БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-36

  • 44 743
  • 768
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 15 232
Това е темата за бързи въпроси, когато не ни се иска да питаме в отделна тема.

Предишната тема: БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-35

И въпреки тази тема, и все пак.... Много по-добре е да задавате въпросите си в отделни теми. Целта на темата "БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ" в никакъв случай не е всички въпроси да бъдат задавани тук. Много често в предишните теми едни и същи въпроси се задаваха през няколко страници. Никой не се връща назад и не чете. Не всеки, който може да даде мнение, отговаря на въпросите, защото са много разпилени. В същото време, в "бързите" теми има много ценни отговори, които, обаче, са потънали нейде из 50-те страници на 29-те предишни теми и е почти невъзможно да бъдат намерени и прочетени.
Приемете го и като препоръка, и като молба - задавайте въпросите си в отделни теми. Там информацията ще бъде по-подредена, събрана на едно място. Когато някой търси отговори, много по-лесно ще ги намира и с търсачката.

Последна редакция: ср, 30 юли 2014, 10:22 от Vivi

# 1
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема.
Сега да попитам кога дадохте белен боб на децата си? А патладжан?

# 2
  • Мнения: 4 255
И аз имам същия въпрос.От утре ще започвам да взимам храна от една ясла(тук в дълбоката провинция няма детска кухня).Прегледах менюто им и забелязах,че веднъж в седмицата дават боб и зеле.Със сигурност на първо време няма да го давам,но все пак ме интересува кога да започна.

# 3
  • UK
  • Мнения: 4 308
Благодаря за темата.
Малиш, патладжанът доколко знам се води много тежка и трудносмилаема храна от типа на гъбите и се препоръчваще след 2-3 г. Не съм виждала патладжан нито в менюто в яслата, нито в детската кухня. Освен това се препоръчва да се осоли преди готвене, за да се премахне горчивия вкус. Аз не съм давала още, просто не се тачи много вкъщи и го избягваме. Бобът към 1 г. е ок.

# 4
  • Мнения: 510
Здравейте и от мен!
Днес правим точно 7м.
Вчера говорих с педиатърката относно храненето, за да си сверя часовника.
Имаме 4 хранения дневно като първото и последното е АМ, на обяд давам пюре /ден зеленчуково, ден месно/, а следобед каша /от готовите на Слънчо/, понякога намачквам и плод като десерт. От вчера въведох глутен с овесена каша с ябълки пак на Слънчо.
Коментара на докторката е, че е ок менюто, но било хубаво да се дават каши до два пъти седмично, тъй като водели до напълняване. Също препоръча пък да заменя Сутрешното мляко с... попара  Rolling Eyes
Съгласни ли сте и какво бихте препоръчали? И ако това за кашата е вярно, с какво да я заменя евентуално? Благодаря.

# 5
  • Мнения: X
Благодаря за темата.
Малиш, патладжанът доколко знам се води много тежка и трудносмилаема храна от типа на гъбите и се препоръчваще след 2-3 г. Не съм виждала патладжан нито в менюто в яслата, нито в детската кухня. Освен това се препоръчва да се осоли преди готвене, за да се премахне горчивия вкус. Аз не съм давала още, просто не се тачи много вкъщи и го избягваме. Бобът към 1 г. е ок.
Благодаря
  bouquet


аз каши давах всеки ден, че и по 2 пъти. Определено не купувах Слънчо, Ганчев и Хумана.
Взимах хип, милупа, топфер

# 6
  • Мнения: 15 379
Боб и зеле са ок след 18 месеца.
Белен боб може и по-рано, патладжан около годинката.

# 7
  • Мнения: X
Боб и зеле са ок след 18 месеца.
Белен боб може и по-рано, патладжан около годинката.

Аз белен имам..

# 8
  • Мнения: 13
 :hug:dejie  благодаря за съвета. Ще пробвам,дано даде резултат. Благодаря и за навата тема. Хубав слънчев следобед! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 15 379
Боб и зеле са ок след 18 месеца.
Белен боб може и по-рано, патладжан около годинката.

Аз белен имам..

Готви и я почерпи. Бобът е страхотен източник на протеини и какво ли не.

# 10
  • Мнения: X
Боб и зеле са ок след 18 месеца.
Белен боб може и по-рано, патладжан около годинката.

Аз белен имам..

Готви и я почерпи. Бобът е страхотен източник на протеини и какво ли не.

Бързо ли се вари?
Съжалявам за тъпия въпрос, но аз за първи път купувам такъв.

# 11
  • Мнения: 15 379
По-бързо се вари, но най-добре в автоклав, защото е най-бързо.

# 12
  • Мнения: X
По-бързо се вари, но най-добре в автоклав, защото е най-бързо.
Имам тенджера под налягане. За колко време ще стане с нея според теб..

# 13
  • Мнения: 15 379
Мисля, че 30-тина минути е ок. Зависи и сорта, разбира се.
Но нали ще добавяш домати накрая, мазнина, сол, подправки....това също изисква време.

# 14
  • Мнения: X
Мисля, че 30-тина минути е ок. Зависи и сорта, разбира се.
Но нали ще добавяш домати накрая, мазнина, сол, подправки....това също изисква време.


Благодаря.
За над първо варя и след това овкусявам с домати, джоджен олио, сол и др.

Общи условия

Активация на акаунт