Бременна жена нападната от расисти

  • 5 204
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 122
http://www.novini.bg/news/243828-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B1%D0%B8% … %D0%B8%D1%8F.html

Бременна жена и съпругът и мароканец нападнати в центъра на София, защото той и казал нещо на английски.

Чудя се какви са законите за престъпления, извършени по расови подбуди. Дали са по-големи наказанията, същите, или няма такива закони?

Някои женомразци и расисти подкрепят биячите. Мислех си да поканя на гости за една седмица в България приятел чужденец с по-тъмен цвят на кожата. Обаче някой току-виж го пребил щото ще си говорим на английски.
Интересно как никой не е извикал полиция, след като действието се развива в центъра на столицата. Май пак всички са гледали на другата страна. А кой знае, може и да са злорадствали тайничко.

# 1
  • София
  • Мнения: 12 374
Не знам какво да кажа. Имам чувството, че тази страна, в която от векове живеят различни етноси, през последните години натрупа някаква ярост към различния, към другия, и все по-често я проявява. При това, безнаказано.

Дано жената е добре и да не стане някаква беля с бебето. 

# 2
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
...... какви комнетари под статията .... това ли е масата , това ли сме българите  Cry




Дано жената е добре и да не стане някаква беля с бебето. 
Дано

# 3
  • Мнения: 14 133


Дано жената е добре и да не стане някаква беля с бебето. 
Peace  Praynig

# 4
  • София
  • Мнения: 1 033
Жената е добре, бебето също. (поне така казаха по новините снощи)

Колкото до полицията - имало е полицаи, които са били свидетели, и единствената им реакция е била "подайте жалба"...

# 5
  • Мнения: 192
Снощи тъкмо приготвях вечеря докато мъжа ми къпеше дъщеря ни и като чух направо се потресох. Жената е отишла на преглед, защото е имала преждевременни контракции и не стига, че това е достатъчно стресиращо за бременна жена ами и на всичкото отгоре побой ей така от нищото. Като чух, че дори са я ударили в корема се втрещих още повече и се разплаках. От гледна точка на майка направо се ужасих. Не знам, имам хиляди мисли и чувства за тази случка, но толкова много ме потресе, че все оше не мога да си схематизирам всичко и да се изразя подобаващо.
Не е правилно да има такава саморазправа, още повече пред oчите на пазители на закона и те да си затварят очите. Не е правилно да се нападат граждани само защото са от различен етнос. А още по-малко пък да се посяга на бременна жена. Е това вече незнам как да коментирам. Тея "скинарчета" или както там се наричат имат късмет, че таткото е цивилизован човек и не е тръгнал след това да търси саморазправа. Ако беше някой с "ганъовски" манталитет и реагира по-остро, за да защити жена си и нероденото си бебе не знам какво щеше да се случи... Нямам думи просто наистина. Сега като пиша пак ми се насълзяват очите. Може би защото отскоро съм майка и доскоро също бях бременна и за това реагирам толкова емоционално, но наистина тази случка ме потресе.. А тея "полицаи" не знам какво наказание трябва да им се стовари на главата сега... Няма такава държава на като тая...  smile3505 newsm11 newsm61

Последна редакция: вт, 14 окт 2014, 09:39 от Алексче23

# 6
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Ще повторя нещо, което писах по друг подобен повод - десетилетна целенасочена  тъпанарска пропаганда води до това. Тази омраза и скотство  беше и продължава да бъде съзнателно и грижливо култивирана, поддържана, обогатявана с нови филизи на омразата. За не един и двама политически играчи това е единствената хранителна среда за подкрепата им, единствена идеология, смисъл и цел.

Наказанията за престъпления от омраза са по-строги, но не е там работата. Наказания за насаждане на омраза няма.

По-страшното - това говорене от поне десетилетие преодоля маргиналните среди и се превърна в обикновена "гледна точка". Бъдете сигурни - още утре някоя телевизионна руса главица ще покани за разискване на случая и "представител на футболните агитки". А после съвсем искрено ще се чуди защо станало това.

# 7
  • Мнения: 618
Свършиха ли се циганите та почнахме бежанците  Laughing

Сега сериозно. Груба, излишна проява. Някакви псевдо националистчета в пуберитета са се изявили пред връстниците си  Sick #2gunfire

# 8
  • София
  • Мнения: 28 565
...
Колкото до полицията - имало е полицаи, които са били свидетели, и единствената им реакция е била "подайте жалба"...

 Shocked Въобще не са реагирали ли?

# 9
  • Мнения: 12 663
В коментарите пише, че нападателите също са мароканци. 

# 10
  • София
  • Мнения: 10 326
...... какви комнетари под статията .... това ли е масата , това ли сме българите  Cry

Защо ли ми трябваше да ги чета!  ooooh! Ужас, ужас!

Дано нищо му няма на бебчето и родителите му бързо преодолеят среса и унижението. 

# 11
  • Мнения: X
Те тва са ни скинарите и расистите на нас - нападат бременни жени! Ама на двама драгливи циганина, ако ги спипат да крадат, не смеят и копче да кажат.

# 12
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Ужасно!

Расистите за мен са мозъчно осакатени личности.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 033
...
Колкото до полицията - имало е полицаи, които са били свидетели, и единствената им реакция е била "подайте жалба"...

 Shocked Въобще не са реагирали ли?

С такова впечатление останах от репортажа снощи и от тази статия Цък!

# 14
  • Мнения: X
Ужасена съм!
Убеждавам се, че расизмът в повечето случаи върви ръка за ръка с липсата на всякаква човещина... Толкова да се считаш за нещо повече, че и на бременна жена да посегнеш - е това вече е пълно безобразие, което  следва да бъде наказано по най-строг начин.

Общи условия

Активация на акаунт