Black friday, или манията по пазаруването

  • 24 949
  • 298
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 4 740
Тез тъпаци от Емага са ми объркали поръчката. Поръчах памперси и играчки за детето за 54 лв. А те ми пращат някакво мини пикливо слонче и нищо друго, а фактурата е за 54 лв. Бях по доктори с детето и свекито платила и приела мизерното пакетче. Подадох оплакване, ама дали ще оправят грешката не знам. Да не кажа поръчах няколко артикула миналия петък и ми се влачат през ден. Като не могат да се справят, какво се захващат. Приятелки чакат и те една седмица за поръките си Close
Можеш да върнеш  Peace Мен ми бяха объркали кафемашина, която докараха още във вторник, в четвъртък изпратиха куриер да я вземе и да ми пратят новата в понеделник.

# 286
  • Мнения: 22 036
Назад говорихте за "недопустимото" връщане на стоки. Тук всичко можеш да върнеш или да си получиш папите обратно. Мен ме разби, като разбрах, че ще ми възстановят парите, ако растенията, които съм закупила умрат. Не питат дори дали си ги поливал  ooooh!.
Миналата година си харесах два панталона и отивам да ги плащам. На касата ми казаха, че от утре ще са намалени и ме посъветваха да изчакам. Аз казах, че ме е страх, че няма да намеря моя номер, а жената ми каза, че ще ми ги запази.
Много магазини имат политика да продават продукти на най-нската намерена цена - ако си видяк в друг магазин продукта по-евтин те ти го продават на тази цена, независимо, че при тях е обявен на по-висока. Някои, дори ти го продават с % под по-ниската цена.
Ако продуктът е намален, а ти го таксуват на по-високата цена ти го дават безплатно.
Най-големият ми шок беше, че можеш да се пазариш за всичко и във всеки магазин (говоря за големи вериги и магазини). Аз не умея, но мъжът ми се научи и няма стока, която да сме купили без отстъпка.
Аз мразя шопингът и вероятността да върна нещо е минимална, но и почти не ми се е случвало да купя нещо, което после не одобрявам. Развила съм явно инстинкт, защото никога не меря нищо, освен обувки.

# 287
  • Мнения: X
Получих имейл с извинение за забавената поръчка и уверение, че всички поръчки от ЧП ще бъдат изпълнени. Simple Smile
И аз, в 00.10ч през нощта на 6ти. Интересно, че вчера във фейсбук получих уверение, че поръчката ще бъде отказана. Явно не е стигнало до всички по веригата. Ами успех с пращането, няма да я приема.

# 288
  • Мнения: 722
Включвам се да ви се оплача от моя черен петък в Хиполенд. На 21 ноември имаха 25% намаление и поръчах 3 играчки онлайн. Получих потвърждение на имейла и зачаках. По едно време получих мейл, че срока на доставка се удължава до 5 декември, да проявим разбиране и т.н. ОК, казах си, едната играчка е подарък и ми трябва за 6.12 , дори на 5 да доставят поръчката, пак става. На 5.12 вечерта се обажда служителка от Хиполенд, да ми предложи да си взема поръчката от техен магазин. Тъй като едната играчка е изчерпана, мога да избера друга в магазина и да я купя с 25% отстъпка. Съгласих се, уточнихме се кога и  от кой техен магазин ще ги получа. Днес отидох в магазина и след 15 мин. суетене ми казаха, че поръчката не е пристигнала. Оставих телефон да ми се обадят, като пристигне. След 1 час ми звънят, че е пристигнала, да отида да я взема. Хайде пак обратно до магазина. И там разбирам, че мога да взема само едната играчка. Другата не могат да я намерят. Водела им се 1 бройка, но я няма. Чаках да я търсят още 20 мин. Накрая ми съобщиха, че нещо са се объркали и няма наличност. Та така - взех си едната от трите поръчани стоки и се изнесох от магазина им. Черния петък премина в черна неделя за мен.

# 289
  • София
  • Мнения: 23 096
След като мина официалният краен срок за доставката ми от Емаг, и след като им писах, че се отказвам от поръчката, ето какво писмо получих от тях днес

"Извиняваме се за забавянето при доставка на поръчка с номер 1000360306. Молим те, да изчакаш потвърждение от куриера по имейл и SMS за датата на доставка.
Всички доставки от кампанията Black Friday ще бъдат изпълнени."

Там кретени ли работят или...?!

# 290
  • София
  • Мнения: 18 699
За рожденият им ден ще си изпълнят поръчката ти.Лоша ,лоша комуникация  Laughing

# 291
  • Мнения: 5 249
Включвам се да ви се оплача от моя черен петък в Хиполенд. На 21 ноември имаха 25% намаление и поръчах 3 играчки онлайн. Получих потвърждение на имейла и зачаках. По едно време получих мейл, че срока на доставка се удължава до 5 декември, да проявим разбиране и т.н. ОК, казах си, едната играчка е подарък и ми трябва за 6.12 , дори на 5 да доставят поръчката, пак става. На 5.12 вечерта се обажда служителка от Хиполенд, да ми предложи да си взема поръчката от техен магазин. Тъй като едната играчка е изчерпана, мога да избера друга в магазина и да я купя с 25% отстъпка. Съгласих се, уточнихме се кога и  от кой техен магазин ще ги получа. Днес отидох в магазина и след 15 мин. суетене ми казаха, че поръчката не е пристигнала. Оставих телефон да ми се обадят, като пристигне. След 1 час ми звънят, че е пристигнала, да отида да я взема. Хайде пак обратно до магазина. И там разбирам, че мога да взема само едната играчка. Другата не могат да я намерят. Водела им се 1 бройка, но я няма. Чаках да я търсят още 20 мин. Накрая ми съобщиха, че нещо са се объркали и няма наличност. Та така - взех си едната от трите поръчани стоки и се изнесох от магазина им. Черния петък премина в черна неделя за мен.

Аз бих им направил Черен деня и нямаше да напусна магазина, докато не ми предложат компенсация. В другите държави биха ти подарили играчките, заради  това разиграване, а те...
Само като си представя случката и започвам да се изнервям.

# 292
  • Мнения: 2 600
Вече втори отговор от Емаг се цитира и ми прави впечатление, че са писали на клиентите си на "ти".  Разбирам, че е модерно, ама клиентите може да са закостенели като мен и това да им се вижда леееко нахално. Още повече, като си виновен  Rolling Eyes

# 293
  • Мнения: X
След като мина официалният краен срок за доставката ми от Емаг, и след като им писах, че се отказвам от поръчката, ето какво писмо получих от тях днес

"Извиняваме се за забавянето при доставка на поръчка с номер 1000360306. Молим те, да изчакаш потвърждение от куриера по имейл и SMS за датата на доставка.
Всички доставки от кампанията Black Friday ще бъдат изпълнени."

Там кретени ли работят или...?!

Ехеее, при теб доста са се забавили, аз това съм го получила 10 мин след изтичане на срока Simple Smile

# 294
  • Мнения: 722
Разбира се, но персоналът беше в пълно неведение за направеното предложение за компенсация на липсващия артикул с друг. Наложи се аз им обяснявам, да показвам поръчката, срещу която вече пишеше анулирана. Куп неприятни емоции и нерви напразно. Отвън в колата ме чакаха децата и затова реших да не си търся правата в магазина. Там никой не знаеше нищо. Пълен хаос. Писах им, утре ще ги търся по телефона, но неприятното чувство остава.

# 295
  • In The Middle Of Nowhere
  • Мнения: 2 585
Вече втори отговор от Емаг се цитира и ми прави впечатление, че са писали на клиентите си на "ти".  Разбирам, че е модерно, ама клиентите може да са закостенели като мен и това да им се вижда леееко нахално. Още повече, като си виновен  Rolling Eyes

И мен не ме кефи писането на 'ти' в такива и-мейли.

# 296
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Аз от черния петък в еМаг си поръчах само книга, която дойде след два дни (в понеделник). Но поръчките за книги май ги препращат към Хеликон. Не съм сигурна. Днес също има намаления по случай рождения им ден. Поръчах си ютия за 65лв, която в Технополис е 89лв. Сега да видим кога ще дойде.

# 297
  • Мнения: 9 475
Ако някой знае имам едно питане:намаленията им за РД по-големи от са от тези за черния петък?  Peace

# 298
  • Мнения: X
Ако някой знае имам едно питане:намаленията им за РД по-големи от са от тези за черния петък?  Peace

Не, определено не са. Между 10 и 20% варират отстъпките в 90% от предложенията.

Общи условия

Активация на акаунт