Семеен проблем

  • 9 757
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
От месец Април насам сключих брак с моята прекрасна съпруга,с която чакаме и детенце!Всичко вървеше добре,но от известно време тя не е щастлива!Поговорих с нея,за да разбера какъв е проблема и тя казва ,че и било скучно,тъжно и смотано!Тук трябва да уточня,че не работи от декември насам.По цял ден си е вкъщи и деня и минава по един и същ начин,което аз знам и виждам.Опитах се  да и предложа да излезем да се разходим,да отидем на кино,да излезем с приятели,но тя ми отказва понеже не и се правели тези неща,а когато я попитам тя да каже какво и се прави и какво иска ми казва,че незнаела и ако имало нещо тя да го е направила вече.Казах и да излезе ако иска с някоѝ друг човек различен от мен,но тя няма приятели.Приятелите и са моѝте всъщност,но аз мисля,че нямам вина за това,че няма приятели различни от моите!Искам да и помогна да излезе от това положение,но незная как,а и тя не ми помага особенно!Не ми казва какво обича да прави и какво ще я накара да се почуства по-добре!Бременноста и не е лека за съжаление,но опитвам да и давам подкрепа и да съм до нея!Започвам и аз да се отчаѝвам вече понеже само вика по мен и ужким не съм бил виновен аз,но след малко ми казва,че нищо не правя,не ми пукало и други такива неща.Имам нужда от съвет как да и помогна?

# 1
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Това същата личност ли е? http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=943089.msg33761451#msg33761451

# 2
  • sf
  • Мнения: 10 189
Ами тя сама трябва да си помогне най-вече. Да си намери хоби, с което да си запълва деня.

# 3
  • Мнения: X
Може и да не е същата личност, но за сметка на това проблемите на автора с жените са все едни и същи. Или поне темите му все около едно и също се въртят.

# 4
  • Мнения: 22 036
До сега не съм чувала мъж да каже "очакваме детенце", но знам ли  newsm78

# 5
  • Мнения: 19
Да жената е същата.И от предишната тема досега имаше промяна,но сега проблема е различен и нямаш общо с миналия.

# 6
  • Мнения: 14 966
Да жената е същата.И от предишната тема досега имаше промяна,но сега проблема е различен и нямаш общо с миналия.
Напротив , нещата са свързани и много логично продължение. Тази мадама изглежда , така , както я описваш , като хипокинетична , апатична и отсъстваща. Сигурен ли си , че е добре това момиче с психическото здраве  newsm78 Съвсем сериозно те питам.

# 7
  • Мнения: 19
Има паник атаки принципно,но психически е добре.Поисках да отидем при семеен психолог или подобен специалист,но тя отказа.

# 8
  • Мнения: 14 966
Ох , автореее , какво да ти кажа  Confused. Тежка ситуация. Защо не изчакахте с това дете ? Връзката ти датира от има няма една година. Как ще се справяте , не зная. Успех от мен  Hug
Проблемът ви наистина е за специалист , а не -за мнения във форум. Или за някоя по-специализирана тема.

# 9
  • Мнения: 19
Ами тя е добър човек и много искахме и двамата това детенце!Искам да и помогна по някакъв начин,а не просто да стана и да си тръгна.Зная че не тук е мястото,но може би вече съм отчаян и не зная какво да направя.

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

При много семейства, това е причина да се разделят. Не го допускайте.

На много бременни жени се случва да спрат да се харесват, да се подтискат от мисълта за бъдещето... да усещат неразположения...

Нормално е също, детето да бъде центостремителна тема, смисъл на деня и всичко.
Често се случва това настроение да продължи до 5- тата, 6-тата година на детето.
После по навик... и хората спират да живеят...
Трудно ще и бъде, но се опитвай да я разбереш, да говорите повече, да излизате заедно ...
Важно е тя да бъде спокойна.

# 11
  • София
  • Мнения: 24 839
Ами тя е добър човек и много искахме и двамата това детенце!Искам да и помогна по някакъв начин,а не просто да стана и да си тръгна.Зная че не тук е мястото,но може би вече съм отчаян и не зная какво да направя.

Настоявай за среща със специалист.
Заради бременността и самото дете, което не бива да расте в майка с такава душевна нагласа.

# 12
  • Мнения: 19
Аз искам да и помогна,опитвам се да говоря с нея,гледам да я подкрепям.От нея чувам ти незнаеш какво ми е,ако можеше да си на мое място да видиш и как на мен ми било лесно.Опитвам се да и намирам занимания,но малко или много си е до нея самата..

# 13
  • Мнения: 758
Мисля, че е уплашена от това, което ѝ предстои и като прибавиш хормоните, бушуващи в нея, нелеката бременност, получаваш ситуацията в момента. С много търпение трябва да подхождаш на тези изблици и да знаеш, че те ще се канализират след време. Когато ти каже, че не знаеш какво ѝ е, отвърни ѝ, че е права и поискай да ти разкаже...

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 3 593
но малко или много си е до нея самата..
и така ще си остане най-вероятно; успех в бащинството, подозирам, че няма да ти е много леко...

Общи условия

Активация на акаунт