Бременност след хормонален дисбаланс

  • 1 820
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте на всички!
Много се притеснявам и не знам какво точно мога да направя за проблема си.Възможно е всичко да е само в главата ми, но ако има някой запознат по въпроса ще се радвам да сподели мнение и опит.
До преди два месеца имах хормонален дисбаланс, който си бях причинила от приема на Ескапел още миналата зима.От тогава започна да ми идва цикъла със седмица по-рано, като тази по ранната седмица кръвта беше тъмна и изключително гъста.На втория път когато ми дойде пак седмица по-рано отидох на преглед при гинеколог и без да ми пуска никакви хормонални изследвания прецени, че е хормонален дисбаланс и ми изписа да пия Примолут-Нор.Пих го 1ви и 2ри месец по схема, 3-я пропуснах понеже имахме много пътувания и нямаше как да отида до гинеколога в резултат на което пак ми дойде няколко дни по-рано и кръвта пак беше тъмна и гъста.След това ходих пак на преглед изписа ми го пак да го пия с уговорката след цикъла ми въпросния 4ти месец да отида пак на преглед, но аз реших, че като си взема дозата за месеца ще мина на традиционни методи за следващия месец (5ти), понеже мнението ми и наблюдението ми за тези хапове не е от най-цветущите.В резултат на което 5-я месец ми дойде само с ден закъснение което е ок, поне според мен.
Сега обаче 6ти месец след началния прием на Примолут-Нор не ми дойде изобщо, направих си тест и резултата е  EFP Притеснението ми се изявява обаче в това, че приема на тези хапчета, изобщо начина ми на живот може е оказал някакво влияние върху плода.Като цяло не се храня особено редовно и качествено, пуша доста повече след първата си бременност,а и този хормонален дисбаланс, който си бях докарала..  #Crazy newsm78 Сериозно се притеснявам дали всичко вътре е ок.Още не съм отишла при гинеколог да потвърди, не съм и казала на съпруга ми, защото наистина не знам какво да правя.Има ли някакви изследвания, с който може да се определи на толкова ранен етап дали всичко е ок.От първата бременност,а и сега като чета знам, че всичко е от 11г.с. нататък, а аз съм максимум 3г.с.
Ще бъда благодарна ако някой има някакво мнение по въпроса и го сподели.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 263
Това, което знам е, че първите седмици зародишът се храни от жълтото тяло и не е пряко свързан с кръвообръщението на майката. Най-добре отиди на гинеколог.

# 2
  • Мнения: 6 777
А възможно ли е теста да не е коректен при положение,че приемаш толкова дълго хормонални препарати? Според мен, посети гинеколог възможно най-скоро. Стискам палци всичко да е наред.

# 3
  • Мнения: 28
Ами малко ме съмнява теста да е сбъркал, защото ужасно много ме боляха гърдите две седмици (точно седмица преди датата ми за цикъл и седмицата в която трябваше да ми дойде), сега малко се поуспокоиха, но пак са по-чувствителни от обикновено и също така увеличиха и размера си.
Изкарах няколко дни с адското безсъние - без причина, и най-съмнителното за мен - принципно съм човек, който ябълки не обича изобщо да яде, но при първата ми бременност по не знайни причини това беше нещото, което най-много ми се ядеше  newsm78 И съответно тия дни отведнъж пак това неистово желание за ябълки .. newsm78
До два дни пак ще си взема тест, но мисля, че това е резултата.В понеделник отивам на преглед да видим какво ще кажат, че сега малката си е във вкъщи и няма на кой да я оставя, а не искам да я взимам с мен.
Ако има някакви изследвания, който мога да си пусна толкова рано за развитието и състоянието на плода или предразположение към аномалии... ?? newsm78 Сериозно много се притеснявам най-вече заради дисбаланса, който прекарах и тия хапове примолута..

Последна редакция: пт, 19 сеп 2014, 17:40 от Bee05

Общи условия

Активация на акаунт