Знаем ли какво правят децата ни в у-ще?

  • 1 484
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 510
И аз от сега съм се размислила за това ooooh! Съгласна съм с March, че средата извън училище/детска градина е много важна! Но дали ще успея да го науча да мисли с главата си  Thinking Много се водят в тази възраст и ако не сме на мястото си, каквото и да означава това, не ми се мисли ooooh!

Офф: March, децата ни са в една група в градината Simple Smile

Зная Wink,тя позна твоя батко на снимки в аватара ти отпреди ех-е- миналата година...ама нали бях "новак" EmbarassedКакво ще ги правим след градината,реве ми се  Cry,поне имате +1 година, а ние наесен с песен...

"Няма рецепти за живота",като казва  terry ,
а децата ,поне в началните класове, винаги се тероризират дно друго, братовчедите ,брат ми,които са на по 20-тина години ,също си патиха от други деца,хем "другарките" бдяха,а те милите момчета- с разцепени вежди.

Но може би трудноосъществимото решение е - готина учителка,която да ги респектира,но и разбира и малки класове (с отрицателния прираст,ако не закриват училища си е постижимо  Confused).


# 16
  • Мнения: 3 405
[ Flash*  , и моя син твърди, че няма приятели, но аз виждам друго, някои от децата в класа истински се радват като се срещнат извън училище, или когато играят след часовете. А той казва, че искат да го бият, че никой не го харесва, че го мразят. Силни думи за такъв малък човек. Или просто някои деца са по-чувствителни на тема приятелство и то е наистина важно за тях, а не просто така - днес си приятел с един, утре с друг. Сигурно държат на честни отношения и търсят справедливост. Малко объркано стана... Разбирам сълзите на твоята дъщеря.
Но знам, че нашата подкрепа е важна за децата ни. Те ще изградят приятелства така, както ги чувстват, едни по-силни, други по-повърхностни, а ние трябва да сме до тях ( е, не като майки орлици ), за да има на кого да си поплачат, ако са разочаровани.

# 17
  • София
  • Мнения: 488
Момичета, радвам се , че не съм единствената , която я тормози темата и споделяте вашите възгледи относно възпитанието на децата. Напоследък обаче все по- силно се съмнявам, че възпитавам правилно детето си .А я възпитавам в ценностите , в които мен са ме възпитавали. Но уви явно те не се ценят напоследък, а да не говорим , че и изобщо не се толерират от околните.  Все по- често си задавам въпроса, ами ако я спра от у-ще поне временно/ наепр. частна ученичка/ какво ще стане. Знам, че не е правилното решение, но поне ще й спестя доста негативизъм от страна на съучениците й. Честно казано учителките й и особено класната й са страхотни, но не винаги успяват да се справят  с 20-ина деца. А те определено са доста изобретателни ..... Силно се съмнявам, че има родител, който не се интересува от детето си, но доколко интереса е реален и постоянен, а не за отбиване на номера- пък после ще видим......... Гледам и не вярвам- от сега преписват, материала се предава през страница, изчезват парички, не ядат каквото им се сервира в стола/ защото Стела не го обичала/.......Дисциплината, на която се опитват да  ги научат отдавна  е нарушена/ от нас родителите- умишлено или не/, лъжите са меко казано спътник в живота на децата ни.... В общи линии дал господ разнообразни проблеми. И какво гледаш, обичаш, говориш и накрая някое хлапе съсипва всичко създадено с години труд и ти започваш отново да градиш морала на собственото си дете.................

# 18
  • Мнения: 3 405
Така е, mama 2, но отделянето на детето от социалната му среда, в случая съучениците и приятелите, винаги има нагативни последици. Изграждането на личността е свързано винаги с другите около нас. Наистина има негатививизъм, но човек не може да живее сам със себе си, трябва да има и други като него, за да се съпоставя с тях. Децата са гъвкави и ще се справят, ние не можем да ги изолираме от средата, а и не трябва. Добре е диалога с тях да не прекъсва и да ги научим да споделят. Така ще направят паралел между доброто и лошото. Трябва да вярваме на децата си, понякога те постъпват по-логично от нас. Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 488
 Дяволина, съгласна съм , че е възможно най- лошото решение да изолираш едно дете от средата му и да го държиш у дома. Но гледам и изучавам поведението на децата напоследък доста често и не намирам поведението им за удачно. Това в общи линии са деца, на които им липсва чувство на самосъхранение и непреодолимо желание за експерименти. Тази комбинация е доста опасна и то за тази възраст. Гледам, вчера как две деца си играят с химикалка- едното си държи ръката на чина, а другото се опитва да боде между пръстите му със затворени очи/ не го обясних, ама......./ В първият момент изобщо не разбрах каква е играта и се загледах, проумях за какво иде реч като вече се бяха наболи с химикалката/ в общи линии за 1-2 мин./ Това как ще го тълкувате.... Пращам аз здраво дете на у-ще и не знам как ще го прибера......... Преди 3-4 месеца моята дъщеря се удари по кокълчето на ръката - така и не успя да ми обясни какво точно се е случило- раната беше доста дълбока, а обяснението много деца се сбутахме и не знам.......  Притесненията - не ги и броя......

# 20
  • Мнения: 3 405
Знам, така е, Ники вчера се върна одраскан около слепоочието. Защитавал се - така каза. Постоянно му повтарям, че боя не решава нещата. "Ама те се бият", казва той. Или се бодат с химикали, или скачат от чин на чин. Не оправдавам агресията, в никакъв случай, но децата трябва да са под постоянен надзор от възпитател и той е човека, който трябва да се грижи за дисциплината. Само, че понякога ги изпуска от поглед и те подивяват. Нашата роля също не е маловажна. Ето тук ми прави впечатление, че родителите са загрижени за децата си.
Някои обаче не са. И техните деца, а и нашите стават жертва на агресията.
Онзи ден момчета удриха друго момченце по окото, понеже им се сторило, че иска да ги нападне. Сторило им се и - атака.
Според мен първо родителите трябва да се замислят какво става с децата. Ние, тук пишещите сме видели заплахата и трябва да направим нещо, да алармираме в училище, да разберем защо. Можем да помогнем на децата, те дълбоко в себе си не са лоши. Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 488
 Изобщо не смятам, че децата са лоши , но не бих била толкава ласкателна спрямо родителите.  Радвам се, че все повече хора се замисляме и споделяме какво се случва на децата ни и осъзнаваме в какви  мащаби е този проблем.... Лошото е, че всички малко или много разчитаме на учителките, а те какво-* да преподават ли урок или да укротяват.  Направи ми впечатление, че наскоро привикаха 3-ма родители при директорката да вземат мерки спрямо децата си // това е първи клас//. Склонна съм да вярвам, че ще има ефект този подход, но  реално как ще подходят родителите - с досада или загриженост.......... Училището наистина прави доста за нас и децата , но не би ли трябвало и ние по-отговорно да подходим по отношение на възпитанието на децата ни.  По какви правила, например  възпитавате децата си.....Аз накратко
1. Дръж се възпитано и поздравявай
2. Не удряй
3. Не говори в час
4. Изслушвай като ти се говори/с не голям успех/
5. Учи и бъди винаги по-умна от другите
6. Висока лична хигиена
7. Ние сме приятелки
8. От семейството по -важно няма
 После пак.............

# 22
  • София
  • Мнения: 7 242
1. Уважавай по-възрастните, в частност мама, тати, бабите, дядовците, защото....
2. Винаги се опитвай да решиш спора по "мирен път", да разбереш другия и евентуално да отстъпиш. Съобразявай се с по-малките деца, но ако някой те удря и не иска да се вслуша в думите ти, ако искаш си в правото си и ти да го удариш /никога не го е правила/
3. Не говори в час /все още темата не е много актуална при нас/
4. Изслушвай като ти се говори /с не голям успех/
5. Много съм щастлива, когато те хвалят, но и някога да се оплачат от теб няма проблем - нормално е и на всеки се случва. За мен ти си най-умната и красивата. /може би когато тръгне на у-ще ще съм по-взискателна/
6. Е, тук малко ни куца...
7. Да, приятелки сме, но аз съм ти майка, което е много, много повече и винаги ще бъда с теб и до теб каквото и да се случи. Дори и да си най-лошото дете аз пак ще те обичам и защитавам.
8. От семейството по-важно няма. Ти се дете и на бабите и дядовците си. Когато си с тях трябва да ги слушаш независимо дали са прави или не. Можеш да вярваш на нас /семейството/ и на г-жите /на този етап/. Дали можеш да се довериш на другите - ти трябва да прецениш. Има добри и лоши хора и трябва да се научиш да ги различаваш. Не вярвай на непознати.
10. Сама решавай какво искаш и не се оставяй да те манипулират
11. Постъпвай честно спрямо другите и признавай грешките си
12. Нищо не е непоправимо. Винаги можеш да помолиш за извинение или да опиташ да поправиш станалото.
13. Споделяй ми всичко. За мене е много интересно и винаги те слушам с внимание. дори и да не съм съгласна с теб няма да ти се карам, а просто ще си поговорим.
14. Не се оплаквай, не казвай, че не можеш. Това няма да оправи нещата. Най-много да ядосаш околните.
15. Не ми се оплаквай от приятелите си /особено, че са ти взели нещо/. Ти си дете, те - също и следователно трябва да се разберете без да намесвате и възрастните.
16. Можеш да подаряваш нещата си - това ме радва т.к. значи, че искаш да зарадваш приятел, но не очаквай, че ще ти купя нови
17. Не забравяй, че има и нещастни деца. Бъди благодарна.
... и още много
Много от тези неща ги казвам рядко, понякога имам чувството и че не съм чута и разбрана, но вярвам, че все някъде остават следа.

# 23
  • Мнения: 3 405
Остава! В съзнанието на  децата, с които се общува остава много информация. Но вие това го знаете и без да го казва някой.
Проблемът е там, където по една или друга причина липсва комуникация, дали поради липса на време или поради липса на желание. Peace

Но хора разни...

# 24
  • София
  • Мнения: 488
Лекси, като че ли аз съм изброявала изчерпателно правилата ни. Но това :
14. Не се оплаквай, не казвай, че не можеш. Това няма да оправи нещата. Най-много да ядосаш околните

при мен звучи по следния начин: бъди последователна в действията си и ще успееш.

Не си мисли, че не чуват и не разбират. Всичко знаят и проумяват с главиците си малки.....

А по т.8 от твоя списък - не съм съгласна , че на този етап трябва да взимат сами решения  на кои чужди хора могат да се доверяват. Все още нямат натрупан житейски път и не биха имали реална представа за непознатия.....

А по т.5/ от твойте/ и аз  трябваше / след като се сблъсках с проблем -грозно писане / да я дообясня и да потвърдя, че могат да ми се оплакват от нея, но в границите на разумното.

Т.16- да, но след като съм предупредена или поне уведомена .........

# 25
  • София
  • Мнения: 7 242
А по т.8 от твоя списък - не съм съгласна , че на този етап трябва да взимат сами решения  на кои чужди хора могат да се доверяват. Все още нямат натрупан житейски път и не биха имали реална представа за непознатия.....
mama 2 , напълно съм съгласна. Имах предвид, че може да вярва само на семейството и г-жите /за сега/, сама да решава на кои хора от обкръжението си да вярва /роднини, приятели, съседи и т.н., всички те "проверени" от мен/ и да не вярва на непознати.

# 26
  • Мнения: 142
Станали са ужасно агресивни тези деца. Просто нямам думи. Обяснявам си го с това, че родителите все по-рядко имат време за децата си, а и по телевизията какви филми само... Twisted Evil

# 27
  • Мнения: 3 740
Има и нещо друго - всеки родител смята, че неговото дете има право на свобода на себеизява, но животът в социум всъщност означава да се научиш твоите права да не накърняват правата на другия. А много родители пропускат да обърнат внимание на това ограничение.

# 28
  • Мнения: 3 405
Има и нещо друго - всеки родител смята, че неговото дете има право на свобода на себеизява, но животът в социум всъщност означава да се научиш твоите права да не накърняват правата на другия. А много родители пропускат да обърнат внимание на това ограничение.

Да, така е, и себеизявата често е не в това колко е способно в училище и какво стойностно може да представи, добър приятел ли е и интересувт ли го чувствата на децата и  възрастните около него, а в това как да раздава тупаници - в смисъл "бий, за да не те бият" и "наложи се със сила". Thinking

# 29
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
......И госпожата се присвиваше от неудобство и всячески се опитваше да укроти децата........
Е тази госпожа въобще не си е на мястото. Учителите в никакъв случай не трябва да допускат такива неща  Shocked За това са на този пост и за това са учили толкова години!
Шокирана съм от безпомощността на учителката!

Общи условия

Активация на акаунт