Да преправим старите мебели с любов - тема 27

  • 127 286
  • 751
  •   1
Отговори
# 675
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Маслото е Осмо-орех, купих една малка кутийка /май от 125мл. бяха/. Остана ми доста, та и други неща ще правя с него. Само с едно минаване се получи, но доста ми поемаше дървото, тъй като беше старо, добре изсъхнало и неравно. При гладки повърхности отива много по-малко масло.

# 676
  • София
  • Мнения: 2 401
Здравейте, момичета. Извинявам се, че не съм по темата /аз съм с две леви ръце и като преправям обикновено развалям  Simple Smile/, но не се сещам къде да попитам. Трябва да закача този стенен часовник
Скрит текст:
без да се дупчи стената. Сещате ли се за някакъв начин?

# 677
  • Мнения: 142
Маслото е Осмо-орех, купих една малка кутийка /май от 125мл. бяха/. Остана ми доста, та и други неща ще правя с него. Само с едно минаване се получи, но доста ми поемаше дървото, тъй като беше старо, добре изсъхнало и неравно. При гладки повърхности отива много по-малко масло.
Разбрах всичко, но взех да търся в интернет....ми то има сто вида масла и не знам с кое ще постигна ефекта, който показах. Помниш ли точно какво си взела?
ЦВЕТНИ НЕПРОЗРАЧНИ ФИНИШНИ МАСЛА С ВАКСА
ЦВЕТНИ ПРОЗРАЧНИ ФИНИШНИ МАСЛА С ВАКСА

Казваш, че твоят цвят е орех, но на каталога орехът е значително по-светъл:

По-скоро прилича на Абанос:


Или да не гледам каталога? Simple Smile Simple Smile То малко като боите за коса..дали едно, а излиза друго Simple Smile

# 678
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Здравейте, момичета. Извинявам се, че не съм по темата /аз съм с две леви ръце и като преправям обикновено развалям  Simple Smile/, но не се сещам къде да попитам. Трябва да закача този стенен часовник
Скрит текст:
без да се дупчи стената. Сещате ли се за някакъв начин?


В магазините за строителни материали има едни двустранно лепящи ленти, които издържат много голяма тежест. Не са като двойно лепящо тиксо, а са като дунапрен или гума с лепило от двете страни. Не знам до колко успях да обясня, ако намеря снимка ще ти покажа как изглежда  Embarassed

Ето това имах предвид  Wink
Скрит текст:


# 679
  • София
  • Мнения: 2 401
пънче-мънче, жива и здрава да си   bouquet

# 680
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
На сайта на Фивекс орехът е по-тъмен /по-тъмен е и реално/. Но има значение и дървесината - моята маса е чам, т.е., мек материал, маслото попива и няма възможност да се размаже, става твърдо. Мазах едни букови, струговани столчета с бяло осмо, ами като е гладно, почти не попива  Peace

# 681
  • София
  • Мнения: 2 326
Dund1chk4, важно е да прецениш за какво ще използваш масата - ако ще се използва активно особено от деца) и мокри често (кухненска напр.) аз лично бих разчитала повече на лак, който 100% отблъсква водата и предпазва от нараняване, което маслото няма как да направи. Имай предвид, че матовите лакове не  придават блясък - ето отново снимка на бюрото ми с лак полумат тъмен орех на Сократес (акрилен).
Тук се виждат и опитите ми като начинаещ да изшкуря бюрото без да съм го обезмаслила (почистила с препарат) преди това - затова и петната от мръсотия не се премахнаха изцяло, а стоят като по-тъмни нюанси - абстрахирай се от това. Цветът е чудесен иначе, и на 2-3 тънки слоя изглежда много добре. Предполагам, че такъв ефект можеш да постигнеш с матови лакове на други марки.
Скрит текст:
и тук:
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 19 ное 2014, 13:57 от Skiorche

# 682
  • Мнения: 87
Здравейте. От темата за интериорен стил ме пратиха при вас като по-компетентни Simple Smile Имам въпрос за едни стари и красиви врати, които имам вкъщи. Ето ги:

https://www.dropbox.com/s/m6cn0kyw9yxwf7y/2014-11-20%2009.32.34.jpg?dl=0

За съжаление са в много лошо състояние - няколко пласта боя, напукана и паднала на места, изметнати са, касите са криви, долната част е раздута. Имат ли спасение и какво ще препоръчате? Благодаря предварително.

# 683
  • Мнения: 7 006
Шлайф,ренде..Грунд,боя..Пробвай с тази дето е най-зле,и ще видиш какво може да се получи

Тва е чамова лапмерия дето се вижда нали?

Същото бих направила и с нея..Една бяла боя на вратите и ламперията,чудничко ще стане Peace

# 684
  • Мнения: 63
Да покажа и аз преправено бюро.  Laughing
]Надстройката си я поръчах , само бюрото пребоядисах и това е новия ми работен кът.Днес ще си подредя материалите и красотички. Притеснява ме едно леко лепнене , на плотовете. Боядисвах с АКВИС ,изчаквах по 24 часа между ръцете , нанесох 4 ръце , изабщо спазвах всичко по технология . Дали с времето лепкавостта ще изчезне?Моля за съвет какво да правя. http://soote.snimka.bg/daily/buro.843329.34392369

Последна редакция: чт, 20 ное 2014, 12:57 от Sote

# 685
  • Мнения: 87
Шлайф,ренде..Грунд,боя..Пробвай с тази дето е най-зле,и ще видиш какво може да се получи

Тва е чамова лапмерия дето се вижда нали?

Същото бих направила и с нея..Една бяла боя на вратите и ламперията,чудничко ще стане Peace

Благодаря за бързото включване Simple Smile И аз си представях нещо такова, но ме притесняват всички тези орнаменти по вратите и касите - как да се изшлайфа или рендоса там? Вратите лесно ще се свалят и обработят, но с касите как става? Някой може ли да препоръча дърводелец, който да ми помогне с цялото това упражнение?

Да, чамова ламперия е и съм замислила бяла боя и за нея. От там почва и старо дървено стълбище с красив парапет, който също искам да белна...и стана всичко бяло.

# 686
  • Мнения: 2 274
danon, защо не го направиш парапета в бяло и черно?
http://www.pinterest.com/zhivagosgirl/black-and-white-staircase/



Малко повече играчка при боядисването обаче... Laughing

Последна редакция: чт, 20 ное 2014, 17:06 от Melany99

# 687
  • Мнения: 87
Много е красив този черно-бял парапет, но на мен това ми е вдъхновението и го сънувам моя в бяло:

https://www.dropbox.com/s/eqwvv7x6ur82tn7/305686_424856214208598 … 377099_n.jpg?dl=0

Може ли да дадете съвети за тази маса:

https://www.dropbox.com/s/qtaurcuz540llkc/2014-11-20%2016.44.41.jpg?dl=0

Тя иска освежаване, а аз искам да я потъмня малко Simple Smile С какво да работя?

Искам да постигна нещо близко до цвета на този шкаф, който е от дъбов фурнир:

https://www.dropbox.com/s/tlczephu72jgx82/2014-11-20%2016.47.04.jpg?dl=0

# 688
  • Мнения: 834
danon, масичката е ужасно лесна за обработка. Цвета от шкафа го постигаш с байц- орех или тъмен кестен, 2 ръце. После 2 слоя безцветно масло и е трепач Peace

# 689
  • Мнения: 87
danon, масичката е ужасно лесна за обработка. Цвета от шкафа го постигаш с байц- орех или тъмен кестен, 2 ръце. После 2 слоя безцветно масло и е трепач Peace

Благодаря много   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт