Плаж,море,вълни носят ни по две черти!-Тема 80

  • 18 485
  • 682
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 218
Здравейте и от мен! Simple Smile
Записвам се да ви следя, защото темата живо ме интересува. От около 2,5 год. правим неуспешни опити и все не се получава. Смених няколко лекари - доц. Тюфекчиева ми отстраниха различни проблеми - полип в матката, след това се наложи обгаряне на "раничка" заради атипични клетки, след това ми предложи да ми направи лапароскопия, за да види да не би да имам скрити болести, но аз не се съгласих и отидох при д-р Ганева в Щерев. Д-р Ганева ми направи тест за проходимост на тръби (хидротубация) и се оказаха проходими, което е страхотно. Но ми препоръча да си направя и изследване на клетъчния имунитет, което показа, че имам силно завишени НК клетки (има теория, че големият им брой пречи на имплантирането, която обаче не всички лекари споделят). Препоръча ми вливане с интралипид и след две такива системи контролното изследване показа, че процентът се е намалил и вече е в норма, но абсолютният им брой пак си е доста висок (спаднал е съвсем леко). Д-р Ганева каза, че евентуално може да се направя още едно вливане с интралипид, но ако искам, вече да помисля за инсеминация. Не знам какво да мисля, дали да й се доверя, сякаш още не съм готова за АРТ терапия и все се надявам да стане по напълно естествен начин. Междувременно отидох за второ мнение при д-р Владимир Ненов от Втора градска, който не откри никакъв съществен проблем, след като ме прегледа и се запозна със случая ми, но ми препоръча хранителни добавки - Фертилейд (за двамата), Пресийд и антиоксиданти. Забравих да кажа, че съм с Хашимото (TSH ми е добре и не пия еутироксин), а Фертилейд съдържа йод и не знам дали е резонно да го пия? Вие какво мислите? Да продължавам ли да ходя в Щерев или да потърся мнение и от друга репродуктивна клиника (напр. Надежда)? Имате ли някакви отзиви за подобни проблеми?
Спермограмата на мъжа ми (правена през 2012) е перфектна, според доц. Кацарски, и не ни искат нова засега.
Знам, че Бог ни дава деца в най-правилния и подходящ за нас момент, но с напредването на времето (на 31 съм) имам голямо нетърпение, което непрекъснато ме човърка да разбера защо не става и не става...

# 241
  • Мнения: 21 282
Здравейте,милички!

maya_the_bee   Hug

Буци   bouquet

Клара гуш за теб и всичко ще е наред,иди на лекар и си почивай  Hug

Нектаринке и ти като нас с малката тия дни,само спим  hahaha

penny_lane  .добре дошла !   bouquet

# 242
  • Мнения: 2 497
Здравейте Hug Сега се прибирам от работа и се чувствам изцедена и сдухана  Tired
Клара, как така няма да имат час - независимо, че може да е фалшива тревога трябва да те приемат с приоритет... чудо голямо, че ще прередиш някой и ще отнемеш 10мин. на доктора #Cussing out Надявам се да не е нищо сериозно - чела съм, че много бременни прокървяват леко в началото, дори има такива, които си кървят доста време, но с подходящи лекарства и повечко лежане всичко си е нормално, стискам палци да е така при теб Hug
penny_lane , добре дошла и да не оставаш много тука, а бързо да скачаш към отчетни  bouquet

# 243
  • Мнения: 832
maya_the_bee абсолютно те разбирам за майка ти. При мен, не беше майка ми, а баба ми, която един единствен път е ходила на гинеколог в живота си - когато й правиха операция, за да й махнат киста. Та, с това обяснение почвам, за да ти стане ясно, що за човек е баба ми. Като й казах, че ще отида да видя как са нещата и да си направя изследвания за хормоните и познай - каза ми, че съм тотално луда!!! Е, познай, както бях лудата и ми се наговори, че то трябвало време, че съм вманиачена, че съм избързвала, че не сме живеели още заедно.
Е аз отидох, направих ги, оказа се, че имам проблем с щитовидната и само след един месец, се оказа, че съм  била абсолютно права да видя как стоят нещата!

В крайна сметка, мога да кажа, че днес нещата са различни и че май е по-добре  да вземаме решенията си сами - за да не внасяме смут в техните остарели разбирания. Колкото до това дали сме престарели - аз съм на  31 и в днешно време  повечето жени на тази възраст започват да  мсилят за бебета, така че престарели няма!  Hug


penny_lane добре дошла и не си престаряла и съм убедена, че ще си страхотна майка. Важното е да вярваш, а както виждам си взела и нужните мерки - надявам се, скоро да се похвалиш с успех и две черти - успех!!!!  Hug

# 244
  • София
  • Мнения: 1 677
Аз бих изчакала да се стъмни и бих отишла в спешен кабинет. Там няма как да те върнат, поне ще те видят на ехограф. То как се издържа още един ден в неведение.... Shocked
+ 1 или иди в някой друг кабинет, колко му е. Иначе до колкото помня, кафеникавото зацапване беше по-благоприятно в случая, но трябва да вземеш мерки, за да няма отлепване - но-шпа, папаверин, утрогестан... в повечето случаи се тушират зацапванията и няма повече проблеми, но ако не се вземат мерки навреме, често завършват кофти.


Виж майка ми е друга бира, тя е от онези хора, които в стремежа си да те успокоят могат да ти наговорят глупости, които нараняват. Затова и спрях да обсъждам темата с нея. Скоро станах на 29 и тя намери за нужно да ми изтърси, спокойно ще стане, но ще родиш на 31. Нямам си и на идея къде какво е чела, на врачки ли е ходила, ама просто много ме жегна, що за глупости. едва ли това е най-успокояващото нещо, което може да чуе човек.
Съжалявам за оплакването, но и аз като повечето тук мога да си излея душицата пред вас.
 

 Joy Joy Joy Joy то не е смешно, ама тия майкиии  Joy

penny_lane, добре дошла Simple Smile

Последна редакция: чт, 24 юли 2014, 16:41 от vitaminka

# 245
  • Мнения: 218
Благодаря ви, момичета, за радушното посрещане и успокоителните думи Simple Smile Много сте мили Simple Smile

Исках да ви попитам дали някой има впечатления от клиниките Щерев и/или Надежда, понеже нямам възможност да прочета всички стари теми.

Иначе за Клара, аз също мисля, че трябва да отиде на доктор веднага и да влезе по спешност. Сестра ми имаше подобен проблем, като беше бременна преди 2 год. Тогава я приеха по спешност в 25-та поликлиника, без да чака, бяха й изписали хапчета и 1 седмица да лежи вкъщи. Всичко приключи благополучно и сега се радваме на един сладък племенник Simple Smile

# 246
  • Мнения: 611
Penny_lane Добре си ни дошла, желая ти бърз престой и после към отчетните.  Party
Клара стискам палци всичко да е наред миличка.
Мечтичке радвам се, че се възстановяваш бързо, хайде по-скоро и добри новини.  Hug
Лисичке и ти се губиш в последно време  Whistling
Красима 84 радвам се, че писа. Надявам се да си добре  Hug
Целувки на всички останали, а между другото излезна резултата от Рубела теста - всичко е наред.  Simple Smile
Малко сложно е запазването на час за СГ. Дадоха ни декларация в която ММ трябва да се подпише, че  ще се пазим между 3-5 дни  hahaha Трябва да се направи в домашни условия, не може в болницата, при това да се занесе супер бързо в определн час, когато ММ е на работа. Joy Ужас, ще се оправим, сега в понеделник чакам да видим за кога.
Лека вечер от мен   bouquet

# 247
  • Мнения: 4 954
Аз съм в Надежда и съм супер доволна, но часовете се записват с месеци напред. Според мен си запиши час там (като резервен вариант), но спазвай препоръките на репродуктивния специалист в Щерев. Нямам впечатления от там, но били добри. Все пак инсеминацията не е чак толкова страшна процедура, Щом се налага интралипид, това не е евтино лекарство, че да го вливаш и да се надяваш да стане естествено, това е малко като да разчиташ на лотарията, залагайки много пари. С инсе-то ще си повишите шансовете.

# 248
  • Мнения: 385
Здравейте,милички!
Деси,Честито!Лека бременност и здраво,хубаво бебче на финал!
Успех на всички с тестчета тези дни!
Връщам се да ви чета,че съм ви изпуснала Simple Smile
Бях при АГ,според нея всичко е идеално,няма ранички,кисти и всичко изглеждаше нормално за преди О.За съжаление ще я изпуснем,че ММ се прибира чак др.седмица.Стискам ви палци и ви следя,ще се включа по-активно следващия месец!
  bouquet
Добре дошли и на новите бъдещи мами!Желая ви скорошен успех!

# 249
  • Мнения: 218
Estlar, благодаря за мнението Simple Smile Радвам се, че си доволна от Надежда. Може би ако не стане още половин година, ще идем и там на консултация, че в момента искам просто да си почина емоционално от доктори, процедури и т.н.

Иначе интралипидът не е скъп - нещо от рода на 16 лв, доколкото си спомням (може би го бъркаш с Имуновенин, който е доста по-скъп). Проблемът ми е, че никой не дава надежда, че така ще стане, това не е като да пиеш антибиотик при бактериална инфекция... За вливанията ми казаха: има вероятност, но няма гаранция... Нищо не пречи да опитам пак, но усетих, че самата Ганева не беше сигурна, а го каза по-скоро пожелателно (за третото вливане)... Малко ме подразни, че веднага каза: ами, пробвайте си естествено, но може вече да започваме инсеминации... (без да знае каква точно е причината за безплодието)

# 250
  • Мнения: 4 954
Аз затова ти казвам да си запишеш час за Надежда сега, а те ще ти дадат автоматично за след 6 месеца, а може и повече. Ако междувременно успеете - отменяш часа. Ако до 6 месеца не сте успели, очевидно е сбъркан подходът и ще имаш резервен вариант за второ мнение.
Навсякъде се действа така, както описваш. Ние изведнъж от тубарен фактор се оказахме неизяснен стерелитет и предложиха следната схема:
- три цикъла с таймиране на овулацията
- три инсминации
- инвитро
А имаме заповед за инвитро, подадена с тубарен фактор (спазъм на цветната снимка). Като междувременно се следят и изследват неща. Ти вече ходиш три цикъла поне там и е нормално ако не се е получило досега да те насочат към инсе. Ако искаш пробвайте естествено още цикъл/два, но не го отлагай във времето.

# 251
  • Мнения: 725
Здравейте, девойки   bouquet

Минавам набързо да се отчета.

Малкото човече е 2,5см и онзи ден го видях да мърда  Heart Eyes
Днес се записах в университета (начална училищна педагогика с чужд език)

Нямам време да чета предната тема и тази, затова - прегръдки на всички  newsm76

# 252
  • Мнения: 21 282
Ванесита ,занимаваме се с малката и ни липсва морето  Hug

Котаранке , страхотна новина   bouquet

# 253
  • Мнения: 100
Здравейте момичета, искам да ви питам нормално ли е вече четвърти ден тестовете за овулация да са с втора бледа, но доста видима черта/ днес ми е 14 ден от МЦ /  Rolling Eyes ?

# 254
  • Мнения: 19 690
Autumn*, ти си знаеш най-добре. Дано наистина да стане тогава, когато си готова Hug

Буцанче
, вярно си е Grinning

penny_lane
, аз също бях в Щерев и на мен също ми бе направена хидротубация с уж две напълно проходими тръби. Е, оказа се, че не бяха. Не започвай никаква АРТ процедура, без да проверите тръбите както трябва. А СГ на мъжа ти от 2012г. не е показателна - трябва да се повтори задължително.
Относно клиниките най-добрата е тази, в която ти се чувстваш добре и където се случват нещата. Аз се преместих в Надежда, но ако трябва да съм искрена, и там не всичко е цветно и красиво. Само че се чака по половин или една година за първичен преглед.



Общи условия

Активация на акаунт