Препарати за съдомиялна - 7

  • 94 883
  • 740
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 229
Първото ползване на интензивна програма - най-продължителната и с най-висока температура.
Аз не деля таблетките, дано някой, който го прави, се включи. На мен Финиш All in one ми изтриха шарките на някои чаши, имай го предвид, като ги ползваш.
Благодаря ти за съвета, снощи беше теста с финиша, резултатите са блестящи. Сложих гланц и сол на степен 3 дано да е добре, а днес ще тествам Кк таблетките.
Някой ползвал ли е гел или пудра на Финиш за измиване, изглеждат ми по-икономични от таблетките?

# 196
  • Мнения: 261
И аз сега се връщам от Кауфланд и взех от така хвалените таблетки на КК, сол и гланц, има промоция на Finish Quantium, за всеки случай взех и тях. Вие в кой случай режете таблетката на две и сега като я пускам за първи път без съдове  коя програма да използвам-нормална, бърза или интензивна?

Никога не режа таблетката на 2, дори когато пускам 1/2 миялна.

# 197
  • Мнения: 5 916
Аз съм от тези,които делят таблетката.Миялната ми е за 10 комплекта. Не толкова за икономия/защо пък не/ колкото съм на принципа-колкото по-малко химикали,толкова по-добре.И за нас и за природата. Никакви проблеми с измиването. Само в случаи на много мазни съдове слагам цяла.Дори доста време не ползвах гланц.Сега имам,но съм го настроила на най-ниска степен.

# 198
  • Мнения: 1 479
За да се ориентирате в качеството на препаратите трябва да прегледате различни тестове на подобни продукти. Добре е да изчислите и цената на една таблетка.

Тест с мултифункционални таблетки 2014:

Finisch Quantum
Победител в теста

W5 All in 1 (Lidl)
Второ място, много близко до Finisch Quantum  - най доброто съотношение цена/качество

Somat Gold
Трето място, но чувствително изостава от  W5 All in 1

Следват:
Denkmit nature
Claro All in 1
Jar Platinum All in 1

Само изброените препарати са участвали в теста !!!

Последна редакция: чт, 11 дек 2014, 13:39 от plamenhk

# 199
  • Мнения: 1 620
Мислите ли, че мога да ползвам таблетка без да натискам тази функция. Дали ще успее да се разтвотри?

# 200
  • София
  • Мнения: 2 296
За да се ориентирате в качеството на препаратите трябва да прегледате различни тестове на подобни продукти.
Аз също винаги съм била голям привърженик на тестовете и сравненията.
Докато не разбрах, че уважаваните от мен ADAC са взимали пари от Фолксваген, за да бъдат все победители в тестовете им  #Crazy
Оттогава съм мнооооого скептична към всякакви сравнения от разни организации, които се дохранват чрез спонсорство от производителите, чиито продукти уж тестват. След като го правят дори в Германия, за нещо доста по-съществено от почистващи препарати, не ми се мисли какво е при масовите стоки.
В крайна сметка всеки може да си купи различни препарати и сам да прецени какво му върши работа и дали му е изгодно икономически да го купува. Препаратът за миялна пряко сили достига 15 лв., не е като да си купиш хладилник или кола.
Посочените на първо място Финиш - продуктите им са пълен боклук.
Лидълските препарати са страшно агресивни към съдовете и изтриват шарки върху чаши. Иначе мият за разлика от Финиш.
От изброените най-добрите са Сомат Голд.
Това от личен тестови опит.  Peace

# 201
  • Мнения: 5 916
Ev_e, права си за това,че всеки сам за себе си и за своите съдове трябва до прецени.Проба-грешка.
Аз например съм доволна от Лидлските таблетки.Въобще никакъв съд и шарка не са ми повредили. Използвам предимно тях.От другите-само за проба съм купувала по веднаж.Пробвала съм доста.Ползвах и така хвалените КК. Не,че не мият,но не са моите таблетки.Сомат-гел също е добър.Винаги имам и от него,в случай,че мия кристални чаши и други по-фини съдове.
А тестовете,мисля, са за качество на измиване-как се справят с различни видове замърсявания.

# 202
  • Мнения: 5 618
Сложих гланц и сол на степен 3 дано да е добре...
За солта виж колко ви е твърда водата - проверява се на сайта на местното ВиК или с тестова лентичка, която има към миялната.

# 203
  • Мнения: 315
Мислите ли, че мога да ползвам таблетка без да натискам тази функция. Дали ще успее да се разтвотри?

И без да натискаш копчето за таблетка, същата ще ти се разтвори (казвам го от опит със съдомиялна Беко, като съм използвала таблетки Финиш всичко в едно и Сомат голд), ако натиснеш копчето ти се удължава времето на програмата. но все пак трябва да пробваш, за да разбереш при теб как ще е.
Винаги ми е интересно да чета за резултати от тестване на препарати, но се доверявам единствено но извършените от мен тестове. От моя скромен опит класацията е следната:
1. Феъри платинум - нямам забележки
2. Сомат голд - може би са малко по-агресивни
3. Финиш всичко в едно - няма да повторя - много агресивни, изнриват шарки, драскат стъклото
И от трите вида таблетки, като измиване съм доволна, не ми се е налагало нищо да доизмивам на ръка.
Сега мисля да изпробвам и тези на КК.

# 204
  • София
  • Мнения: 2 521
Някой ползвал ли е препарат АRO марка на Метро?

Аз съм доволна от АРО - праха и таблетки. Дълго време миех с тях.
Сега мия с W5 от Лидл, еднакви са ми с АРО-то, мият си, никакъв проблем.

# 205
  • Мнения: 18
Аз съм от тези,които делят таблетката.Миялната ми е за 10 комплекта. Не толкова за икономия/защо пък не/ колкото съм на принципа-колкото по-малко химикали,толкова по-добре.И за нас и за природата. Никакви проблеми с измиването. Само в случаи на много мазни съдове слагам цяла.Дори доста време не ползвах гланц.Сега имам,но съм го настроила на най-ниска степен.


Трябва да пробвам, изобщо не съм се сетила за това.......

# 206
  • София
  • Мнения: 570
Моята миялна е от големите и вече няколко пъти тук съм споделяла, че мия само с 1/2 таблетка - вече 6г. и половина.
Правя го и заради икономията, и заради по-малкото химия.

# 207
  • София
  • Мнения: 966
Здравейте,
в момента съм в процес на избор на миялна машина. Реших да се образовам малко и за препаратите и да набавя такива. Четейки темата в мен възниква следния въпрос. Миете ли в миялната тефлонови тигани и такива с керамично покритие? Надраскват ли се и изискват ли по-специален или щадящ препарат? Моля споделете ако има някаква особеност.

# 208
  • София
  • Мнения: 44 106
мия си и тефлон и керамика нищо им няма. С лидлски таблетки мия, съмнявам се да са много щадящи. Покритията са си непокътнати.
Естествено, все пак  и самия съд трябва да е подходящ за миялна.

# 209
  • Мнения: 176
аз мия всичко. Няма нужда от специални препарати. Имай предвид само, че тефлоновите остават малко мокри. В най-добрите препарати има съставка, койято вади всичко сухо, но не знам дали си заслужава, защото са по -скъпи. Най-лесно е да увеличиш малко гланца за по-добро съхнене.

Общи условия

Активация на акаунт