В ИРЛАНДИЯ за няколко дни

  • 10 589
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 734
Здравейте, предстои ми гостуване в Ирландия преди Великден за няколко дни (може и седмица). Иска ми се да разгледам Дъблин, Белфаст и други интересни градове. Даже и крайбрежието... Къде и какво да посетя? Интересни са ми замъци, музеи, природа, искам да се докосна до историята и автенти4ния дух на Ирландия. Кацам на Дъблин, но 6те имам кола на разположение... Приемам всякакви идеи, ако може с линкове за по-лесна ориентация... Ако знаете и евтини, но прили4ни хотели в Дъблин или другите градове, моля споделете... Благодаря....

Последна редакция: пн, 12 яну 2015, 15:01 от lunna pateka

# 1
  • Мнения: 4 734
Никой ли не е ходил до Ирландия??? newsm78 Shocked

# 2
  • София
  • Мнения: 3 771
Пътечке, видях въпроса, но не исках да пиша, защото това, което съм видяла в Ирландия е твърде малко.
Мисля, че съм писала за този круиз/не съм сигурна/…

Скрит текст:
      PORT   ARRIVE     DEPART
         Hamburg, Germany
   6:00pm
         At Sea      
         Invergordon, Scotland
8:00am   6:00pm
         Kirkwall, Scotland
8:00am   5:00pm
         At Sea      
         Glasgow (Greenock), Scotland
8:00am   6:00pm
         Dublin, Ireland
8:00am   6:00pm
         Cork (Cobh), Ireland
8:00am   6:00pm
         At Sea      
         London (Southampton), England
8:00am   8:00pm
         At Sea      
         Hamburg, Germany
8:00am   
Скрит текст:
Мисля, че още се прави този маршрут и то със Сплендида, твърде позната у нас.
Всичко беше прекрасно, както винаги на круиз, като изключим отвратителното време в Ирландия.
Да, мога да кажа, била съм в тази страна, но какво съм видяла?
Дъжд, бури, вълнение и малко от Дъблин…
В Cork въобще не сме слизали, не си струваше да се разболяваме. В такива случай кораба предлага много по-добри емоции…
За Дъблин взехме екскурзия, трябваше поне да стъпим в тази държава.
Не беше лошо, в автобуса и тук-там с чадърите.
Все пак видяхме:
Парламента
Свети Патрик-огромна катедрала
Река Лифи-трябваше да се разходим по моста и O'Connell Bridge и улица О'Конъл-не се получи.
Площад Мерион-по едно кафе с ирландско уиски, може би най-доброто в случая.
Автобуса ни свали в един магазин, малко сувенири, пак кафе с подгравяне и др., това беше.
Съжалявам, че не мога повече да ти помогна, а явно други няма, затова се включих.
Не обичам да пиша за неща, които твърде малко познавам…
Да се надяваме, че ти ще го направиш като се върнеш.
Желая ти прекрасно време…

# 3
  • Мнения: 4 734
Bled, благодаря..Този път няма да съм на круиз, за съжаление.. Искам така и така отивам, да разгледам тази интересна и много непозната за мен страна. Надявам се на хубаво време, може да е студено, но да не вали...Разгледах какво евентуално мога да видя в Дъблин, във Белфаст искам да видим музея на Титаник и имам доста време да разгледам и други красоти, като замъците им например.. Но незнам  кои замъци са в района където мисля да обикаляме.. Та затова исках и някой да помага.. Ама явно няма пътували в тази студена северна страна...Е като се върна, живот и здраве, 6те разказвам.. А между другото Ирландия е много зелена и красива страна и хората са много готини... Peace

# 4
  • Мнения: 4 734
Сама явно ще си пиша в темата, но пък може да съм полезна на бъдещи посетители на Ирландия... Та разгледах инфото за забележителностите там.. Много са... Mr. Green За сега умувам за Дъблин, Белфаст, Cork, Galway, Limerick, Waterford... Ако отида или до Galway или Limerick, между тях са прочутите и много красиви крайбрежни скали Moher... Сега сглобявам прочетеното и правя плана, после следват билетите за самолета и накрая хотел за Белфаст, Cork, за другите има къде да спя... Има многоооо красиви замъци, няма да пропусна поне един... Peace

# 5
  • Мнения: 188
Пиши, пиши  Simple Smile. Аз ти следя темата с интерес, макар че не мога да помогна с инфо. Може би и на нас ни се очертава да отидем до тази интересна страна, но ще бъде към юни месец. Така че ще се радвам на всяка твоя информация за интересни места, които да се видят.

# 6
  • Мнения: 4 734
gali77, понеже няма много информация във форума, ще продължавам да пиша какво съм открила интересно за Ирландия.... Peace Mr. Green
За сега правя плана ни, скоро ще го опиша...

# 7
  • Мнения: 3 993
Не мога да бъда полезна с информация засега, на мен ми се очертава посещение в Ирландия на гости, но чак напролет. Ще пребивавам в един крайбрежен град на 140 км от Дъблин - Wexford и евентуално Ennis. Не сме решили с мъжа ми колко дни ще гостуваме и за програма още не сме мислили.

Има активна тема за Дъблин, заповядай: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=468433.30;topicrefid=20

# 8
  • Мнения: 4 734
За тези, които са без кола, а искат да посетят и други атракции или градове освен Дъблин, има един сайт 365tickets. Там се продават онлайн билети за атракции и еднодневни екскурзии от Дублин до някои популярни места в Ирландия. Еднодневните екскурзии са с автобус и цената им бе между 40-60 евро на човек според растоянието... По памет има екскурзия Дъблин- Cork, от Дъблин до скалите Moher и от Дъблин до някои замъци в Ирландия...

# 9
  • Мнения: 4 734
Програмата ни е ясна - 5 нощувки, от които 3 на хотел и 2 на гости... Започваме от летището на Дъблин и с кола се отправяме за Белфаст. Там разглеждаме града и музея на Титаник, нощувка в Белфаст. На другия ден тръгваме за Galway, разглеждаме града и няколко замъка по пътя. Втора нощувка или в Galway или в Doolin. На третия ден посещение на скалните масиви Moher на брега на атлантическия океан и се отправяме към Limerick. В зависимост от времето с което разполагаме или спим в този град или отиваме в Cork. Разглеждаме Cork и Cobh и се отправяме към Waterford. Двете последни вечери спим  в нашите домакини. Единия ден ще отидем до Дъблин, за да посетим пивоварната Гинес и старата дестиларна на уиски Jameson. Ще разгледаме и другите забележителности в Дъблин по центъра и квартала Temple bar. Toва е в общи линии плана ни...

# 10
  • Мнения: 5
Живея в Корк и бих казал, че Корк, Коув и Уотерфорд не са нищо особено, Лимерик пък си е откровено грозен град, даже по панелните ни стандарти. Аз бих минал през Dingle peninsula, Ring of Kerry, определено Kilarney - има прекрасен парк, замък и милион хотелчета. От замъците - Rock of Cashel. За останалия маршрут съм съгласен.






# 11
  • Мнения: 4 734
komitskio, благодаря, че се вклучи в темата... В Cork ни е единия хотел, а през Cobh само ще минем да видим монумента на Титаник. Не е ли хубаво там? Този замък Rock of Cashel ми е в списъка, а какво ще кажеш за Blarney stone, че e на пътя ни за Cork... Ще разгледам на картата твоите предложения и ако има възможност ще ги вмъкна в програмата.  Galway и  Limerick са само транзит, може би лека разходка из центъра за по едно кафе или хапване... 

# 12
  • Мнения: 197
Завиждам благородно за пътуването до там  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 4 734
Tsvety mersi, kato se varna shte razkazvam...Stiskaite palci vsichko da e OK.. Praynig

# 14
  • Мнения: 642
lunna pateka Приятно пътуване пожелавам и ще ми е много интересно да прочета как сте изкарали и какво сте посетили Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт