Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 51 отговора

До парка

Не зная при вас как е,но всичките ни приятели когато идват на гости носят на децата шоколад.Опитах се на някои,с които сме по-близки,да обясня,че предпочитам да им носят плодове,но това си остана глас в пустиня.Снощи пак наш близък дойде и донесе чанта с лакомства,по количеството и марките мога да кажа,че е дал поне 50лв newsm78.Опитах се пак да му кажа,а той каза,че децата на това се радват,пък видите ли той идвал веднъж в годината и можел да си позволи да им купи нещо по-скъпо.А аз всячески се старая да ги поощрявам,че ако свършат нещо ще получат ябълка...,ама не става.До сега опазвахме малкото,но и то напоследък напира шоколад да яде.Как се справяте с този "сладък" проблем?
Цитирай

Пловдив

Не спирам да говоря на приятелите ни, че по-добре плодове отколкото шоколади и крокита. И като не ме слушат под предлог, че не са вечеряли скривам торбата и им давам "на час по лъжичка", а пък и колкото и да ме бъзика мъжО някои ги изяждам аз като си легнат малките.
НЕ СПИРАЙ ДА ИМ ГОВОРИШ докато не им го набиеш в главите  bash - който има разум в главата си ще те разбере!
Цитирай

София

И при нас е така - който дойде носи шоколад. Как на някой не му хрумна за тези пари да вземе 200 гр. ягоди или ананас newsm78 Далеч по-полезно, а и по-ефектно.
Дъщеря ми от известно време се опитва да избягва шоколада т.к. често й говоря, че следкото не е полезно, разваля зъбите и от него се надебелява /това май я впечетлява най-много/. Когато и подарят шоколад никога не й го взимам /че нали "забраненият плод е най-сладък/. Тя изяжда една част и на другия ден шоколадът го няма. Не знам дали забравя за него или просто знае, че каквото не е изядено на момента, после изчезва Very Happy
Цитирай

някъде ... тук ...

Аз съм забранила на всички, които идват в къщи, да носят шоколад! Повечето се съобразяват и по тази причина носят обикновено по някой сок или пръчици от рода на Зайо Байо.
Цитирай

София

Едно приятели, които идват 1 -2 пъти годишно, но да не забравяме и бабите, които  все това носят. Според мен подарък"Шоколад" вече добива големи размери и лошото е, че май само майките се ядосваме на тези подаръци........
Цитирай

София

Моите пък носят играчки, и бонбони. Аз много рядко купувам шоколади като ходим на гости на бебоци. По-често шоколадите за нас големите, за малчуганите другите покупки Smile
Цитирай

София

И аз само се карам да не носят шоколади, рядко и ги давам на Таня - аз си ги хапвам Embarassed Embarassed Embarassed
Цитирай

София

Наистина най-вече шоколади се носят... Много се радвам когато са желираните формички или едни дражета с плодови вкусове Smile.
И аз само се карам да не носят шоколади, рядко и ги давам на Таня - аз си ги хапвам Embarassed Embarassed Embarassed
- и при нас е така, но не само аз, с мъж ми си ги делкаме Smile.
Цитирай

Густо майна филибето,слънце грее от небето

Аз съм забранила на всички, които идват в къщи, да носят шоколад! Повечето се съобразяват и по тази причина носят обикновено по някой сок или пръчици от рода на Зайо Байо.

Ха ,ха и аз съм забранила.
Цитирай

Сф, Младост1

Никога не бих казала на някой, какво да носи на децата ми. Wink
Не ми се вижда тактично. Поне някой, ако ми каже така, ще се обидя, най-малкото или ще ми стане кофти. Confused
Или най-малкото ще отнема радостта на този, който подарява нещо на децата ми.
А нататък, аз си зная, как ще процедирам. Дали да си го изям аз или да го дам на децата.
Поначало не ги лишавам от това. Преценявам на момента. Wink
Цитирай

При хората, които обичам

Моите госпожици не хапват шоколад - голямата е алергична, малката просто не иска. Носеха хората, но като виждат, че те ги трупат на масата, лека-полека проблемът се реши от самосебе си.
Цитирай

София

Ами какво друго да занесат? Хем не е много скъпо, хем не ходят хората с празни ръце. А домакинът, ако иска нека да сам да си го изяде.

Плодове и полезни храни родителя трябва да набавя за детето си. Пък и му знае вкусът. А шоколад почти всеки обича.
Цитирай

София

аз пък не виждам проблем в шоколада. у дома не оставаме без шоколад. това не ни пречи да не оставаме и без плодове и мляко, разбира се.
предпочитам децата ми да ядат шоколад вместо онези неща в шарените пликчета, които миришат на мръсни чорапи Sick

в нашата кухня нищо не се крие - децата имат достъп до всички храни и наптики
Цитирай

БГ - София

Ами носят шоколад защото искат да зарадват детето, а не родителите му Wink. По същата причина и подаряват играчки, а не бельо  Wink.
И в къщи това носят, но аз не давам всичко на куп да се изяде, а не рядко и ние с таткото си подслаждаме живота  Very Happy.
Цитирай

София

Ами какво друго да занесат?
Е, има много други неща които могат да занесат - като почнеш от сок и бисквити, та до бонбони, локум, сладки, солети и т.н.
Обикновено шоколад носят хората които нямат малки деца.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 51 отговора