Трудно проговаряне -тема 17

  • 115 737
  • 740
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 249
    Трудно проговаряне -тема 17                              
                        



"Разбирането, че детето ще "израсте" проблема с възрастта, може само да го предпази от своевременно получаване на адекватна помощ"
                                                                                     Джийн Айрин  


ДЕТСКО РАЗВИТИЕ


Знам, че си логопед ... но с какво се занимаваш?


ТЕСТ НУЖДАЕ ЛИ СЕ ДЕТЕТО МИ ОТ ЛОГОПЕД 1-6 г.


Кога сме за логопед ?

Къде да  заведем детето на преглед ?- УМБАЛ ”Александровска” ЕАД
Клиника по детско - юношеска психиатрия „ Св. Никола”

http://alexandrovska.com/bg/node/100

Тест за ранна диагностика за аутизъм

Тест за ранна диагностика за аутизъм 2


Указател на логопеди  


Видео : Разпознаване на проблемите в развитието на децата


Психомоторно-развитие на детето в предучилищна възраст

Периоди на говорното развитие. Какво и кога трябва да се научи да казва детето ви ? -  

Нервно-психично развитие от 1 до 3 години -  



Какво е Алалия  ?


Етапи на говорно и езиково развитие

25 начина да накарате детето да ви чуе, когато му говорите

КАК ДА АКТИВИЗИРАМЕ ПОЯВАТА НА РЕЧ У ДЕТЕТО

Неправилно произношение на говорни звукове (Л, Р, Ш и т.н.) new

Игри и упражнения, подпомагащи развитието на речта

Как да нaучим детето да произнася буквата „Р”

ДА НАУЧИМ ЦВЕТОВЕТЕ

Игри за фината моторика
Още игри за фина моторика
Обща моторика
ФИННА МОТОРИКАново

Предучилищна възраст: 36 до 48 месеца[/b][/size][/color]
 http://desipeeva.blogspot.com/2011/06/normal-0-21-false-false-fa … bg-x-none_22.html

Упражнения за устните и езика

артикулационна гимнастика: http://www.logopedico.com/video/

ПСИХОЛОГИЧЕСКИ ТЕСТОВЕ ЗА ДЕЦА И ЮНОШИ

ДЪРВЕНИ ИГРАЧКИ ДИДАКТИК - http://koto-bg.com/bg/index.php?option=com_content&task=blog … id=2&Itemid=4

Логопедични карти :
http://www.logopedico.com/logopedichni_karti/
http://picasaweb.google.bg/109654410610653624961
http://picasaweb.google.bg/milynaivanova/FTEkJI?authkey=kFQSIsNJYEA#
http://picasaweb.google.bg/kateingrid/DesenhosPontilhados#
флашкарти

Полезна информация за  развитието  на детския говор може да четете и  тук  Hug
Логопедичен кабинет - гр. Бургас -  
http://www.facebook.com/pages/%D0%9B%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%BF%D0% … 1/159858000748412

ОБРАЗОВАТЕЛНИ ИГРИ ЗА ИЗТЕГЛЯНЕ
ОЩЕ ИГРИ ЗА ТЕГЛЕНЕ


Полезни сайтове:
Логомагиканово
Логопедиконово
Детско развитиеново
Логопедново
umeia
krokotak
зверушканово
Логопедия.БГ



Трудно проговарящи деца! - Тема 1
-
Трудно проговарящи деца! - Тема 2
Трудно проговарящи деца! - тема 3
Трудно проговаряне!-тема 4
Трудно проговаряне! - Тема 5
Tрудно проговаряне! - Тема 6
Трудно проговаряне! - Тема 7
Трудно проговаряне! - Тема 8
Трудно проговаряне! - Тема 9
Трудно проговаряне! - Тема 10
Трудно проговаряне! - Тема 11
Трудно проговаряне! - Тема 12
Трудно проговаряне! - Тема 13
Трудно проговаряне! - Тема 14
Трудно проговаряне! - Тема 15
Трудно проговаряне -тема 16  

Последна редакция: пт, 20 фев 2015, 14:44 от Доника

# 1
  • Мнения: 3 638
Благодаря за темата   bouquet
Пожелавам успех и наредък на всички дечица.

# 2
  • Мнения: 4 733
Успех на всички  Hug
Днес заведох сина на клиничен психолог и логопед. Преди срещата внимателно му обясних с кого ще се срещне. Казах му, че в стаята има много играчки и, че лелката ще иска да си поиграят заедно. С такова нетърпение чакаше пред вратата, че на 2-3 почука и чакаше да му се отвори. Влезе с усмивка и изобщо не ме потърси като излизах. Представил се е добре, не е плакал, само веднъж е погледнал към вратата въпросително.
При разговора ми каза, че абсолютно всичко разбирал /при първата ни среща бях казала, но явно не и се е вярвало на жената/, само пред огледалото не искал нищо да прави, не проявявал интерес към образа. Опитвал се да каже нещо, но аз знам как звучи " а дябадя ба дя...." ей такива  Laughing
Поне знам, че без проблем разбира речта.
И той се тръшка, правейки номера на умрялата лисица. Внимава да не издрънчи главата или съвсем леко я удря така, че аз да видя, но него да не го заболи. Редовно като се тръшне събува маратонка/сандал и ако се отдалеча ги взима и ми ги носи да го обуя. Знам че трябва да съм търпелива, но той все едни места си избира, че ми настръхва косата.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 79

 здравейте,никакъв говор при нас,на 2 годинки и 2 месеца...водихме го на логопед,тя каза че е мн малък,ходим на психолог,ч голямо тръшкане,пищене,блъскане на глава...предполагам че няма как по друг начин да си израз емоциите,незнам вече,някой път ме изкарва извън нерви това дете

# 4
  • Мнения: 3
Здравейте,чета, чета и започвам да се притеснявам. Имам момиченце на 3 годинки,което не говори. Ходихме на невролог в болницата на 4-ти километър в София и изследванията бяха ок. От 1 година ходи на логопед, но няма никакъв резултат. Другият проблем е, че не дъвче храната и много трудно хапва нещо различно от това, което й е познато в нейната чинийка. Бяхме и на психолог, но ни казаха, че е още малка. От септември месец ще ходи на детска градина. Ще съм Ви благодарна, ако споделите мнението си. Благодаря и успех на всички семейства!

# 5
  • Мнения: 161
Благодаря за новата тема   bouquet Момичета, косите ми настръхват като чета колко нови момичета има сред нас, а аз съм сравнително нова. Какво става в този наш свят  Sad

# 6
  • Варна
  • Мнения: 210
Дони,   bouquet за темата

# 7
  • Мнения: 677
Да се запиша и аз. Искам да питам за тези добавки, които се споменават - сами ли вземате решението да ги купувате или е по съветт на лекар? Моя приказва, но само думи, не ги свързва в изречение. Всяко нещо знае какво и как се казва, но не прави изречения. Знае всички марки коли и ги назовава без грешка и отчетливо, но не може да се каже името. Питах логопедката: Как на 3 години ще знае всички марки коли, а да не си казва името? И тя каза-научава това, което му е интересно и го вълнува.
Вече откачам от притеснение, на есен е на градина и незнам там как ще са нещата. Вече спря поне с тръшкането и правенето на глупости. Смених личната лекарка, хомеопат е, дано ме посъветва нещо за този говор. newsm78

# 8
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Maminka_yoan, информацията за добавките тече в рамките на темата тук и има още една тема, за биохимичния подход. Педиатрите не знаят достатъчно по темата, това е факт. Логопедите, кой знае защо, си мислят, че като карат децата да нижат кръгчета на пръчки, ще постигнат кой знае какъв ефект. Истината е, че да да накараш детския мозък да усвоява, трябва да го снабдиш с нужните вещества (добавки). В много случаи - и с кислород. Никога няма да се уморя да влизам в темата и да казвам, че тъкмо на хипербарната кислородна терапия, моят син дължи речта си и влизането във всички норми на развитие за възрастта си (и в някои - сериозно изпреварване на календарната възраст).

Horo, какво показаха ЕЕГ-то и скенера (магнитния резонанс)? Как ги коментираха лекарите? Една година е много време за работа без резултат. Вероятно трябва да се смени подхода. Успех.

Dior, как така ще е малък на 2.2? Точно си му е време за логопедична работа, ако не може да намери път към детето точно този логопед, вероятно друг би свършил работа. Според нея, какъв е проблемът при детето?

Дони, благодаря за темата   bouquet

# 9
  • Мнения: 1 630
И аз да благодаря за темата. Дони,   bouquet
Добре дошли на новите момичета.
Хоро, какви изследвания ви правиха?
Диор, не е малък за логопед. Макар и на мен така да ми казваха. Започни ти да го обучаваш. Карти с предмети, плодове, зеленчуци, животни. Аз започнах с животни, защото са интересни на децата. Правех се на шут.Simple Smile Питах Какво е това и си отговарях сама в началото...имитирах как прави. Водех се по нея. Песнички пейте, книжки подходящи за възрастта.
В темите наистина има много полезна информация. Чела съм и в темите за Аутизма и ХАДВ. Назад в първите теми Simple Smile
maminka_yoan, а глаголи и действия знае ли? Трудно би съставил изречения само от съществителни. newsm78

# 10
  • Мнения: 553
Дони, благодаря за темата  bouquet

Моя синковец в последно време като не му се получат нещата (както си ги е наумил) се съблича чисто гол и търчи по къщата. И той ляга на земята да се тръшка, но го прави с финес - внимава да не се удари Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 3 249
Нат, крайно време е да ги съберем двамата нудисти. Довечера пътуваме за морето. тръпки ме побиват как ще се разберем, че на плажа се носи бански, а после като се върнем, че не може да се разхожда навсякъде дибидюс...
Добавките - тя Саул е казала - вече сме половин доктори и всичко сами изписваме. Аз лично пробвам върху мен, макар, че не е същото. Не смея на никой нищо да препоръчвам, за да не стане после - ама една майка в интернет така и така каза Wink

# 12
  • Мнения: 3 638
Дони, благодаря за темата  bouquet

Моя синковец в последно време като не му се получат нещата (както си ги е наумил) се съблича чисто гол и търчи по къщата. И той ляга на земята да се тръшка, но го прави с финес - внимава да не се удари Simple Smile
И моята хубавица се съблича гола от време на време. И в яслата го правела от време на време. При нас събличането почна, когато се разболя от гнойна ангина и имаше много висока температура. Тогава се събличаше гола и си лягаше в нейното легло, иначе спи при нас по принцип. После като оздравя спря да се съблича чисто гола.
Сега е на вълна да се облича. Иска да се научи да се облича, но забравя да махне вече облечените дрехи като реши да облече още нещо и се навлича с по 3 -4 ката с дрехи и не ми дава да помагам.

Saule къде води твоето дете за терапия с барокамера, колко голямо беше?

# 13
  • София
  • Мнения: 3 249
При Гого в някои случаи събличането е сензорно. Ако съм забравила да го намажа с крем след баня му е много суха кожата, дразни го и от там се съблича

# 14
  • Мнения: 3 638
Може би просто чака да го намажеш с крем  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт