Наситени цветове за детската стая

  • 21 425
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 16
Да стаята ми харева, имаш ниух за нещата. Единствената ми, така да кажа забележка, е че ми е малко момчешка. Имам е една принцеса на 1 година и тя триабва да се вмести някак в стаята Simple Smile 

# 61
  • София
  • Мнения: 44 106
E, тя повече от явно според мен е за едно дете - момче Simple Smile Винаги има как да се попреправи леко, че да стане и по-момичешка  дори само над момичешкото легло се сложи момичешка картина, стикери с цвутя и пеперуди, ако  тапета на раета нее  точно на раета, а на други форми или в него е включен + още един по-момичешки цвят, освен това това момиче, ще си върви и с момичешките си играчки и аксесоари, нощна лампичка, чаршафи, кувертюра и т.н. и настроението ще ес промени напълно Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 934
Някой може ли да деде готови предложения за стая за момиче и момче? Много ще съм ви благодарна, вече много е назрял моментът и трябва да взимам решение.

# 63
  • Мнения: 7 987
Разгледай във форума на Дибла.ком. Не знам колко е уместно да им поствам снимките тук.

# 64
  • София
  • Мнения: 44 106
Българска фирма ли искаш? Или просто някаква стая която после да си правите по поръчка, спрямо вашето пространство?

Принципно така с готови предложения е трудно без размери и  точна идея, как да са разположени нещата - най-малкото 2 отделни легла ли, високо и ниско, двуетажно и т.н.

Наистина най-добре е самата ти да разглеждаш варианти или направо да отидеш във фирма да обясниш какво искаш (ако ще правиш по поръчка).... или искаш готов комплект или модули?

По принцип  има тема за обзавеждане на детска стая, може би питането ти е за там. Иначе пускам някои линкове, в които намирам по нещо приятно и за мен стават и за двата пола, също вариант е да си харесате нещо готово за един и просто да го купите  два пъти и да си го наместите,  не е задължително само двойни да гледаш, също вероятно ако си харесаш първо мебели, цветовете за стените да си дойдат сами, дали трябва изобщо да са цветни (вие нали и мебели ще сменяте?)

Последна редакция: пт, 17 окт 2014, 10:39 от Angel_Dust

# 65
  • София
  • Мнения: 6 219
Ние купуваме латекс от една фирма на Кукуш, не мога да се сетя как се казва, мъж ми се занимава с това (той ги ползва и в работата си). Но нямаше проблем в тонирането. Използвали сме 8 различни цвята вкъщи. НО ако те притеснява малиненото, по-добре пробвай малко, за да прецениш (пак се повтаря с моя опит с оранжевото, но едно е да избираш такива по-ярки и специфични цветове от каталога, едно е да ги видиш на стената).

Извинявам се за намесата. Артеколор се казва. Това, което показаха на листа, това се получи и на стената - та даже по-хубаво. А цветовете у нас са доста специфични. След това от баката, която са ти продали си запазват цвета и описанието, та ако ти се наложи пак да поръчаш - няма проблем. Майсторът ни ни отказа категорично от всякакви видове Оргахим  др. подобни. Между другото доста покривна се оказа боята.

# 66
  • София
  • Мнения: 6 268
Ние купуваме латекс от една фирма на Кукуш, не мога да се сетя как се казва, мъж ми се занимава с това (той ги ползва и в работата си). Но нямаше проблем в тонирането. Използвали сме 8 различни цвята вкъщи. НО ако те притеснява малиненото, по-добре пробвай малко, за да прецениш (пак се повтаря с моя опит с оранжевото, но едно е да избираш такива по-ярки и специфични цветове от каталога, едно е да ги видиш на стената).

Извинявам се за намесата. Артеколор се казва. Това, което показаха на листа, това се получи и на стената - та даже по-хубаво. А цветовете у нас са доста специфични. След това от баката, която са ти продали си запазват цвета и описанието, та ако ти се наложи пак да поръчаш - няма проблем. Майсторът ни ни отказа категорично от всякакви видове Оргахим  др. подобни. Между другото доста покривна се оказа боята.



Да, точно така се казва  Grinning Аз не помня имена просто. Но сме доволни от латекса и тонирането.

# 67
  • Мнения: 1
Наситените цветове не са подходящи за детска стая.Ярките цветове влияят негативно на детската психика.
Най-подходящи са пастелните тонове.

# 68
  • Мнения: 46 516
Наситените цветове не са подходящи за детска стая.Ярките цветове влияят негативно на детската психика.
Най-подходящи са пастелните тонове.


А какви са последиците? Някакви външни промени, по които да преценим, че наистина е така и да ги сменим?

# 69
  • София
  • Мнения: 6 219
Един цвят може да е наситен без да е ярък.

# 70
  • Мнения: 148
Без да искам  ooooh! направих детската такава и въпреки че бях предубедена като повечето хора за натоварване и т.н., действа много успокояващо и приятно  Simple Smile
Не е Икеа (освен малката масичка), но съм си откраднала идеята оттам Blush когато правих мебелите, защото нямаха магазин тогава тук.
http://i40.photobucket.com/albums/e239/ceco_vath/ap/d1_zps1b58abf7.jpg
 
Килима, килима откъде е? Точни такива бухалчета търся Simple Smile

# 71

Общи условия

Активация на акаунт