БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 50 590
  • 741
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 10 825
Здравейте, другата седмица е коледния базар на сина ми трябва да направя нещо но нямам никаква идея, миналата година правих мъфини newsm78
АЗ правих ето тези неща
http://sunshineskitchen.com/orange-chocolate-chip-cookies/
http://www.supichka.com/2014/12/shokoladovi-biskviti-s-shokolad.html
и едни соленки с крема сирене изрязвани с коледни формички
Бисквиките ги опаковах по 2 в пакетчета. Много се харесаха

# 226
  • Мнения: 9 123
Здравейте, бихте ли ме посъветвали от къде да купя / може и онлайн/ качествено РЕНДЕ за кубчета за мусака, таратор, пръчици за пържени картофки ?

бьорнер  Peace  има и онлайн и в магазини, потърси

# 227
  • Sofia
  • Мнения: 26 487
има ли начин при готвене на броколи да няма тази неприятна миризма

умирисах целия апартамент ooooh! ooooh! ooooh!

# 228
  • София
  • Мнения: 327
С бьорнера не се харесхме, вчера го върнах. Имам проблем с ръцете и предпочитам електричесо ренде. Имаше публикуван от Вас сайт за продажба на домашни потреби?

# 229
  • Мнения: 22 867

Здравейте, бихте ли ме посъветвали от къде да купя / може и онлайн/ качествено РЕНДЕ за кубчета за мусака, таратор, пръчици за пържени картофки ?

Не че някой пита точно за тая джиджибайка, но понеже стана въпрос за рязане на картофи - имам Бьорнер, върши работа, но ми е в шкаф, трябва да го вадя, слагам приставка и т.н. (мързи ме) и свикнах страшно бързо да режа картофите за мусака с ей тая резачка:

Скрит текст:

Обеления картоф режа по дължина на филии - 3-4 с резачката, после парчето по дължина и след това напряко. Както го обяснявам........не знам, но страшно бързо действам с нея, не ме порязва, просто съм свикнала може би, с една дума - предпочитам я. Пак с нея си режа и картофите за пържете на продълговати парчета, за манджи, морковите, пащърнака, краставици за салата, тиквата за компота, някои сладкиши и........още каквото се сетя, едно от най-ползваните резалца ми е. Така че, ако го имате, пробвайте, току-виж ви допаднало, като на мен! Peace

Скрит текст:










# 230
  • Мнения: 9 123
това и аз го имам  Peace безценно е.
Електрически има, ползвах на Тефал, има на Мулинекс, продават ги в Технополисите, но те стържат и режат на кръгчета. Тефала няма приставка за на кубчета, Мулинекса - не знам, огледай ги. А на пръчици нито едно от двете няма да ти реже

# 231
  • Мнения: X
Аз имам това приспособление - по го ползвам по -често за бисквити и соленки.
   -това съм виждала и се чудя дали е добро

# 232
  • София
  • Мнения: 2 671
Някой скоро да е купувал захаросани портокалови корички, в 3те Лидл-а наоколо са изчерпани :/

# 233
  • Мнения: 22 867

Аз имам това приспособление - по го ползвам по -често за бисквити и соленки.
   -това съм виждала и се чудя дали е добро

Имам подобно, на същия принцип, прави пръчици, понякога го ползвам за пържени картофи. Peace

# 234
  • Мнения: X
Би ли споделила откъде може да се закупи и на каква цена / намирам някакви на 50-60лв и не бих дала толкова пари - но те са явно професионални уреди /

# 235
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Тези професионалните за 50-60 лв. сигурно вършат работа, но аз съм виждала такива вкл. в китайските магазини за 10-тина лева, които с първия картоф им изкачат всички режещи ламаринки и определено не могат да нарежат нещо по-твърдо от тесто.

# 236
  • Мнения: X
Спомням си, че преди години си бях купила нещо подобно и евтино. Развали се много бързо, но си беше за картофи - режещата част хоризонтално и под нея кутия, в която да падат нарязаните картофи.

# 237
  • София
  • Мнения: 327
Много Ви благодаря. Ще търся ръчната. В е маг има електрически на Филипс, но приятелка ми каза, че парченцата летят по цялата къща.

# 238
  • София
  • Мнения: 327
http://www.zigzag.bg/kuhnensko-rende-s-efektivni-pristavki-nicer-dicer
Вижте какво намерих! Ще поръчам!

# 239
  • Мнения: 471
Ей това изглежда много добре на видеото стори ми се лесно бързо и удобно ..., като го  получиш сподели и на живо ли е така .
Иначе с вьорнера и ние не се харесахме ( наказала  съм го в един шкаф) , робота върши работа ама и той иска място и разправия .... А това ако реже кубчета за таратор и мусака и пръчки за пържени картофи .... ехеее Grinning

Общи условия

Активация на акаунт