Възможно ли е да си върна кърмата

  • 2 411
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 349
Здравейте, бебето ми е на месец и няколко дни. Поради ред причини не засука, научиха го на шише. Аз цедих и дохранвах, но от много стрес и нерви кърмата не тръгна както трябва. На 3 часа изкарвах по 30-40мл, докато в един момент за един час започнах да изцеждам по-малко от 20 мл. Лекарят ме посъветва да взема Достинекс, за да спре съвсем и аз го послушах, сега съжалявам. Днес бебето плачеше, реших да му дам гърда - опита се да засуче, кърма нямаше, но пък се успокои и заспа. Сега чувствам напрежение в гърдите и се чудя има ли начин да поправя грешката си. Нещо хомеопатично, цедене с помпа, знам ли. Моля ви, споделете какво да правя. Исках да викам консултант, но таткото не беше съгласен. Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 27
Според мен е най-добре да се обърнеш към консултант по кърмене. Поне се обади по телефона, ще ти дадат отговори на някои въпроси. Все пак най-доброто е консултант да види на място какво и как се случва. Щом искаш да кърмиш направи всичко което зависи от теб. Успех!

# 2
  • Плевен
  • Мнения: 1 614
А защо бащата отказва?Интересно ми е защо без да знае е предубеден относно консултантите.И не сте само вие,болшинството от жените са предубедени още преди да са ги извикали,затова кърменето тук е на такъв хал.Обади се,няма да сгрешиш.Аз също се обадих преди 3 години и я посрещнахме в къщи с мъжа ми заедно.Обясни,показа всичко на място.Безплатни са.Сега кърмя вече 3-та година и си спестих доста пари и нерви покрай проблемите с кърменето,понеже ЛЛ за щяло и нещяло изписваше добавка а консултантката казваше че всичко е поправимо,даваше ми увереност че мога да се справя,а на мен само това ми трябваше.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 363
Аз след 2 хапчета бромокриптин едвам изцеждах 5мл, теглих една на доктора, дето ми го беше предписал, защото развих мастит и за 1 месец бебо вече беше изцяло на кърма, без АМ. Така че спокойно, стягай се, чуй се с консултант или викни вкъщи, изцеждай след всяко кърмене, дори и нищо да не излиза - така 2-3 минути на празен ход, за да покажеш търсене. А при кърмата предлагането се определя от търсенето Simple Smile Чети това онова и не се отказвай. Може да ти се стори малко бавно увеличаването на кърмата, да минат месец-два дори, но не се отказвай. Не забравяй нощните кърмения, ако бебето не се буди, ти си се изцеждай.
До колкото знам някои лекари препоръчват да се изцежда и дава с шише, уж за да се види колко изпива бебето и какво става накрая? То отказва гърда. Остави тия работи, кърми си бебето, изцеждай после и чети какво пишат тук и какво ще каже консултантката. Успех!

# 4
  • Мнения: 6 764
Нямам думи. Лекар да се намеси, за да прекрати кърменето на едномесечно бебе  Sick Ти си майка и за теб най-важното е детето ти, а кърмата е най-полезното нещо за него. Дори да има минимален шанс, аз бих опитала. Свържи се с консултант задължително. Проведи сериозен разговор с мъжа си. Той трябва да те подкрепя, не да ти налага забрани  Naughty Успех!

Общи условия

Активация на акаунт