С него в чужбина или сама в България

  • 18 015
  • 332
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравейте!  Simple Smile
Аз съм българка- предстои ми да се дипломирам, имам мечти и амбиции, той е турчин- предстои му да се дипломира, има собствен бизнес от 3 години в сферата на търговията. Той е амбициозен, сдържан, силен, не прекалява със сладките приказки, което е привидно за турците, прави всичко за мен, знам че чувствата му са искрени. Заедно сме от около 6 месеца (знам много е скоро), всеки си има жилище, но той е при мен от втория месец след запознанството ни, спи при мен всяка нощ освен когато е в Турция, ограничи срещите си с приятели си защото иска да е с мен, лъжеше чичо си когато му беше на гости за да е при мен, не е от тези които излизат по дискотеки и пият по цяла нощ, от както сме заедно е излизал само 3-4 пъти и то винаги с мен дори не изявява желание за нощен живот.
Проблемът е там, че ако до края на тази година не му потръгне в новото начинание което още дори не знае как да започне поради ред причини ще се върне в Турция....уж на шега в един наш разговор преди около месец каза че ще вземе и мен, но от няколко дни е притеснен не знае какво да прави и си говорихме отново за това. Не каза нищо, дори и дума за нас. Виждам страха и притеснението в очите му от провал и не искам да повдигам темата за НАС. Знам че чувствата ни са взаимни, вярвам му, но не знам дали съм готова евентуално да замина с него. Семействата ни са различни, нравите ни са различни защото има турци и турци...неговото семейство е малко по-старомодно. Но нали когато обичаш си готов на всичко за този човек....не знам дали съм готова на всичко за него, дали бих отишла там и дали бих свикнала да живея с майка му, да готвя, да гледам деца и покъщина и да оставя мечтите и амбициите си само заради желанието да съм с него.
Обичам го, липсва ми постоянно когато го няма, дори когато е тук и по цял ден е на работа...има една приказка "Каквото сам си направиш, никой не може да ти го направи" и ето сама си нося кръста страх ме е да споделя с майка си, защото ще се ужаси при мисълта, както и аз се ужасявам да я оставя. Честно казано ми ще ми е най-мъчно за нея и само това ме спира за момента. 
Дайте ми съвет.

# 1
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
С майка му ли трябва да живееш?От кой град е?
Ако ще те принуди да живееш с нея и е от някое забутано село не тръгвай.

# 2
  • Мнения: 41
Именно от едно село. Семейството му е с малко остарели разбирания, това ме спира. Той държи на религията си, но определено не е някой фанатик.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 564
Категорично не бих отишла. Поради много причини:
1. Казваш, че имаш мечти и амбиции. Защо е необходимо да ги зарязваш? Той очаква ли да ги зарежеш? А би ли направил същото за теб?
2. Познавате се от половин година - прекалено малко е за такива планове;
3. Казваш, че семейството му са от по-консервативните. Ако той те обича, готов ли е да бъде по-неконсервативен по отн. на теб?
4. Защо трябва да си причиняваш живот със свекърва?
 

# 4
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Не се навивай да тръгваш.Любовта ви ще завърши много набързо, ако заминеш с него.

# 5
  • Мнения: 41
И аз мисля, че ще стане точно така. Може би ако бяхме самостоятелни в голям град ще е по-приемливо, но в малко градче заедно със майка му, баба му, баща му и дори чичо му и леля му....това си е ужасяващо!

# 6
  • Мнения: 1 401
Не заминавай в никакъв случай! Ти там ще си чужда! Начини винаги има и се намират, когато има желание! Ако иска да е с теб ще стои при теб и ще измисли начин да бъдете заедно и да се справяте! Не се заробвай!

# 7
  • Мнения: 41
Отлагам разговора за момента, но определено не бих живяла по този начин. Колкото и да го обичам...при мен е един, но мисля че там под влиянието на семейството си ще е друг.

# 8
  • Мнения: 11 566
Не бих заминала. Не знаеш на негова почва какъв ще е, че и с родата. ooooh!

# 9
  • София
  • Мнения: 4 349
Влиянието на родата и средата е ОГРОМНО  Shocked Shocked Shocked

# 10
  • Мнения: 261
Вие двамата в една къща заедно с цялото негово консервативно турско семейство?
Не! Не бих , ако ще сега да е най-прекрасния. От скоро се познавате , много такива хора си показват истинската същност на тяхна си територия , не бих рискувала. Не казвам , че това е случая! Но не бих.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 349
Абе то и на собствена територия с толкова много маймуни в къщата  Shocked Shocked Shocked Shocked

# 12
  • Мнения: 6 365
Не се навивай да тръгваш.Любовта ви ще завърши много набързо, ако заминеш с него.

Тя любовта ще завърши, но дали и бракът ще завърши е друг въпрос. Особено ако тръгне да се опитва да си взима децата от държава, която е хм, ще се сетите сами.

По-скоро да става християнин и да идва насам, не ни е работа на българските момичета да служим за разплод на анадолските гени.

# 13
  • Мнения: 4 841
Мисля, че тук във форума, а и в реала, ще срещнеш само еднотипни съвети - "Не отивай!". Но това са странични мнения на хора, които не са били изправени пред подобен тип дилема, не са във връзката ви, и няма как да знаят нито какво изпитваш ти, нито да провидят как ще се развият отношенията ви.
Според мен трябва да пуснеш темата във форум на жени, омъжени за турци и живеещи в Турция - реални жени, с реални животи. Не впечатления от сълзливи книжлета, в които той ще те върже с бурка до печката, ще ти направи 7 деца, а баба му ще те мушка с ръжена, ако не "слушаш"  Crossing Arms

# 14
  • София
  • Мнения: 4 349
Еднотипни, но добри - не са една или две историите. А и 50 % да има вероятност за такова нещо, трябва да си плюеш на петите  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт