Другият наш възможен живот

  • 86 771
  • 3 375
  •   1
Отговори
  • Мнения: 486
В една съседна тема разбрахме за предимствата и недостатъците на това една жена да се посвети безрезервно на каузата Семейство. В настоящата тема ще си говорим за предимствата и недостатъците на това да избереш обратното на семейство. Предимствата и недостатъците да се будиш в тишина, която не е нарушавана от жизнерадостен детски смях. Предимствата и недостатъците на това да правиш резервация за почивка отбелязвайки "single" в полето за брой хора. С две думи - предимствата и недостатъците на това да си съзнателно сама. В този етап от живота ми, пътят дотук изглежда горе-долу така (с уточнението, че към днешна дата има момък с ексклузивни права върху спалнята ми):



Това има своите недостатъци. Когато живееш по гореописания начин идва момент в който мъжете се плашат от теб. Те осъзнават прекрасно, че можеш и без тях и че не са незаменими и това ги сковава. От друга страна, когато си дълго време сама започваш да изпитваш онази нужда от близост, която е патент на цял един холивудски жанр. Получава се чудесен параграф 22.  Започваш да си мислиш, че онзи готин джаз китарист май бе доста хубава компания всъщност. Появява се съмнението, започва да те гризе. Накрая това те вбесява. Важно е да запазиш присъствие на духа и да не позволяваш на въпросното съмнение да те накара да вършиш глупости. Винаги съм смятала, че е ужасно глупаво да ревизираш важни житейски решения взети преди ужасно много време. Часовникът цъка, нямаме право на втори опит освен ако не се касае за бизнес начинания. Животът е твърде кратък. Незаменими хора няма. Вярвам, че конкретно по отношение на мъжете случайността е приятелски настроена и ни дава възможност да срещаме все по-интересни екземпляри.

On the bright side, изборът да бъдеш свободен електрон дава възможност да преследваш всичките си мечти, без значение колко странни биха изглеждали на останалите хора. Дали става дума за това да отидеш на експедиция в Антарктида, да се запишеш в Чуждестранния легион, да станеш активист на WWF, да харчиш пари за обувки и дрехи, да отвориш собствен ресторант, всичко е на една ръка разстояние. Светът е един голям увеселителен парк. Когато си сингъл имаш възможност да пробваш всички атракциони. Когато не си, влакчето на ужасите е заменено от Tunnel of love и стрелбище на което подаряват плюшени играчки. Най-голямото предимство е липсата на отговорност спрямо деца и съпруг. Аз не бих била добра майка и съм съвсем наясно с това. Намирам за чудовищно правенето на деца с цел да се осмисли един брак или да се поправят счупени отношения. Колкото до съпрузите, наблюденията ми показват, че рядко двама души се бракуват с идеята, че човекът до тях е на 100 процента това за което са си мечтали. Винаги съм се питала какво се случва когато бидейки женен/омъжена един ден срещнеш точно копие на моминския портрет заключен в чекмеджето "Моят принц". Ще оставиш ли мъж и деца за да раздадеш картите отново? Или ще направиш компромис в името на семейството. Аз лично бих се чувствала ужасно прецакана ако някога трябва да правя подобен избор.

За да резюмирам - да си сингъл на 30+ има повече плюсове отколкото минуси. Може би не много повече, но повече. Особено в дългосрочен план.

И една песен с пожелание за добро настроение и много усмивки:





# 1
# 2
  • Мнения: 21 511
  И точно тоя форум ли смяташ за най-подходящото място да изложиш вижданията си?
 Май имаш прекалено много свободно време. Със сигурност  една свободна жена има поне десет по приятни занимания.

# 3
  • Мнения: X
Да си сингъл на 30 + не е предимство, а в повечето случаи отчаяние.

# 4
  • Мнения: 1 907
Без да съм психолог ми се струва, че се опитваш да убедиш себе си за това колко ти е добре сама.
Майка съм на тийнейджърка и знам, че под "Не ми пука" се крие много.
Ако наистина се чувстваше добре, нямаше да разсъждаваш над живота си, а щеше да си го живееш, без да се опитваш да убедиш себе си и другите в нещо толкова субективно като личния избор.

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Чудел съм се за какви удобства и за какви
придобивки една  майка  би помечтала да
ги няма децата и. Сега ще разбера.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 23 715
Колкото до съпрузите, наблюденията ми показват, че рядко двама души се бракуват с идеята, че човекът до тях е на 100 процента това за което са си мечтали.
Много глупаво. Той може да не е 100% моите мечти, но да е човека, който 100% обичам. Което е съвсем различно. Защото понякога си мечтаем за невъзможни неща.

Чудел съм се за какви удобства и за какви
придобивки една  майка  би помечтала да
ги няма децата и. Сега ще разбера.
Според мен няма да го разбереш.

# 7
  • Мнения: 6 365
Е това вече е EPIC QED, Overkill 9000 и най-вече:

FAIL

# 8
  • София
  • Мнения: 12 000
Има много хора, които се чувстват по-добре без деца и мъж. Не съм от тях, но ги разбирам.

Често ми се ще да няма никого около мен и да не се съобразявам с капризите на всички, да разполагам с парите си, с времето си.
Обаче нямам шанс още няколко години Twisted Evil

# 9
  • Мнения: 2 052
Има един хубав филм,  ако не е гледан,  препоръчвам го с две ръце : http://youtu.be/mpi0qsp3v_w

# 10
  • Мнения: 2 850
Лаура, не се отказваш лесно. Това май ти е любимата тема. Или може би - болната тема.

# 11
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Мога да говоря само от собствен опит - сингъл не съм била след 16 годишна възраст (е, само за някви кратки периодчета), винаги е имало по някой момък до мен, така че плюсове от това не мога да извадя, въпреки, че са ми ясни - свобода, свобода, неангажираност... Плюсовете да имаш дете - любов, неизпитвана досега, щастие и радост безгранични и ставаш по-отговорен. Grinning
Бих посъветвала 30-ина годишните да забавят с някоя и друга годинка, ако им е гот така. После животът се променя коренно.

# 12
  • Мнения: 21 511
Ако наистина се чувстваше добре, нямаше да разсъждаваш над живота си, а щеше да си го живееш, без да се опитваш да убедиш себе си и другите в нещо толкова субективно като личния избор.

 Е, не точно... Всеки човек разсъждава над живота си и само някой... не твърде здрав психически никога не се пита дали, или и така нататък. Това е присъщо на мислещия човек. И няма нищо странно в това, да направиш фундаментален избор като този - да останеш сам и да си доволен от него. Не може всички хора да са еднакви.
 И положението на сингъл наистина носи ред благини недостъпни за хората с деца, както и обратното, разбира се.

   Само че трябва да си напълно малоумен да го декларираш пред форум пълен с майки и да очакваш смислен диалог. Всеки средно интелигентен човек знае, че никоя майка не би могла да си представи хубав живот без децата си, нито някакво предимство на живот, в  който  децата и липсват.

  Нещо излезе от образ, Лора. Нали представяше интелигентна съвременна жена.

# 13
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Трудно е човек да определи нещо, което няма и никога не е имал.
Лаура не може да разбере какво е семейство и какво е да се грижиш да детето си, друг не може да разбере какво е да си сам и да връткаш кълки където ти хрумне.

Лично аз не мога да живея сама, но и не мога да платя огромна цена, за да живея с някого.
Гледам в светлото бъдеще - детето ще порасне, аз ще си изживея старините обикаляйки света.
Или - като стана на 80, ще съм вече толкова чалдисана, че ще полагам морен задник на пейката на детската площадка, ще се кефя на дементността си и никой няма копче да ми казва, щото и да казва файда няма да има. Flutter

# 14
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
...
Според мен няма да го разбереш.

Ще видим, все някоя мама ще мечтае да е свободна от грижите за детето,
да не дължи обяснения , да не бърза да се прибира , да не я будят нощем,
да не се тревожи дали е здраво "то" , дали е добра майка, отговорност да
не носи освен за себе си...Не е ли  изкушаващо за някоя майка това нещо?
 Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт