Идея за име

  • 5 910
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте!

В началото на декември чакам своето второ детенце, момиченце. За голямата ми дъщеря и двамата имахме любими имена които другия не харесваше, успяхме да направим компромиси и двамата и избрахме за нашето момиченце името Алина. До преди няколко седмици бях сигурна, че ще имам момченце така го чувствах даже бях избрала име и таткото го хареса: Ясен, но докторката рече и отсече: момиче.  Но за женско име ще се изпокараме мислим вече две седмици и не можем нищо да харесаме и  двамата и първият път беше така. Ако той харесва нещо за мен обикновено името е тъпо и банално, ако аз харесам нещо той го смята за прекалено чуждо. Не искаме да я кръщаваме на никой, искаме името да не е нито много кратко,нито да е много дълго - макс 8 букви. Искаме да звучи добре, на всички езици да  звучи еднакво, но да се съчетава и с  фамилията Узунова.

# 1
  • Мнения: 6 833
Поне кажи дали предпочитате определени букви и да предлагаме.
Ако нямате никаква идея виж в генератора на имена на бг мамма. Ако харесаш няколко, пусни анкета  Peace

# 2
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Катрин (Катерина) или Виктория. Тези имена винаги са били фаворити за мен  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 13
Нямаме предпочитания за дадена буква, но избягваме Т (името на майка ми започва с Т), Н (името на свекърва ми е с Н) и Р ( имената на баща ми и свекър ми започват с Р.).

# 4
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
Елизабет

# 5
  • София
  • Мнения: 4 272
Разбирам колебанието ти. Има толкова много и все хубави имена. Ако сте харесвали Ясен за мъжко име, то много оригинално и не банално е името Ясена. На мен лично ми харесват Биляна, Кристина и Виктория.

# 6
  • Мнения: 6 833
Предлагам Елиза, Катерина, Калина, Елена, Даяна, Изабел.

# 7
  • Мнения: 29 497
Нямаме предпочитания за дадена буква, но избягваме Т (името на майка ми започва с Т), Н (името на свекърва ми е с Н) и Р ( имената на баща ми и свекър ми започват с Р.).


Теодора, Тереза
Натали /като мен  Grinning/, Надежда,
Розалия, Ренета

# 8
  • Мнения: 13
Нямаме предпочитания за дадена буква, но избягваме Т (името на майка ми започва с Т), Н (името на свекърва ми е с Н) и Р ( имената на баща ми и свекър ми започват с Р.).


Теодора, Тереза
Натали /като мен  Grinning/, Надежда,
Розалия, Ренета
Тези букви ги избягваме

# 9
  • Мнения: 2 746
Виолина, Паулина, Пламена, Румина, Лора  Peace

# 10
  • Мнения: 29 497
оф, че съм и аз  ooooh! , чела, недочела!!! Извинявай!

Кажи с коя буква искате!

# 11
  • София
  • Мнения: 3 756
Бианка,Ванеса,Ерика,Катрин,Мейган,Линда Hug

# 12
  • Мнения: 169
Дарина или Полина Узунова
Мирела,Мирена или Ивора?

# 13
  • Мнения: 503
Виктория,Елена,Мария,класика на всички езици! Успех!

# 14
  • Мнения: 88
Виктория, Янита, Милена.
Много ми харесва Мила, защото никак не може да стане "грубо".  Laughing И да ти сложат О отзад става Мило.  Laughing Heart Eyes
Познавах и момиче с името Янилена (гледам, че сте искали Ясен).

Общи условия

Активация на акаунт