Chromebox, Chrome OS

  • 2 121
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 991
Идеята ми е ползвал ли е някои, ако има опит и мнение. +/-

# 1
  • Мнения: 1 292
Идеята ми е ползвал ли е някои, ако има опит и мнение. +/-
Не, не съм ползвал, но е в толкова ранна фаза, че и реално няма как да я намериш за да я ползваш. До колкото знам има само две устройства, които са на Chrome OS - дори не помня кои точно бяха...

# 2
  • Мнения: 9 991
Напротив, продават се лаптопи с хром Ос в България и от Амазон мога да си поръчам. Нови са и не са ми ясно и за това не мога да взема решение. Интересно ми беше някой ако ползва или е по компетентен от мен да сподели плюсове и минуси с стандартните.Иначе инфо в нета има, но само по него без мнение на реален потребител не мога да преценя. С хром Ос има на Делл и други популярни марки лаптопи, но лаптопи ли се водят не знам точно. Нямат памет голяма с идеята, че всичко можело да се съхранява в нета, и процесорите им не били много мощни. Като терминал за интернет са. Има в ютуба, демострации и презентации .

# 3
  • Мнения: 1 292
Не знам кой ги продава и защо след като от Google реално се насочиха към мобилните устройства с тази OS...

Лично аз не бих ги рискувал защото реално не знаеш кога ще ти падне нета...

# 4
  • Мнения: 9 991
Гугъл си ги разработват, след мобилните устройства искат нещо повече. Виж моля те първо е нета, а не да си говорим, за да си говорим, а поне малко да се осмисли.

п.п. като ти спре нета със стационарния комп, какво правиш ?

# 5
  • Мнения: 1 292
Гугъл си ги разработват, след мобилните устройства искат нещо повече. Виж моля те първо е нета, а не да си говорим, за да си говорим, а поне малко да се осмисли.

п.п. като ти спре нета със стационарния комп, какво правиш ?
От известно време не следя нещото, признавам.

Между dumb терминал, който държи всичко, което има в нета и стационарен компютър общото е колкото циганин в кадет и квартално гъзе във ферари...

Спрях да следя идеята защото от Google имат доста повече пазар в посока Android и проекта е на практика замразен. Опитаха се да го прокарат към мобилните устройства - нещо, като директна конкуренция на Windows 8.x (RT), но в момента са твърде заети с Андроид и последните новини, които бяха повече от слухове бяха как ще изкарат два таблета с Intel архитектура (като знам колко са близки Intel с Microsoft може и да не е това хилядолетие)...

# 6
  • Мнения: 9 991
http://www.amazon.com/HP-Chromebook-14-Ocean-Turquoise/dp/B00FGO … 915197&sr=1-7

Eто разгледай в амазон, само админ да не реши че рекламирам.

# 7
  • Мнения: 1 292
http://www.amazon.com/HP-Chromebook-14-Ocean-Turquoise/dp/B00FGO … 915197&sr=1-7

Eто разгледай в амазон, само админ да не реши че рекламирам.
Както по-горе казах - спрях да гледам съответният проект от момента в който goole спряха да го анонсират в техните IO събития.

Причината да се продава според мен нещото е съвсем проста - от повечето OEM производители имат договор с Microsoft да доставят своите продукти с тяхната операционна система. В прав текст - или с windows, или сте в нарушение... Същият се заобикаля удачно, като сложат "конкурентна" такава, която е безплатна. Има модели с freedos, с някои версии на линукс и т.н.

Ако премахнеш момента с web частта то Chrome OS е просто един linux. От Google спряха със същинската web част. В момента който спрях да гледам нещото то вече беше просто линукс с връзка към google play...  Чудесен начин да спестиш 125 долара от OEM версията на Windows 8.1 казано в прав текст.

# 8
  • Мнения: 9 991
Пести ли се или е танто за кукуриго примерно ми беше питането, за това търсех някой с опит. Защото нямат хард който е 100 лв. примерно и икономията не иде ли в кавички. Иначе на мен добре ми изглеждат, при все слабата ми компютърна култура?

# 9
  • Мнения: 1 292
Точно танто за кукуриго е без хард. Цената обаче е по-ниска и заради това, че не плащаш W8. Харддисковете не са кой знае колко скъпи и можеш да си сложиш допълнително.

# 10
  • Мнения: 9 991
Eдва ли може, дъната дали са такива? Май не се спестява като няма уиндоус, само проформа е икономията. Цена в бг. беше по-скъпа и от нормален комп с уйн. 8.

# 11
  • Мнения: 1 292
Eдва ли може, дъната дали са такива? Май не се спестява като няма уиндоус, само проформа е икономията. Цена в бг. беше по-скъпа и от нормален комп с уйн. 8.
Лаптопа има 16 Gb SSD, което е доста съкпо... Това е вместо харддиск, но много по-малко за да може да се подобри работата му като dumb терминал.

Този лаптоп не е подходящ за това, което го искате в общия случай... Има лаптопи по 650 лева, които са по-подходящи като малка работна станция.

Общи условия

Активация на акаунт