Препарати за съдомиялна - 7

  • 94 946
  • 740
  •   1
Отговори
# 525
  • Пловдив
  • Мнения: 3 315
Препоръчвам течните капсули за съдомиялна на Денк Мит. Идеални са за кратката програма  Peace

# 526
  • Мнения: 176
Аз пък съм най-недоволна от таблетките на Денк Мит. Безобразно драскат и оставят бели следи.

не мога да кажа, че са най-зле,но наистина са от нисък клас. Не ги ползвам след първата проба.

# 527
  • Мнения: 1 340
Аз пък вече откачам с тези лилави петна по чиниите, само по кафявите дуралексови чинии. Големи, лилавеникави, отвратителни! Всякакво друго стъкло излиза кристално - чаши, тенджери, тави, само тези са като нас....ни. Миех с комбинирани таблетки, пробвах какви ли не, минах сега на "всичко отделно" - няма промяна Sad

# 528
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз пък вече откачам с тези лилави петна по чиниите, само по кафявите дуралексови чинии. Големи, лилавеникави, отвратителни! Всякакво друго стъкло излиза кристално - чаши, тенджери, тави, само тези са като нас....ни. Миех с комбинирани таблетки, пробвах какви ли не, минах сега на "всичко отделно" - няма промяна Sad
Сугурна ли си, че използваш правилната програма, градуси, според посудата? Да не смесваш силно и слабо замърсени? Количеството и самия препарат също са от значение. Какво ползваш?

# 529
  • Варна
  • Мнения: 246
Аз пък вече откачам с тези лилави петна по чиниите, само по кафявите дуралексови чинии. Големи, лилавеникави, отвратителни! Всякакво друго стъкло излиза кристално - чаши, тенджери, тави, само тези са като нас....ни. Миех с комбинирани таблетки, пробвах какви ли не, минах сега на "всичко отделно" - няма промяна Sad
и аз ползвам дуралексов сервиз непрекъсното, не съм забелязала петна. Изпробвала съм много препарати, от година насам само феъри платинум ол ин уан. Да не би от гланца да са тези петна, знам ли newsm78

# 530
  • Мнения: 851
Здравейте Simple Smile  Нещо не се разбирам с моята съдомиялна. Пускам дълга програма, подреждам според указанието, но на дъната на чашите остават утайки от кафе и препарат, а тефлоновите тигани си стоят мазни. Пък съм ги изчистила предварително, доколкото и на ръка да се мият елементарно. Ядосвам се и дълго време не я включвам. Таблетките ми бяха Медикс, 3 в 1 или нещо подобно, но ги свърших и сега се чудя какви да взема. Дайте съвет къде бъркам, че на практика имам супер скъп уред, който не ползвам.

# 531
  • Мнения: X
горещо ти препоръчвам италиански "таблетки"Феъри от магазин за алтернативен внос - <40ст за бр. излизат. Дори и на вилата с варовитата вода мият перфектно.

това разбира се ако машината ти е в изправност и е профилактирана преди по-малко от 6-10 месеца...

# 532
  • Мнения: 294
Leaves , вземи хубави таблетки , не този Медикс . Финиш , Фейъри или Сомат само това са най-хубавите .
И мий на дълга програма на 70 °

# 533
  • София
  • Мнения: 2 521
Здравейте Simple Smile  Нещо не се разбирам с моята съдомиялна. Пускам дълга програма, подреждам според указанието, но на дъната на чашите остават утайки от кафе и препарат, а тефлоновите тигани си стоят мазни. Пък съм ги изчистила предварително, доколкото и на ръка да се мият елементарно. Ядосвам се и дълго време не я включвам. Таблетките ми бяха Медикс, 3 в 1 или нещо подобно, но ги свърших и сега се чудя какви да взема. Дайте съвет къде бъркам, че на практика имам супер скъп уред, който не ползвам.

Честно казано, и без препарат да пусна машината, такова нещо не би се получило при тези градуси и това "джуркане". Вероятно машината ти има някакъв проблем, виж дали загрява водата и въртят ли се перките и викай майстор. Мила съм и с гел медикс, не е никак лош.
Загледай се как редиш съдовете и дали нещо голямо или високо не препречва траекторията на перката.

# 534
  • Мнения: 851
Благодаря на всички за бързото включване. Simple Smile Загрява водата, чувам я и как си работи- всичко изглежда наред, а и не е ползвана много, почти нова е. Единствено стъклените чинии излизат перфектни. Ще си избера някой от препоръчаните препарати и ще пиша пак.

# 535
  • Мнения: 232
ако имаш стъклени чинии тогава задължително пропускаш Финиш. много са абразивни и надират всичко. аз ползвам прах, не таблетки и съм доволна от разтварянето. мен ако питаш, вземи си един течен за стъкларията, феъри платинум за силно замърсени съдове и прах за всекидневно ползване. аз съм с този на кауфланд

# 536
  • Мнения: X
Здравейте Simple Smile  Нещо не се разбирам с моята съдомиялна. Пускам дълга програма, подреждам според указанието, но на дъната на чашите остават утайки от кафе и препарат, а тефлоновите тигани си стоят мазни. Пък съм ги изчистила предварително, доколкото и на ръка да се мият елементарно. Ядосвам се и дълго време не я включвам. Таблетките ми бяха Медикс, 3 в 1 или нещо подобно, но ги свърших и сега се чудя какви да взема. Дайте съвет къде бъркам, че на практика имам супер скъп уред, който не ползвам.
Ако съдомиялната Ви има сензор за замърсеност когато предварително приплаквате съдовете може да се стигне дотам че да заблудите сензора. Така миялната отчита чисти съдове и работи по-кратко и с по ниска температура. Стига се до неизмити съдове и неразтворен препарат.

# 537
  • София
  • Мнения: 44 284
ъъъ я пак !?!?
Когато са приплакнати и приемем, че пусне програма със сензор (обикновенно не всяка е такава), то тя ще отчита по-чисти съдове, защото те ще са по-чисти и да няма да имат нужда от толкова миене, ясно е.
Колкото и машината да съкрати програмата и да намали  градусите, то програмата няма да е по-кратка от стандартната БЪРЗА програма.  А дори бързата програма на една машина е изчислена за все пак ползвани съдове и работа с препарат, в която той, разбира се да се разтвори и да си свърши работата.
Що хора има, които предимно на тези програми мият.

Горния проблем и на мен ми прилича повече на проблем на машината, обаче - запушени  дюзи на перката, нещо да пречи на въртенето, да не се загрява водата или кой знае.

# 538
  • Мнения: X
Ами това някъде го бях прочела че може да заблудим машината. След приплакване всичко което може да падне от чинията/чашата пада а точно тези неща се отчитат от сензора(той отчитал замътеността на първата вода). По този начин няма замътеност и машината работи с по-ниски градуси, по-малко време и може би по-ниско налягане на водата а и може да върти една и съща вода (има такива машини които при плакнене пестят вода). В същото време по чинии и чаши са останали най-трудно отстранимите остатъци (засъхнал шоколад, засъхнал кетчуп или нещо загоряло, оцветен ръб от черен чай или кафе) но машината кара на най-лека програма.
Това го прочетох някъде (как не помня къде, а може и на едно клипче в ютюб да съм го гледала) и ми дойде дюшеш и спрях да приплаквам предварително защото и аз го правих. Оказа се че филтъра си ми е все чист. Понякога само листенце маруля съм намирала.
Само за информация мия с таблетки от лидъл (обикновенни) и сол и гланц отделно. При мнооого големи замърсявания Феъри платинум на 70 градуса.

# 539
  • София
  • Мнения: 44 284
Понеже имам такава програма.
Бързата ми програма е  май 50(или пък беше 40) мин, на 45 градуса.
Със сензора е минимум 40 градуса и 70 мин. Това е най-най-най-краткото по книжка. Няма как да не се измият. И понеже все пак чат-пат ползвам програмата, дори с приплакнатите съдове (те ако са приплакнати няма да има засъхнало кафе и шоколад по тях) не съм я виждала да отчете, че ще мие по-малко от 1,30 ч. Като първо върти една вода, за да отчете това време около 10 мин може би, а може и малко повече. Колкото и да са засъхнали тези неща, които описа, при поливане с вода 10-15 мин почват да се размекват, измиват и да се усещат от сензорите.
Освен силно загорялото, всъщност кетчуп, кафе и не знам какво един час и нещо и в чиста вода да ги джуркаш ще се измият. При загаряния обаче просто не ползвам тази програма.

Общи условия

Активация на акаунт