Боледуване на децата ни – тема 21

  • 96 421
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • shumen
  • Мнения: 18 134
Тета,според мен го заведи на УНГ,но си права,че трябва да е здрав.
Лилия май много се вглеждаш и затова си забелязала.
Ние сме вече по добре.Няма хрема,носа му не хърка,ама тая влажна кашлица няма спиране.Само да се затича малко и се започва.

# 61
  • Мнения: 1 103
Споделям какво съм забелязла  Joy ,иначе си ми е много хубаво детето,дано ми е и здраво,а и всички дечица де,че ей го на,Дядо Коледа идва!

# 62
  • София
  • Мнения: 1 966
Не е задължително да е увеличена третата сливица при задна хрема и хъркане. На Таня сега изобщо не е, лекаря така каза, само има доста секрети, дори няма и някакво особено възпаление, но въпреки това си хърка и направи отит от тях. Тук сигурно и аз съм доста виновна, че изобщо не чистя носа с физиологичен разтвор, а и тя още не може да духа сополите. Май ако не се задържат там секрети ще е много по-добре положението и иска, не иска, ще я хващам здраво и ще промиваме нослето.
Liliq_Zlatna, разбира се, че си е много хубаво детенцето  Heart Eyes  Вижте и юздичката на горната устна, на Таня е малко къса и също ѝ е така малко повдигната устната, но сме правили консултация със стоматолог. Не е силно изразено просто ще я водя веднъж годишно да следим развитието и само при нужда ще се реже, но е по-вероятно с израстването да стане нормална. Аз засега не мога да кажа има ли проблеми с изговарянето на някои звуци или не, много е малка още и принципно засега е далеч от правилното говорене.

# 63
  • Мнения: 5 993
Лилия, наистина си имаш страхотно момиченце  Heart Eyes Пу-пу, да ти е живо издраво   bouquet
На Лиска джуджанката също е бонбон  Grinning

Таня, за неправилното изговаряне на звуците - казват, че до 5 г. ако не се оправи, тогава е необходима намеса. Аз се бях попритеснила за моята - до преди месец имаше проблем с "р" и "л", но изведнъж започна да ги изговаря правилно, буквално за дни. И сега, точно като любопитно малко човече, си повтаря думички с тези букви и се радва на успеха си  Heart Eyes Не знам дали е съвпадение, но това се случи непосредствено след падането на две предни долни зъбчета  Thinking
Ние, защото уж всичко ни е наред сега (да чукна на дърво де, защото има едно гадно сутрешно покашляне и покихване, дано не се усложни  Crazy), трябваше вчера нов проблем - забелязах, че след акане, има кръв на дупето, както и на самото ако отгоре (простете за натурализма, ама няма как да го обясня иначе  Embarassed) - вижда се, че не са примесени с кръв самите изпражнения, а е най-накрая, отгоре. След това няма - в смисъл - нито има по гащичките, нито нищо. Забелязвам го две поредни сутрини и малко съм притеснена, да си каажа  Confused Факт е, че може би бяха по-твърдички, но не е имала запек или нещо такова, абс. редовна си е всеки ден  Rolling Eyes Идеи? Ясно е, че ще я заведем на лекар, но все пак....

# 64
  • София
  • Мнения: 1 966
Рали, от по-твърди акита често се получава леко сцепване на кожата на ануса, най-вероятно и при нея е това. Безобидно е, но помолете все пак лекар да направи оглед, обикновено лесно се вижда  Peace Най-много да изпише нещо от сорта на лактулоза или фрутилакс за по-меки акита, за да не се напъва и да зарасне по-лесно.

# 65
  • Мнения: 21 282
Лилия ,страхотна бонбонка  Heart Eyes

Рали,благодаря   bouquet Hug
Ако ще ти е по-спокойно закарай малката на преглед  Hug

Тета,само в болницата първата вечер спа с отворена уста и постоянно я местех на страни да легне,че ако легнеше по гръб и започваше да се дави,явно от стичащите се остатъчни секрети.
Вкъщи първият ден също си похъркваше,но да чукна на дърво след това вече си спи нормално,усеща се как си диша спокойно през нослето,отворена уста също няма вече.
Снощи даже дълго време я наблюдавах и слушах всичко е нормално.
Ако ще си по-спокойна идете на УНГ.  bouquet

Идеята със снимки на децата ми харесва много  Heart Eyes

# 66
  • Мнения: 68 961
Момичета, благодаря за съветите..

Лилия, що бе, кво му е на таткото Laughing много готин пич е Peace
Аз даже не забелязвам на снимката да му има нещо на детенце, но ти най-добре си го знаеш, аз също доста се вглеждам и оглеждам, в интерес на истината...

А това, че не винаги задната хрема е свързана с проблемна трета сливица-това ме успокоява , дано наистина да е така..

да, ще го заведа на УНГ...

Лисе, радвам се, че спи спокойно вече малката..

# 67
  • Мнения: 5 993
Светле, благодаря за предположението, сега сякаш ми е по-спокойно, но определено ще я види и лекар. Ще помисля какво да й дам за по-лесно акане, ще пробвам с киви и нещо др. такова натурално...

# 68
  • Мнения: 21 282
Тета  Hug

Рали,круши и сливи май се даваха  newsm78

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Тета,според мен го заведи на УНГ,но си права,че трябва да е здрав.
Лилия май много се вглеждаш и затова си забелязала.
Ние сме вече по добре.Няма хрема,носа му не хърка,ама тая влажна кашлица няма спиране.Само да се затича малко и се започва.

danaeka  а като се закашля след тичане как му успокояваш кашлицата,даваш ли нещо?
Малката е на антибиотик,и е по-добре,но като легне и започва да се дере,и няма успокоение,ставаме ,правя й чай,и от него се успокоява и заспива.
И щях да питам за чайовете-какви чайчета давате при суха ,и при влажна кашлица?

# 70
  • Мнения: 1 103
Чай пием какъвто имам,билков някакъв и вътре слагам лъжица боров мед,понеже ние от другия кашляме,та специално боровия и при мен действа отхрачващо,ох аз се инхалирам яко и вече почти не кашлям,та супер,че си купихме инхалатор-невероятно полезна вещ!

# 71
  • Мнения: 1 009
Какъв ви е инхалатора? Аз си търся някакъв безшумен Simple Smile

# 72
  • Мнения: 1 103
Такъв https://epharm.bg/магазин/медицинска-техника/инхалатори/компресо … -c-28-detail.htmlи сигурно и на половината тема са такива,не е съвсем безшумен обаче!

Последна редакция: пт, 23 яну 2015, 14:43 от Tatti

# 73
  • Мнения: 3 800
Момичета,сори за тъпия въпрос,но до колко е опасен бронхоспазъма?Като ви чета,Габи със сигурност е правила няколко,но никога никой лекар не е използвал думата бронхоспазъм...

# 74
  • shumen
  • Мнения: 18 134
Рали,аз давам круши,киви,сливи.Според мен е от по твърдите акита,но е заведи все пак на лекар.
Будико,след тичане не му давам нищо,но го карам да спре за малко и да си отпочине и кашлицата изчезва.Тази вечер така се смя с глас,че пак се задави и повърна храчките.
За чая давам какъвто имам,но моя не пие много.

Общи условия

Активация на акаунт