Трудната за отваряне храна

  • 12 264
  • 133
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 653
балеринка, това, което се сещам е една секретна игличка и въженце. Закачваш секретната игличка на дупката на дръжчицата на ципчето(или на дупчицата на самото ципче), а за секретната игла съответно е закачено въженцето. Аз имах една блуза със скрит цип на гърба. Тя си имаше едно въженце, прикрепено за ципа от вътре и ставаше лесно. Сега имам само една рокля с подобен цип, но понеже я обличам рядко, все мъжът ми помага.

# 121
# 122
  • Мнения: 2 658

Сила не е необходима. Simple Smile
За бурканите имам предвид.

# 123
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Бисквити отварям като режа с ножа след първата бисквита.
Малкото парченце от пакета объщам наобратно и се получава нещо като капаче за недоизядените бисквити в пакета.

# 124
  • София
  • Мнения: 15 465
Бисквити отварям като режа с ножа след първата бисквита.
Малкото парченце от пакета объщам наобратно и се получава нещо като капаче за недоизядените бисквити в пакета.
Любимото ми.Мислех,че само аз го правя.

# 125
  • Мнения: 10 061
Бисквити отварям като режа с ножа след първата бисквита.
Малкото парченце от пакета объщам наобратно и се получава нещо като капаче за недоизядените бисквити в пакета.
Любимото ми.Мислех,че само аз го правя.
Май всички така го правим, то друг начин не виждам.
Неприятното е, че този метод не върши работа, ако си навън.

# 126
  • София
  • Мнения: 168
Бисквити отварям като режа с ножа след първата бисквита.
Малкото парченце от пакета объщам наобратно и се получава нещо като капаче за недоизядените бисквити в пакета.
Това не го схванах? Rolling Eyes

# 127
  • София
  • Мнения: 15 465
Бисквити отварям като режа с ножа след първата бисквита.
Малкото парченце от пакета объщам наобратно и се получава нещо като капаче за недоизядените бисквити в пакета.
Това не го схванах? Rolling Eyes
Това е пакет бисквити, слагам го да легне и режа целофана точно между първата и втората бисквита.

# 128
  • София
  • Мнения: 168
Ааа, ясно, благодаря. Много добра идея. Simple Smile

# 129
  • Варна
  • Мнения: 302
Ей, страшни идеи давате, това с тиквата и бисквитите непременно ще го пробвам.

В чекмеджето с прибори и аз държа ножица. Въобще и не се опитвам да отварям ориз, леща, захар, макарони и т.н. без ножица.

# 130
  • Мнения: 1 780
Вчера по настояване  на племенника наред със сокчета, близалки, тоблерончета му купих тези чудно опаковани и неотваряеми бисквити.

Понеже беше гладен, реших да ги отворя докато стигнем на касата за плащане, да, ама не.  Охънах един, два пъти не поддава. Повъртях ги, отляво, отдясно, изучих ги да 5мин. обстойно ееееееее НЕМА отваряне. Пуснах в  действие зъби, дърпах, дъвках .....не ще и не ще. Така, че следващия път съм въоръжена с нещо режещо за отваряне.

# 131
  • Мнения: 11 566
С ключ действай, все ще пробиеш някоя дупка и отваряш. Аз така отварям близалките като сме навън.

# 132
  • Варна
  • Мнения: 302
Вчера отварям един шоколад Нестле, има си и стрелкичка къде да дръпнеш, за да се отвори, да, ама не - като дръпнах, се откъсна парченце от опаковката Laughing.

# 133
  • Варна
  • Мнения: 5 163
И аз да се разпиша... Бурканите с винт приятелят ми ме научи да ги отварям с лъжица. Другите обаче като съм се опитвала да им подпъхна нож, се чупи. Трябва да си купя отварачка. Иначе ако вътре има нещо дребно като грах или нарязани гъби съм пробвала да дупча капачката с все сили, все едно съм някакъв канибал.  Joy Рано или късно някои от малките дупчици се сливат в една и от там всичко излиза.  Joy Същата работа и с консервите, преди да си купя отварачка за тях. Апък на тези с ушенцето, то не ми остава в ръката, хващам го, правя дупката и после не мога да го издърпам...

След като веднъж се изкъпах с олио, изобщо не се боря с онова кръглото, ами с нож си правя хиксче и така даже после ми тече все едно с дозатор.  Mr. Green

Спагетите и аз ги отварям като вас, само че вместо да ги удрям в плота, просто ги допирам до него и дърпам надолу с ръце, за да съблека опаковката.

Има и едни капачки, които трябва първо да натиснеш хубаво на долу и така натиснати да ги въртиш. Такива са някои сиропи за кашлица, разредители, течности за чистачки... Много са ми гадни.

Общи условия

Активация на акаунт