Има ли граници любовта ?

  • 11 104
  • 104
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 365
На 24 сте толкова енергични, че ако сте се взели, може и върхове да сте покорявали, и приключения да има, и животът да е кипящ и активен, че и деца да си родите. Никой не е казал, че като си родиш деца и-край. Напротив, ако ги направиш, докато си млад, след това животът може да тече доста по-активно.

# 76
  • Мнения: 780
Не смятам,че темата е "махленска" има доста по-безсмислени  теми във форума,не става въпрос за чия приятелка е ,и чие дете,а за виждането на хората,радвам се ,че всяка от Вас изказва мнение  Peace

# 77
  • Мнения: 6 365
...макар че голяма част от мненията са "Как смеете да имате мнение!". Което, парадоксално, също е мнение.

# 78
  • Мнения: 21 450
  Може пък точно с този мъж това момиче да изживява някакви полети и приключения, ние откъде да знаем? Хората трябва да се гледат индивидуално, а не  по някакви параметри, спорни при това.

 Вижданията на хората, Виляна, са според това, какви са хората, нали знаеш Grinning  Какъв смисъл има човек да се съобразява с тях за такива неща - нито са му в къщата, нито са наясно какво е между двама души, дай им само акъл да дават. В повечето случаи си говорят и е така - да се намират на работа. Всеки неодобрителен анонс към положението, връзката, живота на някой друг, независимо за какво, при всеки може да бъде намерено нещо, за което да се захванеш повишава увереността ни, че ние не сме така, при нас нещата са правилни. Тоест,хората дават мнение не за това, за което привидно се произнасят, а всъщност за пореден път се успокояват за своите неща. В което няма нищо лошо, но няма и смисъл да ги слушаме.

# 79
  • Мнения: 179
Iris04, надявам се да не съм те засегнала възрастово.  Peace
Мнението и теорията са си мои, така че не те задължавам да четеш какво пиша, нито пък да коментираш! Все пак, ако всички сме на едно мнение форума нямаше да съществува.  Whistling

# 80
  • Мнения: 6 365
Ирис, а мислиш ли, че тази връзка заслужава бурни аплодисменти?

# 81
  • Мнения: 21 450
  Откъде да знам, като не ги познавам? Ако ги познавах и знаех каква им е връзката, щях да кажа, заслужават ли аплодисменти.

# 82
  • Мнения: 6 365
Ама проблемът е, че дори да е най-хармоничната връзка, човек би си казал- да, чудесна връзка (и негласно би добавил: "въпреки голямата разлика в годините")

Не знам за закостенялото мислене, но много малко хора могат да цензурират усещането, че има някакво глождещо несъответствие. То дори не е мислене, а усет.

# 83
  • Мнения: 21 450
  Е какво да правим сега, не всеки успява да се вмести в изискванията за перфектна връзка по всички параметри.

# 84
  • Мнения: 6 365
Няма такова нещо като параметри и рамки, нито "перфектна връзка", това са глупости.

Има някои основни неща, нещо като параметри за строеж на сграда, без които постройката е нестабилна, независимо колко хубави са килимите на втория етаж...

# 85
  • София
  • Мнения: 1 017
Ама проблемът е, че дори да е най-хармоничната връзка, човек би си казал- да, чудесна връзка (и негласно би добавил: "въпреки голямата разлика в годините")
И какво значение има какво ще каже някой друг? Нали не този друг е във въпросната връзка.

Миринда, нашата разлика не е толкова голяма, но това е без значение. Щом на въпросното момиче му е добре, значи му е добре и толкова.

Колкото до разликата в поколенията при разлика между двамата повече от 7 години... това за мене е пълна глупост.

# 86
  • Мнения: 712
Според мен ако девойката е щастлива и се чувства добре в тази връзка всички квартални клюкарки могат да си наврат мнението ... Колкото до бракът и децата - въпрос на разбирателство между двамата. Има все повече жени, които не държат на брак, а има някои за които и децата не са приоритет. А ако той държи много на нея може и да се съгласи на деца. А може би ясно осъзнава, че колкото и да са щастливи той все пак е на 50 и може да я остави не само млада вдовица, а млада вдовица с деца. За него това може да надделява като аргумент.
Приятелят ми имаше същият аргумент, въпреки че е едва на 37, а аз съм на 28. Той също е разведен и има син на 16. Не иска брак, защото е минал през брак и развод и не желае да се впуска отново в това. Аз пък не смятам, че щастието и животът ми зависят от това да облека бяла рокля, така че не ми е проблем. Деца обаче заявих, че искам. Месец преди да забременея един познат (също разведен, с голямо дете и по-млада приятелка) го попита как може при положение, че вече има дете и е "на възраст" да е навит да има още деца. А моят простичко отговори "Обичам я и тя иска деца. Значи ще имаме деца."
За да е щастлив един човек трябва да следва собственият си път без да плаща данък обществено мнение. Опита ли да прави нещо различно от това щастието отива в канала.

# 87
  • Мнения: 179
grach, оф нито знам за каква разлика ми говориш, нито ме интересува. Вече мисля, че съвсем ясно обясних, че с дребнави хора не ми се спори. Просто не ме замесвайте в извратените си разбирания. Всеки сам взима своите решения! На конкретното момиче НИКОГА не бих си позволила да давам съвети! Просто тук изразих мнение.  Naughty
Скрит текст:
ПП: да обясня, не че на някой тук му влиза в работата, но на 18 години съм имала връзка с човек над 40 години. Държа да отбележа, че това не е нормална връзка!

# 88
  • Мнения: 15 028
Границите на любовта трябва да са там, където ние самите ги поставяме. Всичко трябва да се гледа според конктретната двойка, а не на едро. Голямата разлика на години не винаги е толкова стряскаща, ако двамата са на една вълна на развитие.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 017
grach, изключения има много. Явно сте намерили баланса, но в този случай (24 годишно момиче и 50 годишен мъж), къде е баланса?
Заради това ти изказване ти написах, че нашата разлика не е толкова голяма. И може би затова сме намерили по лесно баланса помежду си (това сега го казвам, но това имах предвид).

И какво дребнаво виждаш в моите изказвания? Или извратено в разбиранията ми? Питам те, защото се обръщаш конкретно към мене. И може ли, ако обичаш да се държиш малко по-любезно, не мисля, че с нещо съм те предизвикала или обидила. Колкото до намесването - кой те е намесил по някакъв начин, ти си тази, която пише в темата, което автоматично те намесва в дискусията.

Последна редакция: вт, 09 дек 2014, 16:10 от grach

Общи условия

Активация на акаунт