Сутрешно прилошаване при дете

  • 3 335
  • 13
  •   1
Отговори
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Случва ни се за пръв път тази година.
На втория учебен ден, след ставането от леглото, синът ми - на 9,5 години - се оплака, че му е лошо на приливи и отливи и не може да погледне закуска.
Понеже цяло лято е ставал, когато се наспи и закусваше по-късно, прецених, че се касае за шок от смяната на режима. Вчера го оставих вкъщи и го наблюдавах; след час беше много по-добре и успя да си закуси както друг път.
Тази сутрин, обаче, същата история. Не се касае за вирус, това го изключихме вече.
Имал ли е някой същото преживяаване и как се справихте?
Реших, че е по-добре да му слагам сандвича за училище - така пак ще хапне по-късно.  newsm78

# 1
  • Мнения: 19 296
Така както го описваш изглежда, че детето може би има някакъв проблем с ходенето на училище и соматизира в прилошаване Simple Smile Поговори  с него дали нещо го притеснява, без да му казваш това.
А може и да не му се яде толкова рано. Мен също ми е гадно да ям веднага след ставане. Още повече в 7 сутринта  Sick

# 2
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Така както го описваш изглежда, че детето може би има някакъв проблем с ходенето на училище и соматизира в прилошаване Simple Smile Поговори  с него дали нещо го притеснява, без да му казваш това.
И на мен ми хрумна това, но се сетих, че онзи ден го чух отстрани, как обясняваше на наши приятели, че вече му се ходело на училище, защото искал да се срещне със съучениците си и не му било повече интересно навън.
Работата е в това, че му става лошо и студено без пряка връзка с храната.

# 3
  • Мнения: 1 071
Привет, веднага ли става, след като го събудиш?
Аз имам подобен проблем. Ако стана рязко веднага след звънване на алармата, 1 час виене на свят не ми мърда.
Нека си полежи в леглото, докато хубаво се разсъни, може да го будиш 10-15 мин. преди планираното време, за да може да се адаптира.

# 4
  • Мнения: 6 365
Диагнозата е лесна; драйфа му се от даскало. Може да казва, че му харесва, но тялото казва друго. Нечовешки ранен час на ставане, някоя неприятна учителка- достатъчно е, за да се събуждаш с гадене години наред.

# 5
  • Мнения: 19 296
Възможно е самото дете да не си дава сметка. Може да му се ходи, но подсъзнателно да изпитва някакъв страх, притеснение, нещо да му е направило впечатление първия ден...
Децата трудно могат да анализират чувствата и страховете си.

# 6
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Привет, веднага ли става, след като го събудиш?
Аз имам подобен проблем. Ако стана рязко веднага след звънване на алармата, 1 час виене на свят не ми мърда.
Нека си полежи в леглото, докато хубаво се разсъни, може да го будиш 10-15 мин. преди планираното време, за да може да се адаптира.

Да, от това се оплаква - че веднага, след като "скочи" от леглото, изведнъж му става лошо и студено на тялото.Притесни ме, защото никога не се беше случвало досега.  ooooh!
Mamacita, малко off: това с нечовешкия час ми напомня за следния лаф: "Да станеш за работа в 7.00 е нечовешко, а да станеш е 4.00, за да отидеш за риба, е празник!"

# 7
  • Мнения: 19 296
Калинка,много ме развесели с лафа. Така беше и със задължителната литература. Задължителна ли е, е неприятна за четене и бива претупана.
Успех на детето и дано бързо отмине.

# 8
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Днес, сутринта, се консултирахме с лекар.
Оказа се, че се дължало на бърза обмяна на веществата. Т.е. смилал си вечерята по-бързо и огладнявал към ранните сутрешни часове. И, понеже стоял гладен до събуждането, от натрупаните стомашни сокове и глада, му прилошавало.
Това беше експертното заключение, придружено с рецепта за Фамотидин - по таблетка вечер. newsm78

# 9
  • Мнения: 747
Според мен по-скоро е от ранното ставане, спи му се и стомахчето му се "свива". Синът ми също не може да яде, след като стане рано сутрин, докато още му се спи. То и аз май съм така. 
Остави го през почивните дни да се наспи хубаво и ще видиш, че в тези дни няма да има проблеми.

# 10
  • Мнения: 1 484
Здравейте и моят син от скоро има същият проблем .Всичко започна от както започна училище.Ходихме по доктори изпи много лекарства и  от няколко дни пак се оплаква сутрин преди училище.Вие как се справихте с този проблем.Той казва че му прилошава без да повръща.Започнах да си мисля че е от притеснение.

# 11
  • Най-накрая на безкрая
  • Мнения: 241
Здравейте!
Подобни проблеми имах с моя син. Започнаха някъде около 12тата му година. Ставаше му лошо сутрин, повръщаше, имаше чести главоболия, понякога смущения в зрението.
Много се притеснявах. Ходихме на педиатър, невролог, гастроентеролог...
Общото мнение се обедини около тезата, че това са смущения в периода на настъпване на пубертета заради влиянието на хормоните.
Бяхме така около три години. Сега - вече е на 16, нещата отшумяха и отдавна не е имал оплаквания.
Преди не можеше да стане за училище, камо ли да погледне храна. Сега става, закусва и тръгва.
Даваха ни едно лекарство за стомаха - лансопрол и лекарства за повръщане.
Затова не се притеснявайте излишно, но ако нещата се повтарят перидочно може да е и от хормоните.
Пожелавам Ви да нямате повече такива проблеми.

# 12
  • Мнения: 270
ако стана в 7 часа и ,някой ме накара да закусвам в 7.15 ми става лошо от самата мисъл ConfusedЦял живот съм така,нямам обяснение никакво  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 1 484
Моето момче е на 8  случва се когато наближи да тръгваме за училище.Той по принцип е много притеснителен ходихме по доктори имаше и проблеми със стомаха спазвахме диета бяхме 1 седмица в къщи беше добре.Започна от понеделник училище и пак започнаха проблемите.

Общи условия

Активация на акаунт