да разчепкаме това?

  • 5 394
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Защо ти трябва да обичаш
Щом любовта несподелена си остава
Защо ти трябва да се вричаш
В несъществуващи мечти?
Защо усмивката желана
Те изгаря в огнен ад?
Защо богинята на твоите мечти
Измъчва те във сънищата ти дори?
Ще ти кажа истината  тъй жестока.
Която трябваше  да си разбрал!
Истината е че си обичал само ти! .
А всичко друго е  красиви, хубави мечти!



КАКВО  МИСЛИТЕ ЗА ТОВА?

# 1
  • Мнения: 1 556
Няма да ти хареса мнението ми. 
Ако си го публикувал с надеждата да отнесеш похвали и аплодисменти - ок, може би други нищо неразбиращи от литература хора ще ти свършат работа. Но аз отсега бих ти отрязала крилцата на поет.

Няма нещо, което да му е наред на този опит за стихотворение. Нямаш спазен ритъм, последователна стихотворна стъпка, паузи...  една голяма неразбория откъм музикалност е всичко.
Римите са безкрайно банални, цялата идея е банална, заздаваш някакви въпроси в началото и после даваш очакван и пределно ясен от първия ред отговор ...
Не става. Дори не съм сигурна, че искам да ти кажа "пробвай пак". Бих те посъветвала да четеш много книги и поезия - имаме прекрасни български автори, може да започнеш от Борис Христов например.

# 2
  • Мнения: 4
Няма да ти хареса мнението ми. 
Ако си го публикувал с надеждата да отнесеш похвали и аплодисменти - ок, може би други нищо неразбиращи от литература хора ще ти свършат работа. Но аз отсега бих ти отрязала крилцата на поет.

Няма нещо, което да му е наред на този опит за стихотворение. Нямаш спазен ритъм, последователна стихотворна стъпка, паузи...  една голяма неразбория откъм музикалност е всичко.
Римите са безкрайно банални, цялата идея е банална, заздаваш някакви въпроси в началото и после даваш очакван и пределно ясен от първия ред отговор ...
Не става. Дори не съм сигурна, че искам да ти кажа "пробвай пак". Бих те посъветвала да четеш много книги и поезия - имаме прекрасни български автори, може да започнеш от Борис Христов например.


Права си но малката подробност е че това не е мое изобретение!Аз дори не бих и помислил да си пиша драсканици защото това дори не е страна а камоли слаба страна! Просто го прочетох в някакъв форум и си помислих че някой много страда от несподелена любов и си помислих че можем да изкоментираме това! а що се отнася до това що за стихотворение е  -  дори и на такова не го оприличавам!

# 3
  • Мнения: 1 556
Отдъхнах си, значи не съм обидила никого   Peace

# 4
  • Мнения: 35 961
ако говорим за стихове, темата е за тук
аз страдаме по нечия любов - в "семейни отношения"
доста се колебах къде да я сложа, да я местя ли?

# 5
  • Мнения: 4
ако говорим за стихове, темата е за тук
аз страдаме по нечия любов - в "семейни отношения"
доста се колебах къде да я сложа, да я местя ли?
не! казвай и ще коментираме!

# 6
  • Мнения: 35 961
трудно е да ме докосне любовен стих - 99% от тях ми звучат безсмислено  Blush
един къс разказ, който ти разказва цял роман - това е моят тип литература   Peace

# 7
  • Мнения: 4
май наистина темата е за другаде! ми ако можеш премести я където и е мястото! мерси!

# 8
  • Мнения: 1 488
Не разбирам какво се очаква да коментираме. Някой направи разбор- не било това. Какво по точно?

# 9
  • Мнения: X
Истинската, красивата любов е споделената, за нея си заслужава да се бори човек. Несподелената носи много горчивина и болка.

# 10
  • Мнения: 30
трудно е да ме докосне любовен стих - 99% от тях ми звучат безсмислено  Blush
един къс разказ, който ти разказва цял роман - това е моят тип литература   Peace

Значи По е твоят човек. Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 793
Моето мнение е, че някои хора ги влекат несподелените любови, защото не са способни да формират пълноценна връзка. Обичат драмата и за тях понятието любов е свързано с идеи за страдания, саможертви, самоунищожителни романни страсти и прочее мазохизми.

На големи глупости съм се нагледала у приятелки заради такава "любов", включително над 5 години самоунижения и лазене на колене пред мъж, който не те иска. Ни гордост, ни самоуважение - нищо. И за какво - за някакъв фантазен образ. 

Като млада ми се е случало да се влюбя несподелено, ама с времето придобих опит и с тъпни спрях да се занимавам, и най-вече - спрях да ги храня. Не ме иска някой - добре, сбогом. Никакво обожание отстрани, никакви опити за формиране на приятелство, никакви фейсбукски стенания и дебнене онлайн. Иначе почва едно чепкане на раните, пък празни надежди у едната страна, а другата гордо си развява паунските пера и се радва на харема си от обожател(к)и. Нездрави, гнусни, унизителни, отровни за душата отношения.

Иначе хубави творби се получават от такава драма, но истинските поети са малко.

# 12
  • Мнения: 21 447
 Тази тема за несподелената любов ли е? Има хора, които ги влече.

  Аз харесвам невъзможната любов Grinning.

# 13
# 14
  • Мнения: 96
" Истината е че си обичал само ти! .
А всичко друго е  красиви, хубави мечти! "

 Отговора си го има , какво да се търси още???

Общи условия

Активация на акаунт