Много мина ,мъничко остана,Януари наближава да се гушна с мама ... 9 тема

  • 39 676
  • 728
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 49
Честито на мама Стефи! Да е жив и здрав юнака и много скоро в прегръдките на мама!  Heart Eyes

# 316
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 794
Stefa_nia, честит син!   bouquet

# 317
  • Мнения: 636
Божеее, божее  Crazy
Аз съм 152 см. и пак ме гласят за нормално и аз съм с тесен таз и моето бебе не е малко  Mr. Green
Нито едно от тези не е причина за секцио, причината е удобството на лекаря ти ! Wink
Точно това коментирахме с моя доктор днес, след като разбра, че до края на 6 месец са ми следили бременността в Испания и той каза, че според неговите колеги там, секциото в Испания е в едва 8% от случаите, докато в БГ е в около 70%, че и повече. Според него е чисто и просто цялостното отношение към бременността и бременната и проследяването на бременността и тесен таз не е причина за секцио и че явно има начин да се проведе нормално раждане. Аз имах приятелки с тесен таз и въпреки това родиха нормално и бързо и безпроблемно  newsm78




Ами така е, мен ме заболяха пръстите да го повтарям това  Mr. Green
Но ние имаме избор !!! Но не четем, не се "образоваме" по тази тема и накрая играем по свирката на доктора, който гледа да ни убеди с едни омайни думи как видиш ли освен секцио, по друг начин не можем да родим, та дори и с първо секцио Simple Smile

# 318
  • Мнения: 24
Честито Стефи! Да Ви е жив и здрав малкия юнак и в най-скоро време дано си го прибере у дома!

# 319
  • Мнения: 139
Stefa_nia Честито ти момченце!Дано скоро сте у дома всички заедно.

# 320
  • Мнения: 212
Честит мъж на мама Стефи !! baby_neutral Да бъде много здрав и бързо да се прибира с теб вкъщи !!! Hug :*

# 321
  • Мнения: 75
Stefa_nia да ти е жив и здрав сина и само радост да ви носи  Wink  Бързо да заяква и възможно най скоро да сте си в къщи с бебока

# 322
  • Мнения: 286
Колко хубаво Стефи, честито!!! newsm44 Имаме си бебеее в темичкатаааа!!!
Мноого се зарадвах на новината!

Иначе аз днес бях на лекциив Шейново за първите грижи за новороденото и много неща научих! Знаете ли, че бебетата до 1г. имат вроден рефлекс да спрат да дишат, ако им полеете главата с вода? На мен това ми беше много любопитно, а не знам явно, доста други неща...та този рефлекс позволява на мама и тати да къпят бебето, без да се притесняват, че ще глътне вода. То си поема дъх и задържа!!! Лекцията определям като изключително полезна! Разказаха ни за кърменето, къпането, спането, пъпчето, половите органи и какво да очакваме, кое е нормално и кое - не...доста инфо.

По повод недоносените бебета - такова се води, ако се роди под 2500гр. и/или преди 36г.с. навършена. Друго, което научих, дано не влезе в употреба на никоя от нас, но все пак - преди 30г.с. или 29 навършена - най-добре е да се роди директно в Майчин дом, защото имали някаква техника, която ако се наложи да се ползва за бебето я има само там и бебетата се транспортират там, така или иначе, в първия момент когато това е възможно за тях. Така, че е най-добре, ако някоя мама преди 30г.с. тръгне да ражда да си отиде директно в МД.

# 323
  • Мнения: 93
Stefa_nia, честито ви момченце! Да е жив и здрав момъкът и бързо възстановяване и на двамата!  Hug

# 324
  • Мнения: 2 117
GGM, за бебета до 1 кг. ли става дума наистина?!...
защото аз не си представям как, а и кой ще ни позволи да къпем такова бебе! newsm78
В интернет също има клипчета на подобни лекции, които могат да ни бъдат от полза, особено на първеските!Потърсете Dechko.Bg.  bouquet

# 325
  • Мнения: 1 131
Мама Стефания,честита ви мъжка рожба  baloni
Прекрасно име сте избрали за детенце-СТЕФАН (мъжът ми се казва Стефан  Heart Eyes )
Много се развълнувах като прочетох новината,и сълзичка пуснах даже...абе направо си се разплаках от кеф  Hug Сетих се аз като раждах моите деца...чувството е неописуемо  Simple Smile Сега чакам третото със също толкова трепет и вълнение.Още веднъж Честито и бързо да се съвземе малкия мъж та да си го приберете у вас  newsm07 , а на теб бързо възстановяване след секциото.Прегръщам ви и двамата  Heart

П.П Аз май за първи път пиша в темата  newsm78 Счетох за нужно и аз да споделя,въпреки,че това става почти в края на бременността.Само в групата във ФБ се включих  Mr. Green
Та за протокола:Имам две деца-син на 16 и дъщеря на 4 год.,едно мъртво раждане в 8-ми месец(всички родени нормално). Утре навършвам 30 пълни седмици.Днес бях на ЖК-бебка върви с 10 дена напред,термин 31 януари(по видеозон 21 януари),но ще е по-рано   Mr. Green ... с тези контракции така го усещам  ooooh! Моля се всичко да мине по мед и масло за всички нас и нашите бебета Praynig

# 326
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 794
Харемче, добре дошла Hug

# 327
  • Мнения: 286
GGM, за бебета до 1 кг. ли става дума наистина?!...
защото аз не си представям как, а и кой ще ни позволи да къпем такова бебе! newsm78
В интернет също има клипчета на подобни лекции, които могат да ни бъдат от полза, особено на първеските!Потърсете Dechko.Bg.  bouquet


Ми не знам какво си разбрала от поста ми, но за къпането става дума за новородени бебета до 1 годишна възраст. За тези до 1кг. няма как да ги къпем, защото ще са в кувьоз.

# 328
  • Мнения: 181
Stefa_nia, честита Ви рожба! Да е жив и здрав Стефан, прекрасно и щастливо детство! Бързо възстановяване и съвсем скоро всички да сте си в къщи  Hug newsm51

Харемче, добре дошла   bouquet Този път всичко ще е наред!

# 329
  • Мнения: 2 117
GGM, вярно, че години си написала! JoyМного тъпо от моя страна!... Blush

Общи условия

Активация на акаунт