Домашни маски за коса и кожа

  • 22 430
  • 83
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 669
Така, вчера следобяд си сложих дом.еластисайзър.
Рициново масло 40мл, глицерин 40мл, бадемово масло около 25мл, витамин А 32 капки(количество равно на една ампула), съвсем малко арганово масло (едно напомпване Smile. (Имах и еластан на ампула, но попадна в неправилните ръце и не оцеля). Смесих всички съставки добре, след което отделих в една ампулка и затоплих на водна баня. Нанесох на суха, неизмита коса, сложих найлонова шапка (в моя случай обикновено пликче hahaha), затоплих малко със сешоар около 5 минути, затоплих и кърпа със сешоар и увих. Останах така около два часа и половина. Измих само корените с шампоана за дълбока хидратация на Aphogee, по краищата хидратираща маска за заплетени краища на Insight. На мокра коса реконструираща ампула на Алфапарф, малко изсушх и съвсем малко от коприната на Chi. След това изсуших със сешоар. Обаче краищата станаха едни такива.....по-пухкави от обикновено, има блясък, има и мекота. Като цяло измих лесно под душа, докато беше мокра краищата бяха доста заплетени, изсуших я малко по-трудно и по-дълго от нормалното. Крайният резултат е малко под задоволителен, но ми е за първи път. Като за начало мисля в следващия месец да използвам на всяко миене, след това да разредя. Peace

# 76
  • Мнения: 1 600
Така, вчера следобяд си сложих дом.еластисайзър.
Рициново масло 40мл, глицерин 40мл, бадемово масло около 25мл, витамин А 32 капки(количество равно на една ампула), съвсем малко арганово масло (едно напомпване Smile. (Имах и еластан на ампула, но попадна в неправилните ръце и не оцеля). Смесих всички съставки добре, след което отделих в една ампулка и затоплих на водна баня. Нанесох на суха, неизмита коса, сложих найлонова шапка (в моя случай обикновено пликче hahaha), затоплих малко със сешоар около 5 минути, затоплих и кърпа със сешоар и увих. Останах така около два часа и половина. Измих само корените с шампоана за дълбока хидратация на Aphogee, по краищата хидратираща маска за заплетени краища на Insight. На мокра коса реконструираща ампула на Алфапарф, малко изсушх и съвсем малко от коприната на Chi. След това изсуших със сешоар. Обаче краищата станаха едни такива.....по-пухкави от обикновено, има блясък, има и мекота. Като цяло измих лесно под душа, докато беше мокра краищата бяха доста заплетени, изсуших я малко по-трудно и по-дълго от нормалното. Крайният резултат е малко под задоволителен, но ми е за първи път. Като за начало мисля в следващия месец да използвам на всяко миене, след това да разредя. Peace
Задължително се нанася на мокра коса,за да проникнат маслата в косъма

# 77
  • Мнения: 332
Най ,простата маска ,за лице която е уникална.Мед но истински ,от някой пчелар ,който продава бурканчета ,не тези от магазините .Просто си мажете цялото лице с мед,да доста е лепкаво но ,кожата става много мекичка след това .Намазвам се и си масажирам лицето устните ,бузите всичко ,и после го отмивам с вода .

# 78
  • Мнения: 1
Здравейте току що се записах в групата до сега обаче съм следяла някои теми тук.Та  исках да ви споделя за една маска за коса която беше по моя идея.Сигурна съм,че тази рецепта ще съществува о другаде все пак в направата на домашни маски можею да сложим каквото си поискаме. Та моята беше до кръста здрава без цъфтежи боядисвах я,изправях я,къдрих я.Един ден се бях изморила вече да я боядисвам черна и я започнах да махам боята с Decolor time.До тук добре косата ми стана розова червена на петна боядисах я с руса боя след това най-тъмния тон на русото за да може да стане нещо като кестенява и най вече разномерен цвят.Така ефекта се получи но аз исках да съм русо номер 613  е след две седмици сложих  супра и покрих косата си със шапка.Познайте какво стана... главата ми започна да пари  махнах наклона и излизаше пушак чак.Измих я на бързо ,но косата се късаше на кичури.И така вече нямам коса до кръста но поне не бях сложила на корените и за мой късмет имам мн гъста и почти права коса със дебел косъм,но беше изгорен поне това което остана на главата ми и беше изрусен със супра. Опитвах се години да съживя косата си да започне да расте без да се чупят връхчетата.Е успях взех си едно растение алое и като пораснаха листата му започнах да изкарвам гела от тях правих си маска и косата ми се възстанови доста още от първата маска. Ето и рецептата:
1 голямо листо от алое
1 лъжичка кокосово масло разтопено
Понякога слагах и зехтин малко тази маска я правех по дължината на косата.
За корените слагах:
Гел от алое и изстискан лимон слагах шапка за баня и чаках един час след това измих и косата ми просто не се чупеше беше мека хвърчеше направо беше  гладка,мека и не се наелектризирваше. Искам да кажа,че нарочно разделих алоето на две и прибавих само лимон и гел за корените понеже те ми бяха здрави и бяха започнали да се омазняват малко. Надявам се да съм полезна за момичетата който се изрусяват и косите им са изгорени толкова много както беше моята. А искам и да кажа аз все още слагам супра само,че към нея прибавям Една лъжица супена вода и една чаена зехтин и косата не изгаря до такава степен нито се изсушава нито се чупи .

# 79
  • Мнения: 46
Моля, споделете Simple Smile
- Маски против пърхот
- Маски за растеж
- Маски за блясък на косата
- Маски против косопад
- Маски за изтощена коса.
- Други маски

Последна редакция: вт, 02 апр 2019, 15:25 от Не се сърди, човече

# 80
  • Мнения: 134
За домашна маска против косопад смесвам 1 с.л зехтин,1 жълтък и 1 с.л кисело мляко. Нанася се на влажна коса,оставя се да подейства за около 20-25 мин.,след което се измива.
Друг метод ,против косопад,също знам,но не бих казала че е "маска". Натърква чесън на скалпа и се оставя така за 1 нощ,след което се измива. Неприятно мирише и трудно се премахва миризмата но върши работа. 🤘

# 81
  • Мнения: 341
За домашна маска против косопад смесвам 1 с.л зехтин,1 жълтък и 1 с.л кисело мляко. Нанася се на влажна коса,оставя се да подейства за около 20-25 мин.,след което се измива.
Друг метод ,против косопад,също знам,но не бих казала че е "маска". Натърква чесън на скалпа и се оставя така за 1 нощ,след което се измива. Неприятно мирише и трудно се премахва миризмата но върши работа. 🤘
Чесън не се слага така, защото ще се обели скалпа, а се забърква с мазнина.

# 82
  • Мнения: 2 266
За коса-с жълтък и олио.За кожа(лице)една с кисело мляко и начукан аспирин,друга с канела,мед,к.мляко,сода за хляб,течен витамин Е.И с двете седя около 15 минути.Отмивам с хладка вода и мажа с крем.

# 83
  • Мнения: 804
Да споделя и аз две супер лесни маски за лице :

 - Лъжица мед, (домашен ) с хума.

Втори вариант:
- Зехтин + хума

Общи условия

Активация на акаунт