Домашно насилие

  • 9 062
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2
Здравейте, искам да споделя своя проблем. Имам нужда да знам,  постъпвам ли правилно?      На 26 години съм. Бях на 17 когато баща ми реши да ме прекъсне от училище,за да ме сгоди за мъж,които е по голям с близо 20 години от мен! Държа да отбележа,че баща ми е от турски произход,а маѝка ми си е чиста българка,която не можа да му се противопостави..
Никои не ме попита искам ли не искам ли?? Плаках,умолявах се,на колене съм падала-Не! Тоѝ си каза тежката дума и аз нямах право да се оплаквам. На годежа всички бяха весели и никои не видя,че ми се умираше от мъка.. Въпросният господин е българин с добра кариера и уважавано име и до днес.

Както и да е. Не можах да го обикна! Държеше се добре с мен,мило възпитано,стараеше се да ме спечели,но не се получи от моя страна. Имаше един момент,в които просто бях свикнала с цялата тази ситуация и се бях примирила. Но не след дълго тоѝ започна да ми забранява да излизам дори и до магазина сама без него. Дори на маѝка си нямах право да се обаждам без неговото разрешение. Забраняваше да поздравявам съседите,защото го приемаше за свалка или флирт от моя страна. Така времето си минаваше,а аз бях станала негова робиня! Не прекъснато ме обиждаше. била съм к–ва ,к-ка и разни такива подобни. Пред хората се държеше добре дори повече от хубаво! Всички си мислеха,че сме щастливи,че едва ли не сме за завиждане!

Една вечер негови приятели ни доѝдоха на гости,ядене,пиене уж всичко изглеждаше наред,но след като си тръгнаха гостите за първи път тогава ме спука от боѝ! Не съм се държала мило с гостите му! А аз просто не ги познавах,а и няма какво да си говоря с тях,а ако се бях отнесла по мило,както тоѝ казва,щях пак да стана виновна,защото тогава пък щеше да каже,че съм флиртувала!

Направих грешката да споделя на нашите,а баща ми да отиде и да го попита дали е вярно...? След това пак ме ядох боя! И реших да избягам при една моя приятелка в друг град.
След около 2 седмици ме намериха заедно с баща ми. Държаха се с мен като с торба боклук! Върнах се обратно при него. Понасях и боя, и обидите..Нямам думи! Не знам как да опиша преживяното?

Преди две години реших таѝно да започна да уча англиѝски онлаѝн. реших,че ще ми е от полза някои ден и така се оказа наистина..
 Криех пари, колкото можех заделях. Имах големи надежди,че ще доиде ден, в които ще избягам за винаги!

преди два месеца пак ме преби от боѝ,тялото още ме боли.никога не съм ходила по болници след побоищата. Докато тоѝ беше на работа, реших да отида в полицията....Боже, какво съм се надявала,че ще направят? Те ми се подиграваха,питаха ме какво съм била сторила,за да ме гримира така? да не би да съм си имала друг“ маѝстор“ и да е разбрал?

 Излязох от там и си дадох сметка,че ще разбере за моето посещение в полицията и краѝ! бързах да се прибера,да си взема наѝ–важното документи,пари имах към 600лв събрани,заложих си телефони,лаптоп,злата,всичко възможно.  свързах се с една моя стара приятелка от училище,която е омъжена в чужбина и доѝдох при нея.

В момента всички ме търсят и ми се заканват! Маѝка ми ми казва,че ако баща ми се разболее,аз съм щяла да съм виновна! Отричат се от мен,това ми заяви в разговора по телефона!
Какво трябваше да направя се питам? Да чакам да остарея
 с този звяр? Още не мога да се съвзема!  чувам гласа му в главата си,не мога да спа от кошмари!


Сега ме е страх,че ще ме пуснат за издирване,за да ме намерят! Не знам какво да правя? Ако някои е бил в подобна ситуация...моля  ви, кажете ми как да се отърва ?  Praynig 

Толкова години.. какво ли не съм преживяла,просто не мога да опиша през какъв ад съм минала...

Не искам да натоварвам никои,просто имах нужда да го споделя.

# 1
  • Мнения: 6
aabe kak taka 6tete jenqt za takyv dyrtak bqgai ot tam i si jivei jivota

# 2
  • Мнения: 9 572
Очите ми се насълзиха докато четях CryИскрено ти съчувствам и според мен изобщо не се връщай,щом и родителите ти не те подкрепят Sad Продължавай напред и кураж,пожелавам ти оттук насетне само хубави неща да ти се случват Hug

# 3
  • Мнения: 6
aabe kak taka 6tete jenqt za takyv dyrtak bqgai ot tam i si jivei jivota

# 4
  • Мнения: 6
Ei momi4e osyznai se i se spasqvai dokato e vreme...............................................................................

# 5
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Може да потърсиш убежище и защита в страната която си  Peace


Като четох  историята,  истинска или не се сетих за филма "Врагът в моето легло"

# 6
  • Мнения: 39 433
даже оня ден го даваха по тв-то.
с малки вариации, историята е едно към едно.

# 7
  • Мнения: 1 476
Проучи как стои въпроса с развод по най-бързия начин. Потърси и организация за защита на жени от домашно насилие. По-добре да не говориш с майка си и баща си. Като нищо могат да те намерят. Стой си при приятелката си и не контактувай в Интернет, Фейсбук, GSM и други подобни. Контакти на минимум, не казвай къде си и се опитай да си намериш работа. Може да не е много платена, но да не си без пари. Успех!

# 8
  • Мнения: X
Проучи как стои въпроса с развод по най-бързия начин. Потърси и организация за защита на жени от домашно насилие. По-добре да не говориш с майка си и баща си. Като нищо могат да те намерят. Стой си при приятелката си и не контактувай в Интернет, Фейсбук, GSM и други подобни. Контакти на минимум, не казвай къде си и се опитай да си намериш работа. Може да не е много платена, но да не си без пари. Успех!
+1 и освен това, добър адвокат няма да ти е излишен.

# 9
  • Мнения: 677
Може да потърсиш убежище и защита в страната която си  Peace


Като четох  историята,  истинска или не се сетих за филма "Врагът в моето легло"

Най-вероятно от него е вдъхновен авторът на темата!
Поредната платена тема!

# 10
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Може да потърсиш убежище и защита в страната която си  Peace


Като четох  историята,  истинска или не се сетих за филма "Врагът в моето легло"

Най-вероятно от него е вдъхновен авторът на темата!
Поредната платена тема!
Dа , ама с балкански привкус  Wink

# 11
  • Мнения: 609
Може да потърсиш убежище и защита в страната която си  Peace


Като четох  историята,  истинска или не се сетих за филма "Врагът в моето легло"

Най-вероятно от него е вдъхновен авторът на темата!
Поредната платена тема!
Dа , ама с балкански привкус  Wink



 bowuu

# 12
  • Мнения: 3 135
Не се връщай в никакъв случай. Не говори с родителите си. Ако все пак направиш грешката да се върнеш или те намерят, след побоя веднага в болницата и се освидетелствай, както и жалби в полицията, каквото и да говорят полицаите.
За което, да ти кажа ми стана много чудно, че такива коментари са пускали. Но може и да е така в районите с турско население.

# 13
  • Мнения: 2
Не знам,кои е филма за които говорите,но ще го потърся. А иначе ние с него нямаме брак! останахме си само с годежа. А полицаите изненадаха и мен и то много не приятно. Те ми се подиграха в момент,в които трябваше да ми помогнат,в момент,в които аз бях отчаяна от живота! градът е малък,но предимно с българи ако това има някакво значение.... Не смятам да се връщам назад. Стигнах до тук и мисля,че ще се справя някак. Ще пиша за развитието на моята история тук,не за друго,а защото знам,че има и други жени тормозени и бити! Жени изплашени и обезкуражени,мислеѝки,че са забравени от всичко живо! и аз се страхувах и то много! Дори в моментите,в които тоѝ не беше в града,аз имах усещането,че краката ми омекват от страх,че всеки момент ще се върне!

# 14
  • Мнения: 1 375
Не се страхувай!Радвай се ,че си се оттървала от тоя ад и  гледай само напред .Ти си личност и пълнолетен човек и никой няма право да те заставя да вършиш нещо против волята си.Майка ти се опитва да ти вменява чувство за вина,но ти не им се връзвай изобщо.Въобще не контактувай с тях повече-такива хора трудно могат да се нарекат родители.Баща ти явно те е продал в буквалния смисъл на думата,иначе защо му е да те дава на някого,за какво и то на мъж 20г. по-възрастен?Но пък ти нямаш брак с тоя мъж ,така че пред закона той  ти е никакъв....НИКАКЪВ и ти си свободна.Къде пише,че ти е мъж-никъде.За щастие дори няма нужда да се развеждаш..Еее,тогава да си гледат работата.
И да те открият по някакъв начин не могат по законен начин и против волята ти  да те върнат,особенно ако си в някоя бяла страна, в която се спазват човешките права.

Наистина е много трудно да се повярва,че в 21 век стават такива неща като насилствени бракове и то в нашата страна,а не в Турция ,Пакистан или арабския свят и за това на много хора  им е трудно да повярват.

Аз пък се сетих за турския филм,който гледам в нета на руски език- "Кüçük gelin" или "Маленькая невеста"/Малката булка/.Там едно момиче е заставено да се омъжи на 14г,за да спаси честта на семейството,но тя бяга от тях с помоща на една учителка.Действието се развива в Турция в дълбоката провинция....Дивашка работа.

Ще ти пусна на лични съобщения сайта на една организация,която може да ти помогне.

Последна редакция: нд, 06 юли 2014, 11:14 от zhani

# 15
  • Мнения: 2 927
     Не разбрах, каква помощ искаш. Целта ти е да се върнеш в България ли?
     Няма причина полицията да те обявява за издирване, защото не си извършила престъпление. Пълнолетна жена не може да бъде върната насила при родителите си или съпруга си, при "годеник" - съвсем. Нямаш брак с мъжа, т.е. не ти трябва и развод. Напълно свободна си да останеш в коя да е държава, да се прибираш в България без да ги информираш, че си си дошла.
      Ако целта е била да се защитиш по закона за домашното насилие - закъсняла си. Защита се търси до един месец от акта на насилие.
      Обясни точно и ясно в какво се състои проблема, защото така разказана, историята прилича на лош сценарий.

# 16
  • Мнения: 550
Дори и да те пуснат за издирване и те намерят те нямат права над теб. Ти си пълнолетна и никой няма право да те задължава да правиш нещо на сила. Още повече че щом не си в България ще ти помогнат много повече в някоя организация. Нямаш брак с този човек, той няма права над теб. Свободна си! Живей си живота, гледай си здравето и забрави за тези хора. По закон те не могат да ти направят нищо!  Hug
 Желая ти успех в новия живот и ти пожелавам да срещнеш достоен човек, който да те обича истински.   bouquet

# 17
  • Мнения: 5 892
Не се прибирай в България и не казвай на никого къде си!
Започни си наново живота и забрави за преживяното тук. Насила не могат да те върнат. Ако случайно разберат къде си и дойдат да те притесняват се обърни към полицията там.
Ако се върнеш тук ада ще почне от началото- той ще те бие, и да го осъдиш с медицинското- семейството ти няма да те подкрепи и пак ще страдаш.
 Hug

# 18
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 157
Трябва някой яко да му се отчеша.
Искрено ти желая всичко най-хубаво. Дано намериш подходящия човек за теб.

# 19
  • Мнения: 641
Тази история ми се струва измислена.Така описана съвсем не е реалистична.
Само да попитам:- Кои всички ви търсят?
Поради, каква причина може някой насила да върне и застави  пълнолетен БГ- гражданин на 26г., да се върне насила... някъде си? Ама, моля, този сценарий не става за България!
.......на "чистия българин"с кариера и име в града ви ( така наречения годеник-вече девет години), за какво сте му? Според вас излиза, че иска да ви намери, за да ви бие!!!. Та той трябва да е на 46г., не иска ли да има деца?....
За тези девет години сте били робиня ( в какъв смисъл), заложили сте телефонИ и лаптоп ( това е голям приоритет за притежание на робиня). Каква е "файдата" на родителите ви, да искат да стоите, като годеница ( робиня) при този мъж?
..........с интерес и аз ще следя продължението.......... Laughing Laughing

Последна редакция: пн, 07 юли 2014, 09:04 от cream_

# 20
  • София
  • Мнения: 11 489
По никакъв начин никой не може да те върне. Бий си камшика, а ако искаш и се върнеш в Бг и има къде да живееш - спокойно. Когато бившия ти дойде да те търси на вратата - не отваряш и звъниш на полиция. После си издействаш заповед - забрана за доближаване на онзи и при нарушение  - пак полицията, къде ще му тряскат и глоби, ако не друго.

Живей си живота, пълнолетна си, а грешката ти е, че не си вадила медицински.
Адвокат ти трябва също.

# 21
  • София
  • Мнения: 23 098
Адвокат ти трябва също.
И за какво точно й е адвокат?

Момиче, ако се чувстваш добре в държавата, където си в момента, стой си там и дерзай!  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 38 611
Чудесно е, че си успяла да избягаш.
Не се връщай, нямаш и причини да ги правиш.
Родителите ти ще се оправят и без теб.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 709
Не смятам че темата е пързалка. Но и дори да има малка вероятност да е такава-аз предпочитам да вярвам на авторката и да я подкрепя в тази тежка за нея ситуация, отколкото да отхвърля зов за помощ на човек в нужда.
Авторката, в никакъв случай не се прибирай в България, не си издавай адреса и електронния адрес, защото може да се проследи! Имаш нужда от много подкрепа в този момент, понеже дълго време не си могла да си казваш собственото мнение и вероятно си загубила способността си да го имаш! Мисля, че трябва да се свържеш с други жени, преживели насилие защото ще магат да ти дадат ценни съвети и ще ти помогнат да се възстановиш психически! Пожелавам ти успех!

# 24
  • Мнения: 10 073
Предполагам, че в чужбина не само се криеш, но и работиш. При това, намирай време и за малки забавления, като разходки, пазаруване. Стани самостоятелна, така ще си извоюваш независимост.
Представям си какъв хаос е в главата ти от предишни страхове и притеснения. Трябва да си освободиш психиката от това натоварване.
Не се връщай назад. Може пък да намериш и човека за теб. Твърде млада си, ще се справиш.

# 25
  • Мнения: 73
Опитай се да започнеш живота си наново и забрави за всички в БГ! Нищо не могат да ти направят.

# 26
  • Мнения: 563
Ще се справиш   bouquet  Стой си там където си,нямаш нищо в България,нямаш за кой да се връщаш. Добри съвети са ти дали до тук. Наблегни на това да не си даваш координатите на кой да е,никога не знаеш кой може да те изпорти. И един съвет от мен: Никога на никой не разказвай какво ти се е случило,защото ако в първия момент събудиш съжаление, после и други ще те мачкат така. Хората са гадни. Не показвай, че си слаба и че изобщо някога си била.

# 27
  • Мнения: 2 622
Авторката, в никакъв случай не се връщай в България, не търси и родителите си. Изгради живота си наново, там където си и не търси родителите си. Щом са допуснали подобно нещо с теб, всяка комуникация с тях ще бъде грешка. Кураж и успех!

# 28
  • Мнения: 2
Ти си пълнолетна не си престъпник напуснала си по собствена воля нищо не могат да ти направят не се свързвай с никого от България не ти трябва направила си най-важната стъпка да избягаш сега се свържи с институциите в страната в която си и пискай закрила започни работа и си оправи живота успех

# 29
  • Мнения: 30 802
Единствено недостоверно ми звучи това с полицията. За подаване на жалба би трябвало да са съвсем отзивчиви. Има и грешка, че не е извадено медицинско.

Иначе- ако си в Европа, трябва да приемат случая наистина насериозно. Може дори да се сдобиеш с нова идентичност.

# 30
  • Мнения: 41 180
Абе какъв е този парад на теми пързалки, ако не тотално тъпи?  newsm78

Ти вече трябва да си пълнолетна, какво издирване, какво търсене и прибиране от баща и съпруг??? Никой вече няма власт над теб. Отиваш в полицията, наемаш адвокат (има и безплатни), отиваш в телевизията да ги изтипосат и стой таж гледай как после бързо бързо ще се задвижат институциите, особено сега, след като две жени бяха убити, понеже полицаите са ги отсвирили. А ти пускаш теми #Crazy  Ми няма начин да не е пързалка.

# 31
  • Мнения: 39 433
Защо вдигате теми от преди 3 години  newsm78

# 32
  • Мнения: 41 180
Вярно бе, кой да гледа?  ooooh!
Видях, че са малко постове, и реших, че е нова. Ама това е защото се разсеях от това колко е тъпа темата Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт