Интериорен стил по аматьорски - 28

  • 72 651
  • 738
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 22 870
Това варненско жилище май още преди го бяхме гледали някъде,ако не се лъжа... Thinking


Съпружка,стискам палци скоро са видим повече снимки)))

# 391
  • Мнения: 1 597
Съпружка, много хубаво става, наистина си заслужава чакането. Кухнята е великолепна, според мен.
Момичета, защо така ви подействуваха, като рициново масло, монстрьозните странни бани, бре? Просто още един експеримент на дизйнери в тюркоазно-сини цветове с нестандартен петърн. В крайна сметка за всеки влак си има пътник. Понякога търсенето на нестандартен ефект крие рискове.
Гаргамела, много ме разсмя с коментара си за пердетата. Аз също не зная защо се правят така, но определено стоят красиво и разкошно, макар че ми пречи дължината им, когато чистя, а и самите те много се цапат. Барба даде най-изчерпателното и логично обяснение. А и май е по-малка вероятността да се сгреши като се шият - да станат по-къси или неравни. Но наистина са красиви и елегантни леко влачещите се пердета.

# 392
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Тъкмо щях да пиша за завесите и видях, че Барб ме е изпреварила.

В момента това е прийом, придаващ излъчване за разкош, лукс. Понеже реално тези няколко см в повече са излишество, а както знаем, именно излишеството е форма на лукс Wink

Мумбас, вярно, че всеки има право да експериментира, но ако имаш малко повече ... да го наречем широк поглед върху стила като цяло, разбираш че тези бани са ... ъъъ, ужасни  Sunglasses

# 393
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Относно варненското жилище - наистина са прекалили.

Все повече не ми харесват тези петнисти мазилки, като новост навремето ми бяха интересни.

# 394
  • Мнения: 2 270
От варненското жилище ми харесва само зелената пейка в коридора.
Токова fake на едно място мога да приема само в театрален декор (фалшиви тухли в комбинация с фалшиви полистиролени греди и фалшиво дюшеме - не благодаря).

# 395
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Още един варненски имот, от него масата за трапезария ще взема и верандата Wink
http://www.uniqueestates.net/bg/offers/4018-%D0%9F%D0%BB%D0%B5%D … 0%BD%D0%B0/sales#

# 396
  • Мнения: 1 597
Богиня, че кой е казал, че баните не са ужасни? Нарекох ги странни, защото ми се струва странно човек да си създаде подобно нещо на пода Но е интересно каква е техниката за постигане на тази подтискаща доста реалистична 3Д измерна илюзия. Тук не става и дума за естетика. Това не означава, че няма люде, които биха си поръчали подобна баня. Просто отбелязвам факт в търсенията на интериорните дизайнери. Или не бива да публикуваме подобни линкове? Макар, че мисля обсъждането на кичозни имитации и интериори също помага за изграждане на естетически вкус.

# 397
  • Мнения: 22 870
И аз с мислех как са направени и реших,че това трябва да е 3Д принт върху нещо като балатум.

# 398
  • Мнения: 644
Съпружка, изглежда много добре. Малко успях да видя, защото пътувам и съм през тел.
Тия бани още ли ги обсъждаме! Или ...само да си чешем езиците. За домашна баня са меко казано проява на лош вкус.
Ако не се видим (не пиша) тези дни весели празници на всички! Независимо имате ли добър вкус или не бъдете здрави Simple Smile

# 399
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Аз бих се впечатлила от такава баня, ако подът беше истински  Sunglasses

http://bambuindah.com/houses/kuda-house/bambuindahshrimphouseinterior/

# 400
  • Мнения: 6 296
Независимо имате ли добър вкус или не бъдете здрави Simple Smile
Laughing Весели празници и на теб! Здраве и щастие! Hug

Аз пак за пердетата, понеже ми хареса въпроса. Simple Smile Любопитен е.
Та преди малко намерих това: past & present: history of curtains
Засегнали са и те обширно практическата употреба на завесите с цел термоизолация:))))))), но конкретно за влачещите се, богати пердета много ми хареса тази фраза, понеже заковава облика към конкретен стил:
If you look at the elaborate clothing of the late 19th century, you will see that it is mirrored in the fussy and adorned window coverings of the period and the overstuffed, decorated rooms.
Тоест, можем да мислим за влачещите се пердета като за шлейф на рокля. Не навсякъде и по всякакъв повод бихме облекли рокля с шлейф. Simple Smile

# 401
  • Мнения: 1 597
Барба, благодаря за чудесната информация.
Гадамер, е този пример е вече много, ама много "тежко сладко. Май подобен хотел строят в Дубай, или поне имаха намерение да строят нещо подобно, с подводни апартаменти за много милиарди, ама не левове.

# 402
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 781
Моите завеси се влачат по земята, но то е защото като ги купувах занех само ширината на стената, но не и височината  Mr. Green Но пък после ми хареса как стоят. Сега обаче мисля как да ги прибирам като сме там.

# 403
  • Мнения: 481
Ахахаха, blue_water, благодаря! Весели празници!

# 404
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
На мен ми беше много интересно да прочета за завесите, особено пренасянето на дамските рокли върху прозорците.

Като заговорихме за кич, за мен Версай е световно известен пример за кич и лош вкус, въпреки че е в списъка на Юнеско за Световно културно наследство. Всякакъв род ангелчета, плеяда старогръцки богове по тавана, драперии и златни елементи на килограм и един всеобщ вкус в устата ми на ...розово..Друго нещо са строгите, обрани дворци на английската аристокрация. Всичко в тях е там, преди всичко заради функцията и утилитарната си полза.



Ей го на Хенри - едно килимче на стената, за да не духа и готово:))

Общи условия

Активация на акаунт