Избор на добър стоматолог

  • 1 729
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте!
Чета форумът от доста време, но чак днес реших да се регистрирам и да пиша.
Студентка съм и уча Дентална медицина.
Това , което ме вълнува са факторите определящи избора Ви на добър стоматолог.Както за вас, така и за вашите деца.Има ли нещото определено, което търсите или е съвкупност от различни фактори.Кое Ви е направило лошо и кое добро впечатление.
Ще се радвам да споделите мнението си и да помогнете както на мен , така и на много други колеги Simple Smile

# 1
  • Мнения: 8 952
Добави и хигиена на кабинета.
Имам примери за два кабинета, в които хигиената не беше на ниво.
В повечето нови кабинети е безупречна, калцуни за пациентите, лекарите са с ръкавици и маски, отварят се нови запечатани след стерилизация инструменти, но все още има кабинети, където не е така.

# 2
  • Мнения: 4
Благодаря за бързия отговор.Веднага ще го добавя!

# 3
  • Мнения: 346
Най-добрият ни семеен приятел е стоматолог и съответно е и семейният ни стоматолог. Естествено, че подходът, съотношението между цена и качество са важни, но за мен най-важно е това, че той е голям професионалист без да е печалбар, никога не прави компромис със здравето на пациента в името на печалбата, винаги гледа да запази/спаси зъба докрай, отказва ми процедури, които биха му донесли пари, но смята, че няма да са полезни за мен, ще имам проблеми с поддръжка, няма да имат дълготраен ефект и благоприятен резултат. Дори с усмивка ме препраща към негови известни "колеги" с думите:"Иди, там с кеф ще ти вземат парите." Simple Smile. С една дума важното за мен е, че той мисли за моите зъби като за свои и е откровен с мен, изпипва всичко до съвършенство. Той е на 38г. и казва, че на възрастен зъболекар не би се доверил, защото не са в час с новости и т.н. Иначе знаете, че зъболекар се избира както гинеколог и фризьор- с лична препоръка. Просто с реклама не става.

# 4
  • Мнения: 4
Благодаря ти за мнението, alllure! За жалост е вярно,че има колеги се интересуват основно от парите.Радвам се,че не си попаднала на такъв.А относно възрастта точно това е причината да я включа в анкетата Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1
В кабинета на зъболекаря ,на вашия доктор трябва да усетите атмосфера на доверие ...Неговата опитност ,дисциплина и топло отношение ще Ви помогнат да оцените работата му и заедно да отработите и решите проблемите.Поне аз се старая да постъпвам така-стоматолог съм и искам да кажа на младите колеги да бъдат търпеливи и постоянно да се усъвършенстват ...С много работа се стига до перфектно изпълнение.Не се страхувайте да използвате собствени техники и не мислете постоянно за пари!!

# 6
  • Мнения: 2 646
Отказах се от услугите на предишната ни зъболекарка заради далечното местоположение на кабинета й и заради раб.време и предварително записаните часове, които никога не се спазваха. Примерно-имам уговорен час за 11ч., отивам в уреченото време и се оказва, че преди мен има още двама пациенти, и те с часове, които още не са минали. Работеше много бавно и винаги изоставаше с графика. Освен това работното й време беше от 9,30ч. до 16,30ч., без събота и неделя, без да се отзовава на спешни повиквания. Разбирам я жената, има две малки деца, има личен живот, определила си е работно време, което да е удобно на нея, но мен не ме устройва да пътувам около 3 км., да чакам час и половина да ми дойде одавна пропуснатия час и после обратно още 3км. Затова избрах друг зъболекар, който е през два блока от нас, при него няма записване на часове, освен това се оказа, че е работи доста по-експедитивно, не говори празни приказки, цените му са приемливи, работата му е добра, направи ми много хубава корона, вади млечните зъби на малката дъщеря, обръща ми лично внимание, обяснява всичко, което го попитам, когато водя децата, пита аз как съм, помни какво ми е правил. Миналата неделя го извиках по спешност, дойде веднага/ платих му, разбира се, въпреки че не искаше да вземе пари/, обърна ни достатъчно внимание, беше внимателен с детето, адекватен, даже успя да ме успокои, защото бях на ръба на паниката.
Хигиената е на нужното ниво, използва ръкавици, очила, на всеки пациент слага лигавник.
Цените са поносими, съобразени с малкия град, в който живеем. Взема пари едва когато приключи с изцяло с лечението. Много пъти ми е правил дребни неща /мазане на венци, контролен преглед/ и не е искал пари. А, кариесите на голямата дъщеря ги прави с местна упойка и не взема нито лев. Сега, не знам как му излизат сметките и как си връзва бюджета, но мен ме устройва работата, отношението и цените Peace

Последна редакция: нд, 07 дек 2014, 18:38 от мамичка мекичка

Общи условия

Активация на акаунт