Навънка малко застудя,но мамите от ИБ няма да вадим от килера още прашната шейна

  • 23 360
  • 740
  •   1
Отговори
# 240
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
С моите проблеми с бременностите държавата и 1лв от терапиите и изследванията и ражданията не ми е поела. Peace аз -работеща, с осигуровки, всичко.

Магнитче - не си се оплакала до всички институции, че са те ощетили.
То пари за лечение на децата и тежко болните няма, какво остава за всичко останало...

Прахче - когато гледаш от камбанарията на осигурена жена е лесно, но средностатистическото българско семейство не може да си позволи при първото земетресение да си смени жилището. Това семейство събира пари цяла година, за да може да заведе лятото децата си за 1-2 седмици на море и да си ремонтира нещо дребно у дома. Същото това семейство работи и плаща осигуровки и данъци и не се оплаква, колко му е зле, а се опитва да осигури нормални условия на семейството си. Не си грабва шапката и не се маха, защото има и родители за които трябва също да се погрижи. И не означава, че това семейство се е примирило със ситуацията, но на всеки човек приоритетите му са различни и ако за един е важно едно, за друг друго.
Не се чувствам ненормална, затова че през цялото си следване работих и учих редовно обучение, за да си плащам таксата в частен университет, на се чувствам ненормална затова, че спазвам законите на страната си и харесвам родината си и не искам да се махна, въпреки че с моята професия бих получавала в пъти по-висока заплата в чужбина и не се чувствам ненормална заради избора си да остана и да се опитам да изградя бъдеще тук.

Последна редакция: пт, 31 окт 2014, 11:38 от пънче-мънче

# 241
  • NE
  • Мнения: 10 999
Пънче +1
Меци Личи си, че работя и детето ми мрънка, че не му давам да ми дърпа кабела на лаптопа. Joy

# 242
  • София
  • Мнения: 4 127

Прахче - когато гледаш от камбанарията на осигурена жена е лесно, но средностатистическото българско семейство не може да си позволи при първото земетресение да си смени жилището. Това семейство събира пари цяла година, за да може да заведе лятото децата си за 1-2 седмици на море и да си ремонтира нещо дребно у дома. Същото това семейство работи и плаща осигуровки и данъци и не се оплаква, колко му е зле, а се опитва да осигури нормални условия на семейството си. Не си грабва шапката и не се маха, защото има и родители за които трябва също да се погрижи. И не означава, че това семейство се е примирило със ситуацията, но на всеки човек приоритетите му са различни и ако за един е важно едно, за друг друго.
Не се чувствам ненормална, затова че през цялото си следване работих и учих редовно обучение, за да си плащам таксата в частен университет, на се чувствам ненормална затова, че спазвам законите на страната си и харесвам родината си и не искам да се махна, въпреки, че с моята професия бих получавала в пъти по-висока заплата в чужбина и не се чувствам ненормална заради избора си да остана и да се опитам да изградя бъдеще тук.

 newsm10 newsm10 Напълно!

# 243
  • Мнения: 520
 Пънче, +1.
Рокси, да ти е жива и здрава рожденичката.  bouquet

# 244
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Магнитче болна си, просте но ти е Mr. Green Mr. Green в този ред на мисли твоя юнак свикна ли с яслата?!
Цвете изоПщо не ти личи, ама хич Joy

# 245
  • София
  • Мнения: 10 703
Мецо, 9 дни ходи-тръшна се, 10 дни домА,после  два на градина и пак се тръшна. От вчера е пак, днес ми рева и се моли да остане с мен,идва гушка се,казва колко много ме обича....иначе там не реве,казват,че яде...ама не вярвам,много е отслабнал, иначе си знае гардеробчето,креватчето,нови неща знае-песнички,как започва часът по музика, стихчета...много е контактен,има си другарчета и като се видят на площадката след детската градина и се събира групичка и заедно пеят,играят-много са сладки. Heart Eyes

# 246
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
между другото може да е поотслабнал, понеже порциите са ужасно малки .. каквито са първа група в яслата, такива са и в четвърта група в детската градина .. и на Ема й е малко, а аз съм сигурна, че яде там, обаче всеки следобяд като я взема и дохранвам, щото чедото още като ме види и ми вика ам Flutter

# 247
  • Мнения: 6 395
Аз осигурена не съм ,работя от 16 годишна, и на 2 места съм работила и учила едновременно и мъжът ми също, бебето ми беше на 3 месеца за Бога, като заминах в чужбина, заради работа и отговорности. И продължавам и знам, че така е редно, това е начина. Всичко което имам от до съм изработила и ще плащам тепърва за него ......излезнах от вкъщи с 1 чанта дрехи, като завърших училище, както почти всички. Но знам, че работиш ли, това е начина и когато не си доволен- не мрънкаш само ами действаш. И не се съгласяваш да мрънкаш.

Магнитче кампании правим много и се чува, но рядко се разбира, и промени в законодателството- също, но ако е само на хартия- не струва, докато не хората не тръгнат да си го търсят, всеки един ден , в ежедневието си. Проблема наистина е в хората, аз съм на мнение, че промяната идва от всеки един, не може 5 да правят промяна, а останалите 30 да му пляскат или да го считат за луд.

Работим много и в училищата, с децата и знаете ли каква е редовната реплика- то законодателство има, ама не ни защитава и не се спазва. И това е наизустено и се повтаря и децата го вярват/ и ако се замислите сигурно и доста от вас, а колко са подали жалба, оплакали са се или са се противопоставили, когато е било необходимо и уместно/. Въпроса е, че когато опрат нещата до личен избор, много малко са тези, които ще подадат жалба и ще тръгнат с главата напред, защото другите им се смеят и им се подиграват , с какви глупости се занимават, а не си гледат те да са добре и толкоз. Дразни ме това, защото наистина може.

Последна редакция: пт, 31 окт 2014, 12:33 от Звезден^Прах

# 248
  • София
  • Мнения: 10 703
Кажи когато ще е следващата и къде да очакваме, че ще е отразена.

# 249
  • Мнения: 6 395
В момента върви кампания на организацията, в която работя , съвместно с Ейвън, който има желание и наистина намира смисъл, нека се включи, наистина е важно всеки един човек да участва, който смята , че така е редно и това смятам важи за всяко едно нещо, а не просто да отминаваме с пренебрежение, че и това ще мине или кво толкова... Tired.  Peace

https://www.facebook.com/avonbulgaria/photos/a.285542776931.1562 … ype=1&theater

https://www.facebook.com/demetra.burgas?fref=ts

# 250
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Прахче - търсила ли си си някога правата в съда? Почти съм сигурна, че не си, защото ако беше щеше да се сблъскаш челно с друга действителност - различна от идеалите, с които живееш и с които на всички ни се иска да живеем.
И като човек, който си търси правата мога да ти кажа от опит, че даже за неправилно изчислена такса от мобилен оператор ми се наложи да заплатя надчисленото, което после ми приспаднаха от следващи сметки. Ако не бях платила щях да остана без телефон и щяха да ме осъдят за неспазване на договор. Изводите си прави сама.

# 251
  • Мнения: 6 395
Пънче, не исках да казвам какво правя аз, щото погрешно се смята за изтъкване,а не за това, че нещата сработват или не сработват, но така е уместно и може би в бъдещето, след н на брой случай и жалби , ще сработят,  но да имах такъв нещастен опит, за който пак се твърдеше , че е лудост, но пак бих го направила, ако счета за нужно, иначе за всяко нещо , което не ме кефи си минавам както трябва по реда и дори да е неуспешно, смятам, че е нужно, защото капка по капка гьол става, знам че това е начина, истински го вярвам.

# 252
  • Северозапада
  • Мнения: 5 474
Рокси, да ти е жива и здрава майчето и все така да е до вас!
Няма да се намесвам на тема здравеопазване, защото току що се връщам от ЛЛ и София е със започваща пневмония  Sad Стартирам Зинат-а довечера и се моля да не стигаме до болница, защото не знам къде да я водя. В държавните и общински хич не ми харесва, защото и аз съм "лигла" и грубото отношение направо ме смазва и депресира.

# 253
  • София
  • Мнения: 10 703
Има ли кампания на която ти си организатор, а не служител?

# 254
  • Мнения: 6 395
Да, има но в момента не се занимавам активно и приключи и защо наистина е това изпиване, има ли значение дали организатор или участващ и подкрепящ активно, каква е разликата, не съм великият организатор или мега ум и идея, но винаги , когато виждам смисъл, се включвам както мога и с каквото мога и където мога.

Общи условия

Активация на акаунт