МАШИНА ЗА ХЛЯБ-57-ма тема

  • 49 693
  • 741
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 7 779
подправките се слагат на вкус - каквото ти харесва такова сложи  Laughing
преди време слагах чесън на прах , но повече от 10-на хляба не съм правил - отказах се. предпочитам чист хляб.
слагай на най-висока степен на препичане и след като свърши програмата (печенето) можеш да оставиш хляба за още 10-на мин в машината. топлият въздух допълнително ще доизпече коричката на хляба.

# 736
  • Sofia
  • Мнения: 1 062
Освен с чубрица - какви други подправки вървят на хляба? запържен лук, чесън, маслини, сирене, каквото се сетиш

При мен не се получава отгоре загар, а стои безцветно и недопечено, на Medium съм настроил загара, ще пробвам на Dark и ще снимам.  Peace

Кексове правите ли?правим на програма кекс

# 737
  • Мнения: X
Черен пипер  ,мащерка , на хляб с доматен сок и маслини е подходящ босилек.
 Шарена сол също може , по твой вкус -важно е да се внимава с количеството .
  Кексове се правят ,но според мен не си заслужава -нямат добър вид - на мен ми приличат на тухличка.
  Подходящо кексово тесто за тази машина е шоколадово или такъв вид дето може да се бие на ръка.
  В упътването на моята машина на тази програма пише ,че е подходяща за готовите смеси за сладкиши и да се разбива с миксер.
Аз като ще си го бия с миксера и после бих си го изпекла във красива форма и във фурната.
  За мен машината е удобна за хляб и козунак / за изпичането си предпочитам фурната на печката обаче - пак от естетична гледна точка и контрол при процеса / регулиране на температурата./
  Друга добра функция и много удобна за мен е замесването и програмата за макарони / тоест меси 15 мин и не подгрява и няма втасване / - идеално ми замесва тестото за погачи и сладки.
  Ако искаш да пробваш кекс мога да споделя най -удачната според мен рецепта .
 Дано съм била полезна .

# 738
  • Мнения: 361
atwork
Вземах от магазина мая 500 гр защото е по евтина сега как се чудя с какво да го меря . Thinking
Пробвах на око понякога става понякога не. Confused
Ей такава мерителна лъжица имам. Много ми е удобна. С нея си меря малките грамажи (3, 5, 7 и т.н. грама)


# 739
  • Мнения: X
Ако става дума за калъп мая -взема се линия и се разделя на 10 равни части . Нарязват се / те пък от своя страна може да се нарежат на 5 части./ . Увиват се във алуминиево или свежо фолио и повечето може да се съхраняват във фризер.
 Става лесно и удобно.
 Ако е насипна мая -мисля че имаше някъде колко тежи 1ч.л суха мая / то и в рецептите е указано някой път с такава мярка./
 Не всеки има везни или такива лъжички. Те са прекрасно удобство ,но понякога това опира до финансови възможности.
 Бих си закупила и везна и такава лъжица ,засега си свикнах с лъжици и чаши Grinning
 

# 740
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 088
atwork
Вземах от магазина мая 500 гр защото е по евтина сега как се чудя с какво да го меря . Thinking
Пробвах на око понякога става понякога не. Confused
Ей такава мерителна лъжица имам. Много ми е удобна. С нея си меря малките грамажи (3, 5, 7 и т.н. грама)




Искам такава  Grinning - откъде е ?   bouquet

Дядо Хаджия - прерових книжката на мулинекса , но такъв кекс не открих , други творения с шоколад имаше , но такъв не  Thinking

# 741
  • Мнения: 7 779
  

Последна редакция: пт, 02 яну 2015, 15:58 от bongo_2007 ®

Общи условия

Активация на акаунт