Заспиване на ръце на дете на почти 3 години

  • 5 406
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Мили майки, моля помогнете ми със съвет как да накарам детето ми да легне в креватчето си или на друго легло и да заспи там. Той е почти на три години и най-често не иска да заспи в креватчето си и където и да е било другаде, а само в ръцете ми. Вярно е че, заспива за 5 минути, защото много бързо се успокоява, но е крайно време да го отвикна от този навик, който аз от желание да го гушкам и да му се радвам създадох. Аз дори не мога да го накарам да легне, за да прочетем една приказка, защото усеща, че е време за сън и иска да го гушкам. Настоява решително и започва да плаче. Надявам се да не съм единствената с такъв проблем и да има кой да ми помогне! Благодаря ви предварително!   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 38 476
Ами гушкайте се двамата на по-голямо легло и след това ти ставаш.
Аз така правя. Малкия спеше при нас на спалнята, купихме му голямо легло на 3. Приспивам го и ставам. Е, понякога заспивам до него.

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
и аз правя като L'Agent .
даже нощем ме търси и ме прегръща, гали... явно детето има повишена нужда от телесен контакт. дай му го.

# 3
  • Мнения: 6
Пропуснах да кажа, че той не иска да легнем, дори и двамата никъде. Опитвала съм на спалнята, но не иска да лежи. Явно има нужда от телесен контакт, но не иска да легнем. Иска да го нося Rolling Eyes Някаква примамка, хитрина ли, и аз не знам какво да измисля  Sad

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
щом е на 3г., то той разбира.
казваш му: мама си ляга, когато решиш, ела да се гушнем. лягаш и се правиш на заспала... или лягаш и четеш книга.

трябва да говориш с него, да му обясниш и т.н.

# 5
  • Мнения: 172
 ooooh! Моя син заспиваше до 1г и нещо с люшкане... но по един час... оставах без ръце, гръб, кръст... и после постепенно започнахме на леглото. И сега си заспива на леглото, но пак голям зор, голямо ритане, въртене, отвиване...  newsm78 Пак минава около 1 час докато заспи.  ooooh!

# 6
  • Мнения: 6
щом е на 3г., то той разбира.
казваш му: мама си ляга, когато решиш, ела да се гушнем. лягаш и се правиш на заспала... или лягаш и четеш книга.

трябва да говориш с него, да му обясниш и т.н.

Ще опитам и така, но нямам големи надежди. За такова инатене и молене става дума, че направо не мога да го опиша.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 476
Пробвай да го направиш "батко" - да приспивате заедно някоя играчка.

# 8
  • Мнения: 1 539
А защо не опиташ да му обясниш, че е голям и вече тежък и мама не може да го носи. Но трябва да поддържаш версията денем и нощем. И че вече ще лягате на леглото, защото те боли гърбът. Децата обикновено се стряскат, когато мама я боли нещо  Peace

# 9
  • Мнения: 172
Това с преспиването понякога дава ефект. И аз го прилагам  с един голям мишок "Мишито"  smile3508 или започвал да му говоря, че сега всички деца са си легнали, че сега като се наспинкаме как ще излезем на площадката с децата, ще се люлеем на люлката, ще играем с топката и др.. newsm07

# 10
  • Мнения: 4
Не го карай да ляга на сила. Тоест, ти легни на леглото - той може да седне до теб и да му четеш или разказваш приказка. После като се заслуша и укроти има голяма вероятност сам да легне. При моя син беше така. И имай търпение. Сиурно в началото ще заспива по новия начин доста по-бавно.

# 11
  • Мнения: 468
изморяваш го добре, лягате на голямо легло и пееш, говорите си, ала-бала и казваш, че заспиваш + тихо.
риск - заспиваш наистина, а  кухнята и прането остават неоправени. мойте дзверита много добре ме приспиват  Heart Eyes

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Гушкай си го щом още иска.Не е чак толкова голямо детето,търси да се сгуши.Няма да се гушите до абитурентската я! Grinning
Моята също иска да я гушкам като "малко бебе",както се изразява.Не е драма,ако не я взема,но аз ценя всеки миг,в който все още ме иска.
На мен поне ми се струва,че на три не са чак толкова големи.

# 13
  • Мнения: 2 352
Гушкай си го щом още иска.Не е чак толкова голямо детето,търси да се сгуши.Няма да се гушите до абитурентската я! Grinning
Моята също иска да я гушкам като "малко бебе",както се изразява.Не е драма,ако не я взема,но аз ценя всеки миг,в който все още ме иска.
На мен поне ми се струва,че на три не са чак толкова големи.
Peace Гушкай го. Много скоро ще ти се струва, че времето лети.

# 14
  • Мнения: 2 156
Какво толкова, гушнете се.
Е, ако за теб е много важно да го отучиш, сигурно ще го направиш, по един или друг начин. Разбирам те, че след 3 години приспиване "на ръце", може би ти идва в повече.

При мен - моят син спи на голямо легло и аз лягам до него, докато заспи, което е за 10-15 минути; изобщо не ми пречи, дори ми е приятно. Факторите, които при нас помагат - има си любими възглавници, на които спи само той, любима плюшена играчка; почти винаги четем по половин час преди сън (последното също ми е изключително приятно, въведохме го някъде към третата годинка, почвайки с книжките за Франклин). Успех  Peace

Общи условия

Активация на акаунт