Може ли мъжът ви да се оправи сам вкъщи?

  • 34 246
  • 895
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 46 515
Не се сърди човече, много преигравате вече и не зная защо решихте че ме обгрижват като бебе, няколко пъти казах че върша доста неща но без готвене и чистене основно. И не съм готвил много. Но за сметка на това правя страхотна скара и най-великия боб на света - както казва родата Simple Smile))

Ами и аз питах няколко пъти какви са нещата, които вършиш, но ти не казваш. Имам предвид личните неща, за личните ти нужди, т.е. пране, простиране/сушене, гладене, сгъване, чистене и подреждане на дома ти, готвене, сервиране, вдигане на маса и миене/заеждане миялна.

Е, щом ги правиш хубаво, защо си против да радваш редовно семейството си с тях или други неща Thinking

# 511
  • Мнения: 315
Аз радвам семейството си по много и разнообразни начини. Разнообразието у нас е достатъчно, сигурно затова си ме обичат и никой не ми брои измитите вилички.
Иначе като сме на вилата - аз паля огън или барбекюто и правя месалаците, изнасям пейките под беседката. Не съм ги оставил да копнеят за пържолките ми де.
Гладене - не, давам си ризите и саката на химическо, дънките жената ги глади. Сушене - не умея да му духам, обичам на мен да ми духат Simple Smile Айде стига вече, че ако започна да изреждам кои неща правя хубаво - ще ме налазите пак...

# 512
  • Мнения: 46 515
Аз радвам семейството си по много и разнообразни начини. Разнообразието у нас е достатъчно, сигурно затова си ме обичат и никой не ми брои измитите вилички...

Със сигурно не и по броя на виличките, които си стоварил на нейното гръбче  Laughing

...Сушене - не умея да му духам, обичам на мен да ми духат Simple Smile ...

Има едни машинки, сушилни им казват, тях имах предвид. Вземете си, нали имаш парички, за зимата особено са много ценни.

Всичко разбрах и съм съгласна с теб, няма да ти се мешаме, решили сте си жена ти да се натовари, ти от дъжд на вятър леко така с пръстче, тя те глади, готви ти, чисти ти и т.н. - ок. Ама не схващам кое му е модерното и защо си против, възрастни да участват активно в нещата по дома си. За тези, които не желаят и го прехвърлят на друг, ок, но защо това да го приемем за нормално, а ако човек не бяга от тази отговорност, значи е велик и модерен?

# 513
  • Мнения: 315
Ако успееш да намериш поне едно мое изказване в което казвам - на вас мъжете ви не бива да ви помагат - моля, покажи ми и ще се извиня. Аз силно уважавам чуждите модели и никога не съм си позволявал дори на приятели да правя коментари по повод семейните им отношения. Дори когато са ме питали съм избягвам да вземам отношение, защото е било в момент на трудност, а тя като премине - нали знаете кой остава черния. Та всеки да си гледа неговия си дом. И също казах че съм повече консервативен и обясних назад защо. За мен мъжа и жената носят различна отговорност към един дом - и двамата се допълват това е.

# 514
  • Мнения: 46 515
Ами ето - и в последния пост - след като говориш за "мъжът и жената", значи имаш предвид мъжете и жените по принцип, а не само и конретно вас.

И каква е отговорността на жената - да обслужва мъжа?

# 515
  • Мнения: 14 654
Не бе, да създава уют  Crazy

# 516
  • Мнения: 315
Не мога да отговарям за действията и разбиранията на другите, аз само описвам какви са моите виждания за живота. Винаги съм считал че мъжът е силния пол и големите отговорности трябв ада падат на него. Винаги съм се стремял жените които са с мен да бъдат спокойни и обгрижени, задоволени и глезени. Моята настояща жена е единствена по рода и, нея я обожавам и давам всичко от себе си и всичко което тя поиска. Не виждам да има нещо по-важно от това. И ако не искаш да обобщавам защо ме питаш тогава за жената и нейните задължения, при положение че многократно точно и откровено написах какви са в нашия дом.

# 517
  • София
  • Мнения: 17 282
Elecotal, аз съм сигурна, че вие си живеете много добре, наистина. Тоест, за теб съм сигурна, за жена ти мога да съдя само от твоите думи  Grinning

# 518
  • Мнения: 315
Дори да има доза подигравка в повечето постове, което е учудващо защо но както и да е - наистина мога да се похваля с добро семейство и това няма да е на шега или прах в очите. Откакто сме заедно не сме имали сътресения, кризи, имаме все още какво да кажем и как да се зарадваме един друг.

# 519
  • Мнения: 46 515
...И ако не искаш да обобщавам защо ме питаш тогава за жената и нейните задължения, при положение че многократно точно и откровено написах какви са в нашия дом.

Да де, ти отговори - жената е длъжна да те пере, глади, да ти чисти, готви и т.н. Както и да го увърташ е - да те обслужва.

Не бе, да създава уют  Crazy

Мхм, накарай мързеливия на работа, да те научи на акъл. Та и тук така, от 10 планини вода ще донесе, само и само да докаже, че жена му е длъжна да го гледа  Simple Smile щото работел  Laughing че то по света всички работят, ама не всеки чака някой друг да му измие краката.

Elecotal, аз съм сигурна, че вие си живеете много добре, наистина. Тоест, за теб съм сигурна, за жена ти мога да съдя само от твоите думи  Grinning


Тъжното е, че детето расте в дом, в който вижда как жената обслужва мъжа и парите заместват човешките отношения.

Дори да има доза подигравка в повечето постове, което е учудващо защо но както и да е - наистина мога да се похваля с добро семейство и това няма да е на шега или прах в очите. Откакто сме заедно не сме имали сътресения, кризи, имаме все още какво да кажем и как да се зарадваме един друг.

Тя и савина33 е така, но мълчи, защото смята, че нищо не може да направи. Не си мисли, че е съгласна и не е обидена от подобно отношение.
Но дори да е така, т.е. да е щастлива, то си е конкретно за една двойка, вашата, не може да бъде казвано като правило - този с пишката изкарва пари, затова онази без ще го пере и гледа.

# 520
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
 Elecotal  е убеден в своята правота. Предлагам да го оставим на мира, много е скучен. Ако все пак някоя намери и разпита жена му - любопитна съм какво ще каже тя.

И все пак да му кажа на  Elecotal - моя мъж ни издържа изцяло, мен и трите ни деца, и пак го юркам да помага Mr. Green Общо взето само да готви не му давам, че е голяма катастрофа. Всичко друго влиза и в неговите ръце. Миене, чистене, лъскане на бани.

# 521
  • Мнения: 14 654
Само едно ще кажа - когато на единия му дотежи, а другият нехае, се насъбира огорчение, обида и се стига до намразване на партньора. Затова не е рядкост като децата поотраснат, жената неочаквано да напусне мъжа си и да заживее нов живот. Любовта не е само силни чувства, а и грижа и ако на единия грижата не му достига, става, както написах. Не казвам, че при Електорал е така, да не реши, че пак него обсъждаме  Peace

# 522
  • София
  • Мнения: 17 282
Дори да има доза подигравка в повечето постове, което е учудващо защо но както и да е - наистина мога да се похваля с добро семейство и това няма да е на шега или прах в очите. Откакто сме заедно не сме имали сътресения, кризи, имаме все още какво да кажем и как да се зарадваме един друг.
Аз лично не се подигравах. Аз не мога да живея във вашия модел семейство и съм истински щастлива в нашия си вариант. Сигурна съм обаче, че вие сте си достатъчно щастливи във вашия. Достатъчно жени съм чела тук, които смятат, че мъж с парцал за прах е отблъскваща гледка и всичко по дома е тяхна работа, за да се изненадвам, че такива има. Явно е, че има.

НСЧ, за детето не останах с впечатление, че Elecotal се скатава. За детето е по-важно, че го е завел на тренировка, отколкото, че той е бил този, който е пуснал пералнята.
Elecotal, кажи поне че едни палачинки в неделя правиш, че без да искам, се оказа, че те защитавам  Laughing

# 523
  • София
  • Мнения: 12 374
Прави боб, по думите на родата - фантастичен.

# 524
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
За трети път питам в тоя форум, моя мъж горкия, като не може да прави палачинки, да го изхвърлям ли???? Joy Joy Joy


(прави гофрети, което ще рече, че без гофретник мога да се разведа)

Общи условия

Активация на акаунт