2880 лв. накуп за майки-студентки - 15

  • 51 735
  • 751
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 7 779

Бонго,като вземете да раждате ще ви преотстъпим правото на тази помощ,с удоволствие  Wink
нали не говорим за парична помощ при раждане , или греша  newsm78

# 271
  • Мнения: 484
не е помощ за раждане, а за образование, нещо, което е далеч от раждащите да получават помощи-т.е. ромките.
... и според мен наистина не е нужно да се оправдаваме, условията са такива, няма нарушение на закона
и министъра като толкова му пречат тия образовани студентки, дето по-трудно се манипулират, що не вземе да направи една справка какъв процент от тия студентки източват пари и какъв процент действително учат - аз съм сигурна, че поне половината действително се възползват от възможността да завършат. да видим пък за какви суми е тая голяааама злоупотреба, че сигурно всеки един от тия лешояди във властта е нанесъл на държавата в пъти по-големи вреди и кражби от разни далавери ... аз веднъж се изпених тук да ги оплюя, ама то бива бива такива мърши и боклуци...

# 272
  • Пловдив
  • Мнения: 161
Здравейте, момичета Simple Smile

Която от вас се е записала вече във ВУАРР Пловдив, би ли споделила колко е таксата на семестъра - никъде в сайта на ВУАРР Пловдив не намирам таксите за магистратура неспециалисти.
Другото което е, принципно имам желание да завърша специалността (ако мога), която ще запиша, аз живот и здраве ще раждам в началото на декември, не знам в какво състояние ще съм за лекции и т.н., та се чудех сега ли да си запиша магистратурата (ВУАРР или ПУ) или направо летния семесетър - януари, февруари (само за ВУАРР)? Благодаря!

Последна редакция: пт, 19 сеп 2014, 10:01 от ludatakrisi

# 273
  • Мнения: 559
Голяма истерия стана покрай тази помощ, а всъщност тя дори не е актуална към днешната ситуация, тя е сметната за 12 месеца по минималната заплата, тоест за 240 лв, таи година минималната е 340лв, миналата беше 310лв. Защо това никой не го отчита като проблем? newsm78

# 274
  • Мнения: 1 266
Голяма истерия стана покрай тази помощ, а всъщност тя дори не е актуална към днешната ситуация, тя е сметната за 12 месеца по минималната заплата, тоест за 240 лв, таи година минималната е 340лв, миналата беше 310лв. Защо това никой не го отчита като проблем? newsm78
По принцип еднократната помощ за дете не е обвързана с минималната работна заплата до колкото знам,но да,че е смешна великата сума от 240 лв. е абсолютен факт. То май щеше да е по-добре да са обвързани,но идиотите,които ни управляват най-вероятно гледат откъде да ни орежат пари,а не как да ни дадат малко отгоре  #Cussing out Права си,но това за жалост е поредният абсурд. Факт е,че да гледаш дете в България е геройство,а да не говорим за две и повече. Аз например си мечтая за 3,но ето го и следващия абсурд-за трето дете помощта става като за първо-било така да не поощряват циганките,но според мен просто можеше да обвържат помощта за 3-то дете с  образование или стаж,ако не може да пише не и се полагат и толкоз,а не както е сега даже молбите да им ги попълват служителите на соц. грижи. Много може да се каже по нашите недомислени нормативни уредби,но уви само от нас,не и от тези,от които зависят...  Peace

# 275
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз например си мечтая за 3,но ето го и следващия абсурд-за трето дете помощта става като за първо

Даже е по-малка - за първо дете е 250 лв., за трето - 200  Close

# 276
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, момичета Simple Smile

Която от вас се е записала вече във ВУАРР Пловдив, би ли споделила колко е таксата на семестъра -

590 лв

След раждането имаш право на облекчен режим.Подава се молба+копие от акта за раждане.

# 277
  • Мнения: 1 266
Таксата е 590,но имаш и две по 30 за разни документи,та си носи поне 650 лв. в теб  Peace

# 278
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Аз например си мечтая за 3,но ето го и следващия абсурд-за трето дете помощта става като за първо

Даже е по-малка - за първо дете е 250 лв., за трето - 200  Close
Третото дете вече пречи на държавата. Wink

# 279
  • Мнения: 57
Момичета кога да взема това уверение?
Ако го взема сега, ще важи ли за май месец като родя ( нали тогава се изплаща тази помощ? )
И мога ли да си изчистя изпитите, а да не чакам заради тази помощ до тогава?
Ако запиша магистър септември догодина ще получа ли тази помощ, ако евентуално не стане от университета?
Благодаря ви!

# 280
  • Мнения: 354
Момичета кога да взема това уверение?
Ако го взема сега, ще важи ли за май месец като родя ( нали тогава се изплаща тази помощ? )
И мога ли да си изчистя изпитите, а да не чакам заради тази помощ до тогава?
Ако запиша магистър септември догодина ще получа ли тази помощ, ако евентуално не стане от университета?
Благодаря ви!

Уверението се взема в месеца, в който ще подаваш документите в социални.Ако го вземеш сега през май месец със сигурност няма да ти го признаят Wink И да, помощта се плаща при вече родено дете.
Ако септември запишеш магистратура ще имаш право помощта, тъй като живот с здраве бебето ще е на 4м.

# 281
  • Мнения: 57
Благодаря много за отговора! Според мен най - добрият вариант е да си взема сега изпитите и да се дипломирам, а живот и здраве септември да запиша магистратура Simple Smile Heart Eyes

# 282
  • Мнения: 211
♥Elfita♥, обадих се по телефона и с триста зора успях да ги накарам да ми обяснят как стои въпроса с посещението и заверката на семестъра. Реално, ако сега кандидатствам, посещение щяло до се изисква някъде от 25 ноември до към средата на декември. Трябвало все пак да се появя на някои лекции, но мога да си оставя книжката да се завери от отговорника на групата.

И мен ме интересува тази заверка по скоро за ИУ Варна... ако книжката ми е без подписи от преподавателите (които се дават декември ), но със заверен семестър.... в края на декември ще ми дадат ли уверение... Всъщност искат ли студентска книжка при издаване на уверение...

# 283
  • Варна
  • Мнения: 759
Щом си записала семестъра, имаш право на помощта. Заверката е друго нещо - тя ти дава право да се явиш на изпити. Ако не си взела подписи, няма да фигурираш в изпитните протоколи. Което пък не означава, че на по-късен етап не можеш да си вземеш заверки и да се явяваш с индивидуални протоколи. Отклоних се малко от темата - това, което исках да кажа, е че декември все още си имаш студентски права и няма на какво основание да ти откажат уверение, при чието издаване не изискват да представяш студ.книжка. Служителите евентуално ще проверят в компютъра дали си записана. Но, както неведнъж сме писали тук - всеки ВУЗ си има правилник и може да има нещо различно  Peace

# 284
  • Варна
  • Мнения: 210
таласъмче, в ИУ Варна няма заверки. Като родиш отиваш на втория етаж при твоята катедра и искаш бележка, че си студент, после с акта за раждане в социалното и това е всичко.

Общи условия

Активация на акаунт