Дарителски урни

  • 3 798
  • 4
  •   1
Отговори
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
Здравейте.Моя приятелка на  27г.се бори с ужасната болест тумор на Франц.Искаме да сложим дарителски урни,за да помогнем.Моля за информация,има ли изисквания към обектите на които ще се сложат урните?Как стоят нещата законово?

Последна редакция: нд, 02 ное 2014, 23:57 от Questo sono io

# 1
  • Мнения: 16
Законова уредба на въпроса няма. Аз съм адвокат, колко търсих, гледах, нищо определено не намерих. Ние също организираме дарителска кампания за майка ми (пуснала съм тема във форума) и сега сме на етап дарителски урни. Ходим лично, говорим с управителите на магазини, фирми - ако се съгласят. По принцип трябва да им представиш копие от епикризата и оферта от болницата. Измамите станаха много. За сега ни се съгласиха от МОЛ РУСЕ да сложим урна. Поръчахме кутии от интернет - трябва да прозрачна, плексигласова, капак, катинар и място, където да залепиш снимка с информация. Няма нищо лошо да се сключи и писмен договор с хората, които приемат урната. На теория дарение с неизвестни страни е нищожно. На практика винаги при тези дарителски урни дарителите са неизвестни. В юридическата теория се изказва мнение, че урната трябва да е придружена с книга, в която всеки да записва името си и колко дарява, но няма такова законово задължение на този етап...

# 2
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
Благодаря за отговора.За сега ще слагаме само по обекти на познати,които предложиха да помогнат по този начин.Желая ви успех.

# 3
  • Мнения: 16
И на вас ! Приятелката ви има ли фейсбук страница?

# 4

Общи условия

Активация на акаунт