Мемоарите на една бременна (бъдещи мами над 35)

  • 22 220
  • 728
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 8 528
Амини Simple Smile и аз за Китай не бих се самоорганизирала.
След 14те часа с автобус с Бохемия, бяхме стоварени в хотел (според мен бивше раб.общежитие преустроено) без ресторант, далеч от каквото и да е място за хранене. Който хотел беше все едно на магистрала. Да не ви обяснявам как са тапи за уши на унгарски ..... Предпочитам да си съчиня сама нискобюджетното пътуване.

# 691
  • Мнения: 2 501
Добро утро!
Днес ми просветна! Това беше най-гадния грип, който съм карала - съчетание на неразположение плюс страх за бебето!
Пазете се!  Hug

# 692
  • София
  • Мнения: 392
Добро утро, мацки!
Кей браво, че си се оправила, пази се  Hug
Мен обаче ме подхваща нещо ... грип ли е, настинка ли е ... ще видим  Confused
Звездичке голям е сладур Шефа, направо да го схрускаш  Heart Eyes
Лени разбирам те прекрасно и на моята дъщеря баща й е от 4 години в Германия. И тя много иска да се маха от тук и да ходи да учи някъде в чужбина още от сега. Аз се опитвам да я убедя, да си изкара средното образование тука в България, а за висшето то е ясно, че няма да е в България. Трудно е с тийнейджърите, ама ще се справим някакси Wink

# 693
  • Мнения: 5 037
Добро утро момичета.Танзу,аз вече си изпих кафето,сега пием чай с Мими.Благодаря.

Момичета,нали някой беше предложил да пращаме картички за новородените бебчета.Който е пращал картички за Коледа на Кали,Мимче и Иги да си признае и да пусне адресите на лични.

# 694
  • Мнения: 1 933
Добро утро и от мен.
Лени, съгласна съм и с Уанчето за драмите в училище. Не е лесно да си тийнейджър в ново училище, еле пък в чужбина. Но пък всеки решава за себе си. Навремето имах ученици, които заминаха за САЩ да завършат там гинмазия, за да имат по-добри шансове за колежи след това. Справиха се чудесно, живееха в приемни семейства, НО говорим за САЩ, не за Германия, където е пълно със сърби, косовари, албанци и турци. Тук също има доста от тях и честно казано, местните ги мразят много, а често слагат и нас в този кюп - за тях е все едно откъде си точно, всичко е балкан. Тук, дори децата родени тук и говорещи без акцент не могат да си намерят работа и са дискриминирани само заради фамилиите завършващи на "ич"... Нямам преки наблюдения какви са им драмите тук - дали са маркови дрехи, парфюми, чанти и телефони като в Бг.
Уанче, как мина изпита?
Шери, това с картичките за бебетата е наистина добра идея. Не помня кой я даде, но я подкрепям. Да вземат мамите да си пуснат адресите и да чакат картички Simple Smile Което важи в пълна сила и за теб! Чакам на лични!
Танзу, мерси за чайчето, веднага се почерпвам  Mr. Green. Закуската след малко
Ива Миши, успех и с твойта дъщеря. Всъщност, сетих се за сина на моя приятелка - учи тук няколко години и после го върна в Бг за да завърши гимназия там и после дойде пак тук...

Забравих какво друго беше... после пак

# 695
  • Мнения: 1 512
Добро утро!
Благодаря за съветите  Hug
Медала винаги има две страни. И тук и в Германия има +  и  -
Затова постоянно й обяснявам да не очаква там всичко да й върви по мед и масло.
Чакаме новини от Иги

# 696
  • Мнения: 1 207
Шери голямо Hug  за подредбата на албума. Бебешкия албум как радва само и как растат като гъбки тези деца. Много сладки и вярно само ти се иска да ги нацелуваш.
Снощи не се включих, но и аз да кажа за екскурзиите.Мое мнение е по-добре сам да си я организираш.Колко пъти така решавам къде според цените на самолетните билети.После хотел от букинга, пътеводител и куфара. Прага ни е следващата дестинация.Манди има и много изгодни организирани стига да попаднеш (ходихме на море в Италия за без пари, със самолетните билети) успех с организирането  fingerscrossed
Жанче не каза как си сега? Спря ли зацапването?

# 697
  • Мнения: 3 535
Добрутро! Ава
Скрит текст:
не- дано да е единия близнак само .

Коя евтина авиокомпания пътува от Бг? Уизеър?

# 698
  • Мнения: 5 037
Тя Жанет,не само че не казва как е,но и тази сутрин я няма.Свикнах сутрин да казва "Добро утро"и ми липсва Heart Eyes

Жане писали сме заедно.

# 699
  • Мнения: 3 535
Шери, спах  бре! Сънят е здраве:) ( видях Simple Smile ) цял ден съм тука, нямаш отърване

# 700
  • София
  • Мнения: 670
Звезда  Hug, тук съм бе, но понякога по цяла седмица не ми остава време за четене на темите и съвсем не мога да вляза в тон с темите. А в отчетната не съм чела с месеци. Във Фейсбук групата ми е по-удобно и само там хвърлям очо, а отвреме навреме и драсвам някой въпрос/съвет. Захранваме се, всичко ядем  засега от зеленчуците и плодовете, които съм давала, пу-пу. растем и хубавеем - за месец и седмица е качил почти килограм Малкият Сну (последният му прякор, съкратено то Снусмумрик по Туве Янсон;) ). Утре съм на поправителен за вземане на урина с колектор, че днес се изложих и пишото беше в памперса, вместо на обозначеното за целта място. И трябва да избера къде да ходим на ехография на коремни органи.
Звездичката, ММ е кротък, кротък (телец), докато не го настъпя по някой мазол или не го хване цикъла - и в двата случая ме сварва неподготвена и загубвам ума и дума, ама вече му свикнах  Laughing

# 701
  • Мнения: 8 528
Пиаф, защо трябва да ходите на ехограф?
Жане  Praynig дано е само едното ............

# 702
  • Мнения: 3 404
Еее,браво на вас.Ние я свършихме тая работа,уж го сложих правилно,ама повечето беше в пампа  Sunglasses ,за ехо ще се ходи до София,тука е много зле положението.
Гуууш,растете здрави.

# 703
  • Варна
  • Мнения: 7 146
Аз сега пристигам в офиса след прегледа при АГ за цитонамазка. Всъщност основната идея на този преглед беше да се запознаем с тази докторка, защото моята лекарка в София ми каза, че вече имало опция да работят с нея за проследявания за биопсии и подобни неща... Обаче нещо не бях очарована. След дълго уточняване, че не искам да прави стимулации, а просто да мери фоликули и да установи точен ден на овулация, се оказа, че ДА, можела да мери и ще ми струва 40 лв. всяко едно посещение при нея за въпросното мерене...  Shocked
Май ще си вися в София аз по седмица - дестина дена, за да ми е мирна главата.
Тази млада докторка нещо ми се стори, че няма ни най-малка представа за какво й говоря и що е то биопсия, правена от нейните колеги, с които уж работела...
А цитонамазката ще е готова след 10 дена...  Tired

# 704
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Аз не пътувам, но ако пътувах, бих си организирала задължително сама екскурзията. Преди 4 години ходихме с ММ в Италия /той беше командрировка, аз като сателит/. Отиване и връщане  Букурещ - Милано ни излезе 60 евро общо, за двамата. Намерих чудесни хостели за спане - в старинни къщи, много приятно обзаведени, с възможност за готвене. Сутрин имахме закуска, а вечер си готвехме набързо - много исках да им опитам нещата от магазините - имат страхотни продукти. В ресторант също сме яли, но бяхме разочаровани, много по-хубаво е да си купиш хубави продукти и да си направиш нещо - така усещаш вкуса на държавата. По пазарите е пълно с всякакви сирена /много по-евини от тук/ и морски деликатеси. А и така не се чувстваш пришпорен от група туристи и автобус, който те чака и да трябва да ставаш съутрин в 6, след като си легнал пребит от ходене в 12.

Общи условия

Активация на акаунт