Идея за име

  • 5 907
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 58
Янислава  Rolling Eyes

# 31
# 32
  • Мнения: 4 569
Алина и Камелия
Алина и Вероника
Алина и Ивона
Алина и Валентина

# 33
  • Мнения: 3 033
Алина и Жаклина (добре ми звучи като комбинация), иначе предложения мога да давам много, но на първо четене не успявам да се сетя за звучна комбинация между имената на двете момичета.

# 34
  • край морето
  • Мнения: 44
Вероника
Габриела
Ема
Елена
Ивет
Лора
Лилия
Микаела
Мартина
Мария
Симона
Силвия
Яна
Явора
Ясена

# 35
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
   Щом харесвате Ясен, защо да не е Ясена! Звучи ми много хубаво - Ясена Узунова Simple Smile И е оригинално, не се среща често!  Peace

# 36
  • Мнения: 2 485
Първата ми мисъл беше Яна  Peace

# 37
  • Мнения: 5 259
Познавам няколко дечица на име Ясна. В началото ми звучеше много странно, но вече свикнах.

Иначе вместо Елиза може Елица - няма да звучи странно с фамилията и е почти същото по звучене.

# 38
  • Мнения: 22 430
Когато избирах името на второто дете, държах да си подхождат имената на 2те деца, да са красиви сами по себе си и т.н.
А не едното дете след време да се сърди, че другото имало по-хубаво име. За момичетата това важи с особена сила.

При първо дете Алина...
второто бих кръстила
Марина, Калина, Невена.
Почитател съм на български имена и рядко харесвам чужди изкилиферчени, които звучат леко странно.

# 39
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ясмина.
Но пък за мен е странно, когато двете деца са с римуващи се имена - например Алина и Ясмина....не ми харесва.
Това, че едното дете щяло да се сърди след време, че другото имало по-хубаво име, за мен е пълна дивотия, извинете Laughing. Всеки в даден момент не харесва името си (най-често през пубертета), пък после не би го заменил за никое друго.

Предлагам Мая, Бианка, Елица, Магдалена.

# 40
  • Мнения: 22 430
Кафе с мед, за теб може да е дивотия, но е много реално.
Не казвам да се римуват, а да си подхождат по някакъв начин. Дали ще са по брой букви, срички, или нещо друго....

# 41
  • София
  • Мнения: 44 098
И аз не харесвам римуване на имената... обаче, ако двете страшно ми харесват сами по себе си, не би ми и пречило чак толкова.
Принципно това с подхождането не го разбирам, така или иначе децата няма да вървят като някакъв комплект и да си казват все заедно имената, та ми е все тая подхождат ли си или не, римувани са или не и т.н., важното е  имената да ми харесват сами по себе си.

Обаче авторката каза, че не харесва римуващи се, така че предполагам всякакъв такъв тип имена отпадат автоматично. Peace

# 42
# 43
  • Мнения: 2 586
Зарина, много ми харесва това име по принцип. Зарина Узунова- мисля, че е добре Wink

# 44
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Това ми прилича на зарин Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт