Сполучливи имитации на маркови парфюми - 5

  • 135 536
  • 730
  •   1
Отговори
# 690
  • Deutschland
  • Мнения: 5 450
Току що си купих W21 Муудче нa сляпо, понеже съм хремaвa и не усещaм нито вкус, нито мирис. Знaм, че е имитaция нa Aдикт, нaдявaм се и дa е трaен.

# 691
  • Варна
  • Мнения: 7 712
Много ви моля, помагайте, мъжът на братовчедка ми утре си заминава ( не живеят в Б-я) и тя иска по него да и пратя някоя имитация на Ла ви е бел, а аз съм с жестока хрема и не бих могла да преценя. Според вас коя е най-сполучливата, на Заг, на Рефан или някоя друга  newsm78

 Аз ползвам рефанската и много я харесвам. Оригиналът само съм го душила и според мен са доста близки. Траен е в тоя вариант. Капки не ползвам,но ако и сложиш поне капка на мл. мисля,че доволна ще остане дамата.

# 692
  • Мнения: 268
Минавам, за да споделя впечатления от две парфюмчета, които разносвам напоследък. Едното е прословутият Нарцисо Родригез на Рефан (едп, номер 020). Първо, доволна съм, защото изобщо успях да го открия. Оказа се, че по нашите ширини не е често зареждан. Възхитена съм! Ароматът за мен е прекрасен и точно такъв търсех за есента. Интересен и рядко срещан е, има развитие, като в началото е малко спиртосан (типично за рефанските парфюми), но после се проявява в целия си блясък. ПлътенДобре подплатен аромат, наситен. В началото, след като изветрее спиртът, се усеща нещо тръпчиво-стипчиво-таниново, а също и цитрус (пиша според моя нос на умряло куче). След време цитрусът избледнява и дава път на същината на парфюма, която е много особен аромат, с усещане предимно за мускус, малко роза, но много нежна. Ако трябва да го облека в образ, това, което изниква пред очите ми, когато го душа, е кехлибар - искрящ, прозрачен, с дълбочина. Изобщо не познавам оригинала, но този страшно много ми харесва и знам, че ще го прибавя в списъка с любими и ще го купувам отново. Като трайност - не е лош - с капки (1:1) издържа по 5-6 часа.

Вторият е на непозната (предполагам за мен) марка наливна парфюмерия от рода на рефанската - Гардени. Това, което взех, е номер 518 и е имитация на Gold Touch на Max Mara. Приятен, топъл, сладък, плътен аромат, подходящ (според моя вкус) за студените дни. Липсва особено развитие, но е траен (отново в съотношение парфюм:капки 1:1) - пръснала съм сутринта около 5:30 и до този момент усещам доста отчетлив аромат.

Тествах и тяхна версия на Лейди Милиън, но като аромат (не като имитация) не ми хареса - прекалено ми е масов, тривиален и цитрусов. Не мога да кажа дали само тяхната имитация е такава, защото не съм тествала на други фирми и не съм душкала оригинала, но този парфюм специално не е за моя вкус.
И накрая се извинявам за дългите описания, но съм вдъхновена от хубави парфюмни изживявания като творец в периода на апогея му  Grinning

# 693
  • Мнения: 1 339
inamorata, не се извинявай. Прекрасно е да четем толкова съдържателни и хубава постове.

Радвам се, че си доволна от Нарцисото. Той е един от моите фаворити.

# 694
  • Мнения: 1 339
Hypnotic Poison- Dior, знам, че го имат доста марки, но аз съм тествала само тази на D&P.

По бегли спомени от преди години е близък до оригинала, има една хубава плътност и е траен.

# 695
  • Мнения: 813
inamorata, не се извинявай. Прекрасно е да четем толкова съдържателни и хубава постове.
+1   bouquet

Това Нарцизо още не съм стигнала да го пробвам , но предстои Simple Smile

dpv, трайно е това муудче таман му е времето сега  аз изпръсках една трета от него и ми писна ама то е защото не съм по ванилиите иначе аромата е хубав добре че взех малко шушенце Simple Smile

# 696
  • Мнения: 2 622
+ 2  Grinning
За протокола, днес разносих за пръв път откакто се позастуди, Черната орхидея на Рефан. Бях изненадана да открия, че има известно развитие. Купен е от Люлин с капки 1:1, напръсках се с него сутринта в 7, сега още го усещам, а на шала ми стои все едно сега е пръснат. Очарована съм.

# 697
  • Мнения: 1 339
+ 2  Grinning
За протокола, днес разносих за пръв път откакто се позастуди, Черната орхидея на Рефан. Бях изненадана да открия, че има известно развитие. Купен е от Люлин с капки 1:1, напръсках се с него сутринта в 7, сега още го усещам, а на шала ми стои все едно сега е пръснат. Очарована съм.

Супер.  Simple Smile

Аз така вчера пробвах за първи път на по-студено време Poem- Lancome на Рефан, направен 2 към 1.

Той си е попринцип по-есенно-зимен аромат, но как само се разви на по-студено време. И трайността му беше отлична.

Ти успя да ли да го видиш този Poem, нали коментирахме преди за него?  Simple Smile

# 698
  • BG-DE
  • Мнения: 5 086
Момичета, много ви благодаря за споделените мнения   bouquet Притисната от времето взех по 30 мл на Заг и на Рефан, пръснала съм на ръцете си от двете и тази на Заг определено е по-трайна и очевидно по-наситена , защото въпреки хремата 5 часа по-късно я усещам, но не съм в състояние да преценя по отношение близост до оригинала.

# 699
  • Мнения: 2 622
Allforone, забравила съм за него  Mr. Green благодаря, че ми напомни, точно тези дни се чудех кой рефански парфюм си бях намислила да си взема и не можех да се сетя и не можех  Grinning
Една съфорумка беше питала за имитация на By Kilian. Видях, че ФМ го предлагат. Някой има ли впечатления? И питането за Рефан до радиото остава.   newsm78

# 700
  • Мнения: 1 339
Скъпи съфорумки, имам едно предложение. Понеже в скоро време ще трябва да се пусне нова тема...
Нека в началото в първите постове да се копират от тази всички списъци, които сме поместили, а именно Рефан, D&P, Джодекс, Лорис, снимките със списъците на Баргело, които една съфорумка постна, списъка на Заг Зодиак, който друга съфорумка направи и ни сподели.
Нека да има линк към сайта на Айфел, Сан Сиро, Роксан и FM груп...Аз не мога да пусна темата, но ако някой се нуждае от информация, ще съдейства.

Мисля че цялата гореспомената информация, ако се събере в началото ще бъде още по-добре и по-полезно.

Споделете и вие какво мислите.  Simple Smile

# 701
  • Мнения: 268
Скъпи съфорумки, имам едно предложение. Понеже в скоро време ще трябва да се пусне нова тема...
Нека в началото в първите постове да се копират от тази всички списъци, които сме поместили, а именно Рефан, D&P, Джодекс, Лорис, снимките със списъците на Баргело, които една съфорумка постна, списъка на Заг Зодиак, който друга съфорумка направи и ни сподели.
Нека да има линк към сайта на Айфел, Сан Сиро, Роксан и FM груп...Аз не мога да пусна темата, но ако някой се нуждае от информация, ще съдейства.

Мисля че цялата гореспомената информация, ако се събере в началото ще бъде още по-добре и по-полезно.

Споделете и вие какво мислите.  Simple Smile

Подкрепям с две ръце!!! На мен лично винаги са ми били много полезни тези списъци, но не е много удобно да се ровя винаги из първите постове, за да ги търся. Така ще е чудесно.

И, allforone, мисля, че точно ти беше препоръчала на друга дама Нарцисо Родригез според това, което тя търсеше. Тогава разбрах, че това ще е и моят есенно-зимен парфюм. Дано да не бъркам, но ти благодаря за споделеното! Апропо, никога не съм се смятала за способна на добри описания, особено на парфюми, но този наистина освен аромат, има и собствено излъчване и извиква образи, кара ме да се чувствам по особен начин - не знам как точно да го обясня, съзнавам, че звуча малко като "перко наумов".  Mr. Green

И благодаря на всички останали дами!

Последна редакция: сб, 25 окт 2014, 17:48 от inamorata

# 702
  • Мнения: 1 339
inamorata, да аз го препоръчах  Simple Smile

Много се радвам, че и ти си сред доволните от Нарцисото.

И преди съм писала, че той и Zen- Sisheido на D&P са парфюмите, за които получих най-много комплименти през последните месеци.

И не спирай с обясненията, справяш се чудесно.    bouquet

# 703
  • Мнения: 18 562
Момечета интересно ми е харесвате ли тамянени парфюми?  newsm78 В другата тема постоянно се обсъждат и понеже никога не съм се сблъсквала с такъв аромат ме стана много интересно за тях. Доколкото знам тамяна е първата съставка, от която се е правил парфюм в миналото или бъркам  newsm78
Просто ми е наистина чудно как е като аромат, как стои и не е ли прексалено църковно.? Или пък тъврде странно да носиш тамян?! Разбира се сигурно зависи много и от останалите съставки, които се съдържат в парфюма като нотки.
Та, мисълта ми е бихте ли препоръчали някаква падобна миризма от репликите, колкото за проба.
Да видя как ми стои  Simple Smile Grinning

# 704
  • Мнения: 268
Ооо, сега ще търся и този Дзен. Най-удобно ще ми е да го издирвам в Пловдив, но не знам там има ли техен магазин - ако някой знае, моля да помага. Allforone, подозирам, че с теб имаме сходни вкусове, защото доста от парфюмите, които ти си препоръчала и харесваш, са ми допадали много и на мен (аз тайничко си воайорствам в темата, дори и да не пиша и попивам, попивам... Simple Smile).

Общи условия

Активация на акаунт