Трудно проговаряне -тема 17

  • 115 724
  • 740
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 406
Благодаря Доника и Касиди.
Документите сигурно сега ще ги занеса при директорката, за да се успокои, защото ресурсният учител е най-вече по нейно желание. За логопеда - не тая много надежди, защото и от комисията казаха, че дори и с решение, такъв едва ли ще има (особено като се има предвид че в детската градина логопед няма). Но все пак ми се искаше да знам каква е процедурата и да я спазя.

# 736
  • Мнения: 4 729
Благодаря Доника  Hug  bouquet

# 737
  • Мнения: 234
Saule, наистина ли имаш личен блог? Може ли линк към него (може и на лични да ми го изпратиш)? Аз продължавам да давам добавките упорито и се надявам да имат ефект, рано или късно.
Тази учебна година ще му я зачетат за предучилищна и на есен стартираме пак в първи клас, което за мен е голям успех и голямо успокоение. Вече смятаме до десет и пишем букви много старателно. Дори се опитваме да четем... Иначе с говоренето си мислих, че вече сме добре, но той и мен подмина по бърборене и то от сега...  Joy Виждам и се убеждавам, че късното проговаряне си иска своето наваксване в другата насока- на знания и опознаване на света и сега започва да наваксва това, което е пропуснал преди това. Например фазата на питане " Защо?" и обяснениията за елементарни ситуаций от ежедневието сега са на дневен ред, а също и обясненията за чувствата и състоянията. Определено не говори, като възрастен и не разсъждава като връстниците си, не е вундеркинд и няма заложби на гений, но това ни най- малко не ме притеснява.  Grinning В него виждам и усещам обаче много фини черти от моя характер и това много ме радва.  Embarassed
Дано и други майки, пишещи тук, скоро да се похвалят с говорещи деца и да се успокоят за тях и тяхното развитие! Успех!   bouquet

# 738
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Saule, наистина ли имаш личен блог? Може ли линк към него (може и на лични да ми го изпратиш)?

http://1hapchezaprogovaryane.wordpress.com/ Eто го. Не знам дали не е против правилата, но в началото на темата има и други блогове, за това си позволявам да дам връзка към него.

А иначе за късното проговаряне и изоставането в други сфери - късното проговаряне няма как да не е на фона на общо изоставане в някакви области. Моят син е същата случка - къснозрейка е. Като изключим ранно развити академични умения в определени дисциплини, иначе е такова бебе Simple Smile Резултатите от общата незрялост на нервната система ясно се виждат - минава през някакви детски етапи по-късно, държи се много по-детински за възрастта си и т.н, ама това да е проблемът. Обаче ето, сега го водя в един детски център, в който не го бяха виждали от миналата година и не могат да се начудят колко по-осъзнат е и колко по-добре се изразява. Не съм им споделяла на какво се дължи "чудото".

# 739
  • Мнения: 4 729
Благодаря за лайка. Изключително интересно и полезно!

# 740

Общи условия

Активация на акаунт