Трудно проговаряне -тема 17

  • 115 763
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 11 849
Не става въпрос точно за токсини, а за тежки метали  Peace , които се предполага са внесени в организма главно с ваксините. Много майки правят изследвания за да видят така ли е, при някои деца са си в норма нещата. Това се нарича хелиране (изчистването) има различни начини за постигането му и не е толкова проста процедура. Но това е с идеята, че организма е затлачен с тях и се нарушава развитието и мозъкът не работи добре и т.н. , но не всеки път това е проблема на детето.

# 691
  • Мнения: 235
Благодаря ти за обяснението! HugОф това за ваксините ми е болна тема #2gunfire

# 692
  • Мнения: 1 427
Ох, и аз да споделя-щях да поръчвам и аз Biocure, обаче да споделя какво ми се случи.
Значи в четвъртък вечерта ме уведомиха, че трябва незабавно да пътувам за Сф.  И тъй като финансите ни нямаше да стигнат и за 3 опаковки и за пътуването, реших да се откажа от витамините.
 Да ама вчера разбрах, че засега ми се разминава пътуването  и като звъннах да споделя с моята приятелка  в Сф., в която щях да спя, и ѝ се оплаках че съм изтървала поръчката.
И тя като разбра, че мисля да ги давам  и ме овика здравата. Каза, че нейната педиатърка, която много уважавам (тя единствена от разстояние изписа адекватно лечение за запека на детето) била много против тях, защото не всички съставки били изписвани на опаковката!
И при някои деца им действали за увеличаване на мозъчните канали май беше и понякога до мозъчни тумори  Cry
И сега съм в шах  Crossing Arms Воденето на логопед и невролог пак го отложих, че пак сме сополиви Sad

# 693
  • Мнения: 4
Много благодаря на всички за съпричастността и съветите.
Наистина от миналото лято и в нашата община има Ресурсен център.
За съжаление не можем да се възползваме от безплатни услуги, ако детето няма съответното решение от Лекарска комисия.
Първо трябва да направим обследване в София, да издадат епикриза на сина ми и след това да подадем документи за ЛКК.
При първа възможност ще се опитам да измоля направление от педиатъра, дано поне веднъж ме изслуша, защото по принцип никога не дава направления по желание на родителите.
Надявам се в близките месеци да успеем да съберем необходимите документи, за да започне да се работи с детето.
Ще следя темата с интерес и силно се надявам да открия някаква методика, която да проработи при нас...

# 694
  • Мнения: 20
Това за витамините Biocure много ме шашна.Тъкмо и аз поръчах от тях с идеята, че ако не помогнат поне няма да навредят. Доказано ли е това, че могат да доведат до тежки последици? Ако и някой друг има информация по въпроса нека се включи. Сега се чудя да ги давам ли или да не рискувам. Да не стане така че от един проблем да се прехвърлим на друг  newsm78 А това, че не всички съставки са отбелязани ми е малко странно. Мислех, че в страни като Англия, Белгия и т.н. имат строг контрол за подобни неща.

# 695
  • Мнения: 161
Много се чудих дали да отговоря на това за витамините, но явно дори едно изречение от някого е способно да доведе до паника сред хората. Лично аз преди да ги дам въпросните витанимини на моето дете, което по това време беше на 2 години, първо ги показах на ЛЛ. Оставих и ги, жената прочете по въпроса и след два дена ми каза, че няма проблем да ги давам но по 2 вместо по 3 (тъй като детето ми беше под 3 годинки). Жената не беше и чувала за тези витамини. Да ви попитам - вие знаехте ли, че изобщо съществуват тези витамини, преди да прочетете за тях тук? Каква е вероятността, въпросната педиатърка да знае за тях и още повече да има информация за вредите от тях? Това че съставките не били написани всичките е абсурдно само по себе си, все пак има някакви правила за които в белите страни се следи да се спазват (за разлика от нашата родина, откъдето витамини аз лично не бих взела по никаква причина). Не твърдя, че това са най-прекрасните витамини на пазара, напротив, които са чели назад в темите знаят защо сме се спрели на тях. Все пак всеки решава сам за себе си кое е най-добро за него и дететото му и на кого да вярва. Вярвайте най-вече на себе си и винаги мислете, независимо кой какво е хвърлил като информация пред вас.

# 696
  • Мнения: 1 427
Аз отдавна чета в темата и оттук знам за тях, просто споделям какво ми казаха на мен.
Не съм искала да всявам паника, просто казвам какво чух.
Да, всеки сам решава, но както за ваксините има за и против мнения, затова реших да изложа това тук.
Не съм искала да стряскам някого, просто аз самата се смаях.
Въпросната педиатърка е казала на моята приятелка, че много майки са я питали за тях, това е нейната информация-но откъде и как я знае-нямам представа. А м/у другото доколкото знам не е от тези, които държат да си предлагат хапчетата на своите представители, иначе досега моята приятелка 100 пъти да я е сменила.

# 697
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Ох, и аз да споделя-щях да поръчвам и аз Biocure, обаче да споделя какво ми се случи.
Значи в четвъртък вечерта ме уведомиха, че трябва незабавно да пътувам за Сф.  И тъй като финансите ни нямаше да стигнат и за 3 опаковки и за пътуването, реших да се откажа от витамините.
 Да ама вчера разбрах, че засега ми се разминава пътуването  и като звъннах да споделя с моята приятелка  в Сф., в която щях да спя, и ѝ се оплаках че съм изтървала поръчката.
И тя като разбра, че мисля да ги давам  и ме овика здравата. Каза, че нейната педиатърка, която много уважавам (тя единствена от разстояние изписа адекватно лечение за запека на детето) била много против тях, защото не всички съставки били изписвани на опаковката!
И при някои деца им действали за увеличаване на мозъчните канали май беше и понякога до мозъчни тумори  Cry
И сега съм в шах  Crossing Arms Воденето на логопед и невролог пак го отложих, че пак сме сополиви Sad


Български педиатър знае нещо за белгийските витамини Биокюр, които никой не би лицензирал и пуснал за продажба, ако не са указани всички съставки?! Майчице. Разбирам, че не е длъжна да познава европейската система за лицензиране на медикаменти, но е длъжна да не се изказва в свободни съчинения по теми, за които няма информация и опит с пациенти.

А по-лошото е, че хора, които би трябвало да са професионалисти и рационално мислещи, с уважение към информацията, основана на доказателства, репродуцират тези теории на конспирацията. Освен това самолетите ни тровят с кемтрейлс и има конспирация на илюминатите срещу България.

Извинете за патоса, но наистина е тъжно. Аз навремето очаквах, кой знае защо, педиатърът ми да ни насочи към специалисти, като забележи нередности в развитието на детето. И други родители това очакват.

# 698
  • Мнения: 1 427
Добре, съжалявам че споделих, явно вестоносецът винаги го отнася...
Повече няма да споделям такива неща.
 Peace

# 699
  • Мнения: 3 506
Аз не мога да взема отношение по спора за витамините, но само да кажа, че има разлика в етикирането на хранителните добавки и лекарствата. Изискванията за хранителни добавки са като за хранителни продукти, не като за лекарства, с няколко допълнителни изисквания (примерно да е изрично отбелязано, че не е медицински продукт). В България например в хранителните продукти не е задължително да се декларират съставки, които са под 2%. Не знам как е в Белгия, нито дали въпросните витамини се водят хранителна добавка или лекарство  Peace

Не е лошо да има информация, пък всеки може след това да пусне един гугъл сърч и да види дали ще излезе нещо в потвърждение. Не виждам що човек трябва да се стряска и да подскача от едно изречение, особено в стил "една жена каза" (пък било то и лекарка).

# 700
  • Мнения: 161
Lucky Happyness, то е ясно че вестоносеца го отнася, но нападките не са насочени към теб. По-скоро ми се иска някак всички ние да се научим да отсяваме информацията за себе си и да не се доверяваме сляпо нито на положителните, нито на отрицателните мнения за дадено нещо.
Честно казано, предполагам че изказването на въпросната лекарка е било насочено към всички витамини за деца, защото дори статистически е невъзможно да е имала много запитвания точно за тези витамини. Освен, ако 10 от общо 30-40те ни деца с проблеми, които са пили тези витамини, не са си избрали точно нея за ЛЛ. Да не говорим за факта, че те не се предлагат в България, информация за състава им на английски в интернет няма (има в кутийката). Та не знам по какви канали може да са достигнали до нея тези доказателства за вредите точно от тези витамини.
За съжаление, с проблемите на нашите деца и специалистите, с които разполагаме трябва да сме като виртуозни детективи. Да подлагаме всичко на съмнение и да се ровим и четем много.

# 701
  • Мнения: 4 740
Момичета от Варна, две многоместни барокамери ли има при вас? В оксигена и в клона на ВМА?

И ние като си отидем там с документацията лекар ли ни прави график на посещенията за месеца? в смисл, вие ли преценята кога и по-колко или си има някакви стандарти?

Направо нз как ще пътувам постоянно от точка А до точка Б..

# 702
  • Мнения: 1 427
"За съжаление, с проблемите на нашите деца и специалистите, с които разполагаме трябва да сме като виртуозни детективи. Да подлагаме всичко на съмнение и да се ровим и четем много."
Точно заради това споделих това  Peace
В понеделник пак ще ѝ звънна и като ходят с малката при нея ще я накарам да я разпита подробно за всичко. Отделно се сетих, че имам позната логопед в училище в Сф. и на нея ще ѝ пиша да я питам.
И да питам тези които дават сиропа Ескимо-колко време го давате, правите ли паузи? Миналата пролет давах, обаче сега нали давам имуностимулант и се чудех дали няма да е много.

# 703
  • София
  • Мнения: 39 783
Педиатърката на децата по принцип се интересува от всички нови лекарства, които навлизат в България и чете много. За Биокюр не съм я питала, защото все още не сме ходили при нея. Последният път я питах само за Нау Фудс.

# 704
  • Мнения: 13
Здравейте , Мами имам момченце на 4 г. което е с изоставане в развитието неуточнено поради каква причина , генетични изследвания и скенер са наред но проблема си седи. Синат ми разбира какво му говориш и знае как да си поиска нещо ,  или да те заведе където иска но не говори изобщо нито срички нито думички много се притеснявам в къщи работя с него и отделно два пати седмично работят с него логопед и психолог но ефект няма реч никаква  Sad

Общи условия

Активация на акаунт