Случи ми се нещо странно XII

  • 157 211
  • 743
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 495
Таис,благодаря,че ми отговори!

# 286
  • София
  • Мнения: 9 600
liola, когато бях дете и тийн, никога не съм се питала какво е, приемах го за даденост. Чак в едни по-късни години започнах да се чудя и разсъждавам. Честно казано, нямам еднозначен отговор. Със сигурност не се е появило в резултат на травма или лошо преживяване. Но и не мога да посоча точен ден, месец, в който се е появило - знам само, че го няма в откъслечните ми спомени от 4-5-6 годишна възраст, но когато бях на 7 вече го имаше.

Рационалното в мен настоява, че е плод на въображението ми - като дете бях силно впечатлителна и емоционална, с голямо въображение.
Интуицията ми казва, че е било нещо външно, което за определен период от време беше с мен..не знам по какви причини. Говорехме си често - за училище, за нещата, които искам, оплаквах му се от майка ми, споделях кое момче харесвам и прочие.

М/у другото аз чувах гласа му, дори сме спорили..не знам дали е възможно едно дете да има чак толкова раздвоен ''Аз'', че да води спорове само със себе си  newsm78

Каквото и да беше, със сигурност беше добронамерено. Никога не съм се чувствала заплашена по някакъв начин, никога не ме е карало да правя кофти неща и т.н. Аз бях доста бъзлива в някои отношения - беше ме страх от тъмното, от духове, и това същество ме караше да се чувствам защитена винаги и навсякъде.
В известен смисъл, след като се отдръпнах, никога повече не усетих нещо подобно - да си сам и същевременно не-сам, да има някой на когото вярваш безрезервно и да знаеш, че е до теб.

Много интересно ми беше докато четях!  newsm10 "Звучи" ми така сякаш това присъствие е било част от живота ти именно, за да ти помогне да преодолееш някои страхове и вероятно за да преминеш по-безболезнено не лекия етап на пубертета, а щом това се е случило, си е отишло. Независимо дали е било плод на живо детско-юношеско въображение, или нещо, съществуващо извън теб, вероятно идващо от друг свят, то със сигурност е донесло много позитиви в живота ти.

# 287
  • зад кестените
  • Мнения: 796
Преди 25 год. паднах и си  ударих силно главата, загубила съм съзнание може би за минута И тогава видях нещо странноПопаднала бях в някъв приказен свят!Бях в красива гора с прохладна рекичка и около мен подскачаха зайчета и се разхождаха сърни.Поисках да остана там за винаги.Но в този момент чух гласа на колежката си която ме викаше да се събудя.А аз не желаех да си тръгвам, усетих как ме засмука една огромна фуния и ме изхвърли на повърхноста.Имах страхотно главоболие и гадене.Служебната лекърка ме изпрати в болницата защото се страхуваше да не съм получела можъчно сътресение,особенно като и разсазах какво съм видяла .В болницата последваха множество най различни  прегледи, но не остановиха да съм имала предполагаемото от нашата лекарка моз.сътресение.Странно ми беше само защо неврологът като че ли  беше изненадан от това което му разказах искаше да знае всичко с подробности дори ме попита дали тези мои халюцинации са били цветни или чернобели.Когато му казах че са били черно бели ме изпрати при втори лекър за второ мнение.И пак заключението беше че съм си съвсем добре.Изписаха ми обезболяващи за главоболието и от най леките успокоителни и ме изпратиха в къщи.Влачих главоболито цял месец, оправих се все пак.Но ми е странно нежеланието на медиците да ми обеснят това някъкъв сън ли е било, халюцинации или съм била някъде другаде!

Последна редакция: пн, 01 юни 2015, 15:13 от цурето66

# 288
  • Мнения: 24
Преди 25 год. паднах и си  ударих силно главата, загубила съм съзнание може би за минута И тогава видях нещо странноПопаднала бях в някъв приказен свят!Бях в красива гора с прохладна рекичка и около мен подскачаха зайчета и се разхождаха сърни.Поисках да остана там за винаги.Но в този момент чух гласа на колежката си която ме викаше да се събудя.А аз не желаех да си тръгвам, усетих как ме засмука една огромна фуния и ме изхвърли на повърхноста.Имах страхотно главоболие и гадене.Служебната лекърка ме изпрати в болницата защото се страхуваше да не съм получела можъчно сътресение,особенно като и разсазах какво съм видяла .В болницата последваха множество най различни  прегледи, но не остановиха да съм имала предполагаемото от нашата лекарка моз.сътресение.Странно ми беше само защо неврологът като че ли  беше изненадан от това което му разказах искаше да знае всичко с подробности дори ме попита дали тези мои халюцинации са били цветни или чернобели.Когато му казах че са били черно бели ме изпрати при втори лекър за второ мнение.И пак заключението беше че съм си съвсем добре.Изписаха ми обезболяващи за главоболието и от най леките успокоителни и ме изпратиха в къщи.Влачих главоболито цял месец, оправих се все пак.Но ми е странно нежеланието на медиците да ми обеснят това някъкъв сън ли е било, халюцинации или съм била някъде другаде!

Не е нежелание, а невъзможност. И медицината и науката като цяло все още нямат отговори.

# 289
  • София
  • Мнения: 12 374
pandachina,   bouquet Наистина позитивите са много и съм доволна, че това нещо - каквото и да е то, беше част от живота ми.

# 290
  • София
  • Мнения: 9 600
Здравейте!
Случи ми се нещо изключително приятно и реших да го споделя с вас. Определено НЕ влиза в графата странно, но в известна степен ме наведе на размисли за прераждания и минали животи, та по тази причина ...  Simple Smile

Вчера сутринта с дъщеря ми ( на 1 г и 9 м ) и дядо й отидохме до кварталния пазар. Там между масите със стока тя се заигра с едно коте. В следващия момент сякаш с гърба си видя зад нея да върви друго момиченце с майка си. Изправи се рязко, затича се към непознатото дете и запищя от радост. Другото момиченце също пищеше щастливо и тичаше към моята щерка. Прегърнаха се и продължиха да се прегръщат, да се гледат, да разменят играчки и пак да се прегръщат в следващите минути докато ние с другата майка гледахме усмихнати отстрани. Не знам какви мисли са се въртели в нейната глава ( на другата майка ), защото аз самата също не посмях да изкажа гласно своите мисли в този момент, но ми мина през ума, че децата се познават от предишен живот. Просто ми се струваше невероятна тази радост и прегръдки - изглеждаха като много привързани една към друга малките, а всъщност никога не сме се виждали преди.  Grinning

Дъщеря ми е общително дете и обикновено се радва дори на непознати деца, но никога толкова пламенно, колкото вчера. Другото дете и майка му отиваха на рожден ден, затова срещата ни трая само няколко минути, а сега ме е малко яд, че не предложих да съберем децата да си поиграят на някоя площадка в следващите дни. Разминаха се пътищата ни, но кой знае - ако душичките на двете принцеси се помнят от минал живот, сигурно съдбата пак ще срещне пътищата им.  Simple Smile

# 291
  • София
  • Мнения: 1 590
Здравейте!
Случи ми се нещо изключително приятно и реших да го споделя с вас. Определено НЕ влиза в графата странно, но в известна степен ме наведе на размисли за прераждания и минали животи, та по тази причина ...  Simple Smile

Вчера сутринта с дъщеря ми ( на 1 г и 9 м ) и дядо й отидохме до кварталния пазар. Там между масите със стока тя се заигра с едно коте. В следващия момент сякаш с гърба си видя зад нея да върви друго момиченце с майка си. Изправи се рязко, затича се към непознатото дете и запищя от радост. Другото момиченце също пищеше щастливо и тичаше към моята щерка. Прегърнаха се и продължиха да се прегръщат, да се гледат, да разменят играчки и пак да се прегръщат в следващите минути докато ние с другата майка гледахме усмихнати отстрани. Не знам какви мисли са се въртели в нейната глава ( на другата майка ), защото аз самата също не посмях да изкажа гласно своите мисли в този момент, но ми мина през ума, че децата се познават от предишен живот. Просто ми се струваше невероятна тази радост и прегръдки - изглеждаха като много привързани една към друга малките, а всъщност никога не сме се виждали преди.  Grinning

Дъщеря ми е общително дете и обикновено се радва дори на непознати деца, но никога толкова пламенно, колкото вчера. Другото дете и майка му отиваха на рожден ден, затова срещата ни трая само няколко минути, а сега ме е малко яд, че не предложих да съберем децата да си поиграят на някоя площадка в следващите дни. Разминаха се пътищата ни, но кой знае - ако душичките на двете принцеси се помнят от минал живот, сигурно съдбата пак ще срещне пътищата им.  Simple Smile

Kолко хубаво! Heart Eyes
Жалко, че не си влязла в по-тесен контакт с детето и майка му Thinking

# 292
  • Мнения: 201
да посъживя малко темата, тази седмица на два пъти видях НЛО в небето. Сигурен съм , че не беше самолет , в никакъв случай. Беше ярка светлина , като експолозия , след това се придвижи на изток много бързо и изчезна. Два пъти едно и също видение на едно и също място в небето. В началото ме беше малко страх , но сега като , че ли пак ми се иска да го видя поне беше много красиво.

# 293
  • Sofia
  • Мнения: 26 480
По кое време на деня е било и къде се е случило?

# 294
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 437
Момичета,

моля да ми припомните онзи ритуал за загубена вещ - нещо се връзваше за крака на масата и се изричаха думи - но не съм запомнила добре. С търсачката не открих детайли  Sad

# 295
  • Мнения: 2 198
Колан, връзка или въже се връзва и имаше нещо за дявола да си поиграе с него...Това помня.Има и друго- връзваш 3 възела на въже или конец, като си пожелаваш да намериш загубената вещ...
Цитат
за изгубена вещ при мен безотказно работи репликата "Дяволе не си играй, върни ми..../назовавам търсената вещ/".

Последна редакция: сб, 27 юни 2015, 00:54 от KokoMira

# 296
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 437
Благодаря  Hug с тази помощ намерих и "пълната версия" Simple Smile

Цитат
Като изчезне нещо, взимаш кърпа или друг парцал, завързваш 3 пъти около крака на маса и казваш три пъти "Дяволе, върни ми това, което ми отне".

# 297
  • Мнения: 4 585

 Мноого хахова тема. Не е за четене нощем. Shocked

# 298
  • Мнения: 201
вечерта някъде към 11 часа , много ясно се видя и то два пъти

# 299
  • Sofia
  • Мнения: 26 480
да не е самозапалил се китайски фенер Thinking

Общи условия

Активация на акаунт