Коремчето личи ми вече,а АПРИЛчето все още е далече!

  • 29 043
  • 809
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 32
Vaseto29   Hug
Благодаря за успокоението! Дано да е това и да не се побърквам!  Grinning

# 106
  • Мнения: 281
Миринда, ходих в клиниката на Темелков, но не при Балев, че не ми се чакаше от ранни зори да си запиша час, а при д-р Цонев. Прегледа е 50 лв., техниката с която преглежда мисля, че е същата с която и Балев преглежда. Акушерката ми и една приятелка ми го похвалиха и аз съм доволна. Малко е мълчалив, но внимателен. Ако искаш, ми пиши на лични за подробности.
Що се отнася до съня- проблеми със заспиването нямам- където ме сложат, там заспивам, но пък се събуждам посред нощ и започва едно кукуригане по 2-3 часа.....направо откачам  smile3515 Тъкмо бях спряла да се събуждам и две-три седмици си спах като къпана и то......пак същата работа !!!

# 107
  • Варна
  • Мнения: 616
megimagi - този Цонев не го бях чувала до сега. Да разбирам, че вече си ходила при него? А как става записването там ? Имам още време за феталната - около 5 седмици по мои изчисления, но от сега проучвам. Бях се спряла на Балев принципно, но ми е много натоварена програмата и ще трябва да пращам евентуално баща ми да стои, за да ми запази час, пък определено ще ми е по-удобно ако аз сама си организирам нещата.

# 108
  • Мнения: 179
megimagi, апаратурата на Балев е малко притеснителна. Те като специалисти сигурно виждат нещо(не е много сигурно), ама аз на снимки от Балев не разпознавам ни глава, ни тяло, ни нищо. tooth Моя лекар, който ми води ЖК, ме изпрати при Балев или този Цонев, но като разбра, че не сме ок с апаратурата ни каза да отидем при Давидков. Той пък бил някакъв особняк и заради това се надявах някой да каже нещо за него Simple Smile
Аз вече правих една ФМ, но пустите му лекари с характер. Водещия ми ЖК, като разбра при кой съм правила феталната въобще отказа да погледне резултатите.  smile3514 smile3511

# 109
  • Мнения: 179
mishelin, до колкото съм чувала за Балев записванията стават от петък за следващата седмица, обаче било някакво чакане от ранни зори.

# 110
  • Перник
  • Мнения: 726
Момичета, аз влизам да ви се оплача, че ме пипна някакъв вирус, вчера цяла нощ повръщах, а днес имам 38 температура...направо картинка, а си мислех, че ми е студено заради рязката смяна на температурите. Пазете се, че в мн гаден вируса. Аз иначе със съня нямам проблеми  , само като ставам до вц-то после малко трудно заспивам.

# 111
  • Мнения: 606
Аз иначе със съня нямам проблеми  , само като ставам до вц-то после малко трудно заспивам.
Същата съм и аз! Скорошно оздравяване!

Ние сме ок, бебока пак се върти, маха с ръце, рита. То тва дете досега заспало сякаш не сме го виждали.... дано като се роди да има да наваксва със съня! Simple Smile

# 112
  • Мнения: 281
Една приятелка ходи при Давидков и беше доволна. Каза, че е особняк и не на всеки ще му се понрави. Плащаше по 130 лв. за преглед  Rolling Eyes За мен това са безумно много пари за един преглед, но всеки си преценява. Аз от апаратура нищо не разбирам, но на снимките, направени от Цонев си разпознах бебенцето. На някои от снимките се вижда, че е мерил някакви костички или нещо такова и на тях цяло бебе не се вижда, но към края на прегледа специално хвана бебока в хубава поза и ми обърна екрана да виждам и ми показа (не че имаше нужда, защото се виждаше всичко) "ето това е нослето, устните..." Вярно е, че не е някакъв лукс или кой знае какво, но доктора ми го препоръчаха като специалист (имам в предвид, че разбира от еди си какви графии  Grinning ). Иначе освен снимките получих и един лист с написано всичко което е видял, а на първата снимка има изписани в сантиметри и каквито трябва там други мерни единици измерените костички, хрущяли и т.н., но са със съкръщения и аз лично нищо не разбирам.
Като цяло съм доволна и смятам пак да отида при него. Написал ми е че трябва да отида пак през 24-25 г.с.
Пропуснах да кажа, че часа си го записах по телефона, а номера го взех от сайта на клиника Темелков. Във вторник си записах час за четвъртък, така че става лесно. Между другото, друга една приятелка е ходила пак в същата клиника, но при една жена (не и помня името, но го има написано в сайта) и също каза, че е доволна.  

Последна редакция: пт, 24 окт 2014, 18:29 от megimagi

# 113
  • София
  • Мнения: 5 883
Аз за втори път сам с предна плацента. Предния път не помня кога усетих движения, късно беше, но като че ли вчера по едно време имаше едно характерно трепкане.

# 114
  • София
  • Мнения: 493
Доста от вас си знаят разположението на плацентите, на мен никога не са ми казвали, дори и първата бременност  newsm78 Явно трябва да питам, не, че нещо ще ми говори после  Laughing
Аз забравих да спомена, че онзи ден като ми измериха шийката, ми казаха, че е възможно да ми направят серклаж. Май имаше една мама тук, на която и бяха правили, или се бъркам?
Карамел ужас, дано се оправиш бързо, аз съм болна вече от 3 седмици, то не беше настинка, синузит, гърло... Омръзна ми вече да съм парцал..  Tired

# 115
  • Мнения: 281
Момичета, не знам дали разни съвпадения ви карат да си правите някакви изводи, но на мен цялата ми бременност до сега е свързана с такива. Разбрах, че съм бременна точно след като бяхме започнали да подготвяме документи за ин-витро; Когато си взимах направление от личната лекарка за доки беше началото на август, а тя ми каза да не бързам да ходя веднага , а чак към 19-ти. Аз си помислих "Да бе, и как ще изтърпя до тогава?", та отивам аз да си запазя час и какво си мислите-  свободни часове имаше чак за 19 август, а това е деня на годишнината от сватбата ни  Party ; Последното съвпадение е, че датата за следващата ми консултация е 18.11, а точно на този ден преполовявам бременноста (по изчисления на ММ)! Малко май съм се попобъркала  Joy Joy Joy
Пропуснах да се похваля, че една приятелка от Англия беше решила да ми изпрати нейния домашен доплер и той днес пристигна, даже го изпробвахме вече, беше супер  newsm44.
Иначе днес реших да се вкарам малко във вид удобен за логаритмуване- подстригана и боядисана съм вече, нищо, че си стоя в къщи и само ММ ще ми се радва  Flutter
Дано всички да са имали хубав ден като моя.
 Hug Hug Hug
На болните и разболяващите се- да се оправяте по-бързо  Heart Eyes

# 116
  • Мнения: 269
megimagi, и при мен съвпаденията са много и символични.
Имах домашен любимец, котарана на 19 год. Буквално за 2-3 дни отслабна и я загубихме на 4ти август. Няколко дни по-рано съм забременяла (от дати 29.07 и 01.08 съм сигурна, че е 1ви. - предчувствие). За мен го приемам като че ли вече тя или някой отгоре е знаел, че съм бременна и затова тогава тя си отиде. А и нали уж не било хубаво да сме бременни около котки....та сега бебчо ще я замества. 19 год са много и все още вкъщи е пусто жез нея. Та с нетърпение чакам бебчо да ни реве. Grinning
Разбрах, че съм бременна със сигурност на 15ти август (Голяма Богородица). На този ден според баща ми имам имен ден, по принцип празнувам на друга дата, но от няколко години и на тази.
И трето евентуално съпадение може да стане - с термин около 20 април току виж бебо се роди на 18. А 18 си е нашата дата с ММ. На 18 ми предложи да тръгнем, на 18 ми предложи брак, на 18ти се оженихме. Grinning

# 117
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Аз мога да спя навсякъде и по всяко време, стига да ми се даде шанс Laughing

около 100лв. за преглед - ФБ+диск е напълно нормално. Плащате най-вече за труда на задапаратното устройство и техниката, разбира се. Само за сравнение - тук това е между 125 и 430 долара. Може и безплатно в болница, но разчиташ на късмет - добър техник, хубава техника...430 долара е комбиниран скриининг+БХС, което излиза като резултат веднага. Аз платих 125 долара за ФМ и два пъти давах кръв за БХС, но резултатите ще излезат към 5-6 месец. Като моята ФМ беше за 10 минути, гледа се само има ли бебето отклонения и къде е плацентата, нищо друго. Дискове няма.
Така че не е толкова скъпо а и осигурява собственото ви спокойствие, което е безценно.

# 118
  • София
  • Мнения: 289
Първата ми ФМ беше при доц. Томова и беше 100 лв. Сега на 07.11 предстои втората, а док каза около 30 г.с на фетална ехокардиография.
Аз днес бях на зъболекар Sad Ужас - единия зъб е с такъв хубав пулпит, че за мялко е щяло да стане по-зле. Сега съм с арсен - много се притеснявам да не навреди на бебчо, но за съжаление няма друг начин, не издържах вече от болка. Зъболекарката ме увери, че действа локално и е в минимално количество и няма опасност за бебето Confused Дано да няма проблем..... И други два зъба започна да ми оправя Sad Голяма драма с тия зъби

# 119
  • София
  • Мнения: 598
Хаха, мислех, че само аз си фантазирам разни съвпадения. И при мен са много - разбрах, че съм бременна, на 80-годишнината на баба ми:) Първата ми дъщеря носи името на една далечна роднина, която почина в деня, когато правих първите покупки за бебето. Тя не е кръстена нарочно на нея, съвпадение е, но въпросната жена приживе много искаше някой да кръсти детето си с нейното име. Има и още много такива.

Аз не усещам бебетата все още. Предния път май го усетих в 18 седмица.

И на мен ми изписаха Биозин мама. Сега съм в чуденка какво да правя, да го пия ли newsm78 Вие колко дълго го пиете? Мисля си за компромисно решение - 1 месец само.

Общи условия

Активация на акаунт