"За" и "против" чалгата

  • 97 549
  • 1 961
  •   1
Отговори
# 1 275
  • София
  • Мнения: 3 611
Няма да публикувам снимки наистина, но съм на 14. Може да смятате, че съм по-голяма, поради начина ми на изразяване, но това че се старая изказа ми да е екзактен, не е нещо лошо. Само мога да бъда поласкана, че сте си помисли че съм по-голяма. Simple Smile
Може да има нещо общо с факта, че три години съм била в паралелка със засилено изучаване на български език и литература, където ако не говориш като филолог, те гледат накриво, но все си мисля че съм родена с дар слово, колкото и нескромно да звучи Grinning Joy Или поне се надявам.  newsm78 Mr. Green Laughing Sunglasses

Има нещо гнило тук, а не в Дания. Ако е вярно, че си била в паралелка със засилено изучаване на български език, излиза, че не си била добра ученичка и не си научила основни неща, свързани с правописа и пунктуацията. Да не говорим за оформения ти естетически вкус. Това обаче не ти пречи самодоволно да претендираш за "екзактен изказ". ooooh!  Покрай малкото простички думички в чалга текстовете си научила и една по-интересна и сложна за теб и хайде хоп, дай да покажем словесен перфекционизъм. Да, ама не. Доста хляб трябва да изядеш, докато достигнеш едно средна грамотност равнище. А ако продължаваш да се опияняваш от недоразумението, наречено български поп фолк, стремежът ти ще е обречен на провал. Правилната посока на развитие е обратната на тази, в която си тръгнала. Peace

# 1 276
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 649
Доста хляб трябва да изядеш, докато достигнеш едно средна грамотност равнище. А ако продължаваш да се опияняваш от недоразумението, наречено български поп фолк, стремежът ти ще е обречен на провал. Правилната посока на развитие е обратната на тази, в която си тръгнала. Peace

Е, хайде сега, такива крайни определения за 14-годишни са малко излишни. Има много време да порасне и да започне да избира пътя си, с или без чалга.
Че то аз и сега не съм напълно сигурна каква е правилната посока на развитие (и не вярвам, че има общоприложима такава), пък да не говорим за началото на пубертета, когато важните и сериозни избори в живота тепърва предстоят.

# 1 277
  • Мнения: 100
Няма да публикувам снимки наистина, но съм на 14. Може да смятате, че съм по-голяма, поради начина ми на изразяване, но това че се старая изказа ми да е екзактен, не е нещо лошо. Само мога да бъда поласкана, че сте си помисли че съм по-голяма. Simple Smile
Може да има нещо общо с факта, че три години съм била в паралелка със засилено изучаване на български език и литература, където ако не говориш като филолог, те гледат накриво, но все си мисля че съм родена с дар слово, колкото и нескромно да звучи Grinning Joy Или поне се надявам.  newsm78 Mr. Green Laughing Sunglasses

Има нещо гнило тук, а не в Дания. Ако е вярно, че си била в паралелка със засилено изучаване на български език, излиза, че не си била добра ученичка и не си научила основни неща, свързани с правописа и пунктуацията. Да не говорим за оформения ти естетически вкус. Това обаче не ти пречи самодоволно да претендираш за "екзактен изказ". ooooh!  Покрай малкото простички думички в чалга текстовете си научила и една по-интересна и сложна за теб и хайде хоп, дай да покажем словесен перфекционизъм. Да, ама не. Доста хляб трябва да изядеш, докато достигнеш едно средна грамотност равнище. А ако продължаваш да се опияняваш от недоразумението, наречено български поп фолк, стремежът ти ще е обречен на провал. Правилната посока на развитие е обратната на тази, в която си тръгнала. Peace

След като съм толкова неграмотна, защо по-нагоре бяха писали, че не съм на 14 и дори съм била фалшив профил? 14 годишните не говорели така, самото построяване на изреченията ми подсказвало, че съм по-голяма. Едните казвате, че съм неграмотна, другите че съм едва ли не "прекалено грамотна", за да съм на 14. И сега какво тъпа ли съм или не?

Всеки има право да изразява мнението си, но вижданията ви относно мен са доста противоречиви и не мога да разбера в крайна сметка за каква ме мислите.  Mr. Green Grinning Joy

Относно това, че слушам поп фолк, не мисля че има смисъл отново да коментирам, но все пак, за да не се почувстваш обидена ще отговоря и на теб.  Joy Joy Joy
1. Не всички песни в този жанр са боклуци, не отричам че има и такива, но не е задължително да слушам точно тях.
2. Не мисля, че умствените възможности на човек, са правопропорционални на стила музика, който слуша.  Joy Thinking Thinking
3.  Музиката е предимно за забавление, не бива да се приема като възпитателно средство, защото НЕ Е. Ако родителите не могат да научат детето си да харесва стойностните неща, то проблема не е в музиката, която слуша, а в самите тях. Ако музиката възпитава вашите деца, вие какво правите?
Мисля че това е достатъчно  Joy hahaha Mr. Green Grinning

# 1 278
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Музиката е най-масовата и достъпна форма, която участва  във формирането на естетическо отношение при всеки един човек.
Всякакви претенции приключват със споменаването на харесвам чалга. Wink

# 1 279
  • Мнения: 2 265
Относно това, че слушам поп фолк, не мисля че има смисъл отново да коментирам, но все пак, за да не се почувстваш обидена ще отговоря и на теб.  Joy Joy Joy
1. Не всички песни в този жанр са боклуци, не отричам че има и такива, но не е задължително да слушам точно тях.
2. Не мисля, че умствените възможности на човек, са правопропорционални на стила музика, който слуша.  Joy Thinking Thinking
3.  Музиката е предимно за забавление, не бива да се приема като възпитателно средство, защото НЕ Е. Ако родителите не могат да научат детето си да харесва стойностните неща, то проблема не е в музиката, която слуша, а в самите тях. Ако музиката възпитава вашите деца, вие какво правите?
Мисля че това е достатъчно  Joy hahaha Mr. Green Grinning

1. До този момент, не си посочила стойностна песен
2. Има проучвания в тази сфера и те сочат друго
3. Музиката е и средство за забавление, но не е само това. Тя има различни функции и една от тях е да възпитава вкус. Да споменавам ли въздействието върху мозъчната активност и емоционалното състояние на човек, което музиката оказва ?

# 1 280
  • Вестерос
  • Мнения: 38 338
Всички застъпници на чалгарщината да гледат по господарите какво показаха за новата "песен" на герганата. Ей такива са и останалите певачки.  Sick

# 1 281
  • София
  • Мнения: 1 489
Всички застъпници на чалгарщината да гледат по господарите какво показаха за новата "песен" на герганата. Ей такива са и останалите певачки.  Sick
Какво са казали?

# 1 282
  • Мнения: 9 487
Ами Гергана направила поредния отвратителен клип.Ок, няма лошо! Обаче като крала мелодията на песента,не се поинтересувала и открадна песен барабар с текста- палестинка, където се пее за танкове, унищожени домове,убити деца. И на тоя фон Герито избухва с текст " С най-голям ли си?" Еми...

# 1 283
  • Мнения: 4 418
Таз ли гергана https://www.youtube.com/watch?v=VPjYWUYZATw

леле кви гърди има  Laughing

# 1 284
  • София
  • Мнения: 19 325
Ооо, сефте да се крадат мелодии. И не само от българи.
В момента не намирам една компилация в ютюб на една и съща песен на гръцки, арабски и български. Но ето един филм как песните прескачат граници https://www.youtube.com/watch?v=yDtsJElQ6MY

Ако момичето наистина е на 14 - браво на изказа й. Щом пише така, слушането на чалга няма да я увреди много, ще й мине. Предвид предназначението на тази музика, текстовете са нормални за жанра. В случая сонетите на Шекспир не биха свършили работа.
Все пак има опити за изчистване на вулгарните неща.
Ето един кавър на Ивана, което за мен е положително явление - по-добре И тя да го пее, за да стигне до хора, които слушат само нея https://www.youtube.com/watch?v=N060qD5DugQ

# 1 285
  • Мнения: 3 096
Фешънче,

Тъпа си, доколкото е тъпо всяко дете на 14. Не виждаш по-далече от носа си и мислиш, че всичко, което хвърчи, се яде. Освен това мислиш, че като тропаш с крак, повтаряш едно и също до припадък и кажеш последната дума в спора, каквато и да е тя, си победител. Гордееш се, че "звучиш по-голяма", но не можеш да се видиш отстрани и да разбереш колко си смешна - като петгодишно дете в токчетата на мама. Като каза "екзактен", се намаза и с червилото на мама, браво  Laughing Това не е свързано с предпочитания ти стил на музика. И инди рок, и дъбстеп, и метъл да слушаше, пак щеше да си такава. Нахакано чаве от Първа английска. Сега разбра ли защо си тъпа?

Умна си, доколкото правиш опит да се аргументираш. Решителна и самоуверена си. Виждам, че имаш потенциал да стигнеш далеч. Това обаче може да стане само ако си избереш правилната посока. Вече съм ти писала какво да правиш. Чалгата наистина може да ти смени чипа много неприятно и всичките ти положителни качества да станат като негатив на снимка. Пак ще са си в теб, но с отрицателен знак. Засега всичко е безобидно, но се надявам и искрено ти желая да не направиш погрешен завой.

Да, ти си тъпа и умна едновременно. В това е очарованието на пубертета.

***

Вчера гледах в "Господарите"  за тази песен на Гергана. Срам и позор, трябва да се свали от ефир.

# 1 286
  • София
  • Мнения: 5 884
...
Ето един кавър на Ивана, което за мен е положително явление - по-добре И тя да го пее, за да стигне до хора, които слушат само нея https://www.youtube.com/watch?v=N060qD5DugQ
А аз мисля, че е по-добре да не се гаврят извиващите на маане с хубавата музика. Confused

# 1 287
  • София
  • Мнения: 19 325
...
Ето един кавър на Ивана, което за мен е положително явление - по-добре И тя да го пее, за да стигне до хора, които слушат само нея https://www.youtube.com/watch?v=N060qD5DugQ
А аз мисля, че е по-добре да не се гаврят извиващите на маане с хубавата музика. Confused
И мен ме дразнят извивките, но да бъдем реалисти - колко хора помнят оригиналната песен и биха си я пуснали някъде? Да сте я чували наскоро по радиото? А аз имах предвид по-скоро текста, отколкото музиката.

# 1 288
  • Мнения: 12 674
Ужас. Такава гавра и пошлост.

# 1 289
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ужас. Такава гавра и пошлост.
То заслужава някоя такава овца хубаво да я одрусат в съда, че да им е за пример на останалите в стадото. А предвид и тематиката на оргинала, може да наблюдаваме и нещо като Шарли в чалга вариант.

Общи условия

Активация на акаунт