Борбата за естественото право на живот на 2-годишния Йоан

  • 7 792
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Казвам се Галина, пиша Ви за да разкажа историята на едно малко дете, което е едва на 2 години, а вече води най-суровота борба - тази за живот!
   Йоан е с диагноза тимор на Вилмс, който е засегнал десният му бъбрек. Лечението налага отстраняване на засегнатия бъбрек незабавно, тъй като този вид тумор обикновено метастазира в белите дробове и засяга органите.
  Шанс за щастлив изход има - решението е скъпоструваща операция в Мюнхен, Германия.   Времето в което трябва да се извърши лечението обаче е твърде скоро, а семейството не може да се справи с необходимата сума за такъв кратък период.
   В желанието си да спасят детето си,  съвсем естествен и човешки инстинкт- да съхраниш рожбата си, семейството на Йоан стартира кампания за набиране на средства, с които да се покрие сумата необходима за животоспасяващата операция на две годишното ангелче. Необходимата сума е 39 500 евро.
   Открита е дарителска сметка на името на детето,  а срока за постъпване на Йаон в мюнхенската клиника е 3 седмици.

  Дарителска сметка: BG13UNCR70001522178059-УНИКРЕДИТ БУЛБАНК, В полза на Йоан Владиславов Кръстев
А това е линк с Фейсбук страницата на компанията www.facebook.com/helpforyoan
Галина Николова

Последна редакция: сб, 24 яну 2015, 10:51 от Редактор*

# 1
  • София
  • Мнения: 28 707
Правят ли постъпки за откриване на СМС номер?

Може да помолиш да заковат темата - http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=19;topic=699073.msg29963082#new


# 2
  • Мнения: 30
Правят ли постъпки за откриване на СМС номер?

Може да помолиш да заковат темата - http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=19;topic=699073.msg29963082#new



Миленка, няма време за ДМС номер. И там процедурата е тромава и бавна, а те имат едва 3 седмици. За ДМС, както и за кампания от "Спаси дари на..." е нужно и становище на " Фонда за лечение на деца" а там се чака с месеци ...
За темата - вече писах, Благодаря

Последна редакция: пт, 23 яну 2015, 13:11 от gali_nikolova

# 3
  • София
  • Мнения: 28 707
 Confused  Не знаех, че отнема толкова време. Дано да успеят да съберат парите!



Фонда няма да коментирам. Явно и "Спаси дари на..."  Tired

# 4
  • Мнения: 30
Силно вярвам, че с общи сили ще успеем!

# 5
  • Мнения: 11 571
Стискам палци! Hug
Разпространих във фейса.

# 6
  • Мнения: 30
Благодаря, че разпространявате!
Благодаря на модераторите за заковавенето на темата!

# 7
  • Мнения: 30
Пиша с малко по обнадеждено сърце. Току що научих, че една от  по големите фирми на пазара дари на малкия Йоан 1000 лв. Друга позната се обади, че е превела 10лв.
Сумата която остава да наберем е голяма, но аз имам вяра, че ще успеем да изпратим  малкото русо момченце навреме в Мюнхен

Последна редакция: пт, 23 яну 2015, 16:59 от gali_nikolova

# 8
  • София
  • Мнения: 4 035
Надявам се че ще се събере сумата, макар и срокът да е толкова кратък, колкото повече гласност се даде толкова по-бързо съберат паричките Praynig

# 9
  • Мнения: 2 237
Ужасна диагноза, дано бъде опериран и да се възстанови бързо.
Погледнах във Фейсбук, че ще има скоро и PayPal, добра идея!

# 10
  • Мнения: 5 892
Не знам доколко е вярно, но сестра в Онкологията ми беше казала, че Здравната каса връща парите за лечение, извършено в ЕС. Ако могат да потърсят голям заем...  Peace

# 11
  • Мнения: 30
Не знам доколко е вярно, но сестра в Онкологията ми беше казала, че Здравната каса връща парите за лечение, извършено в ЕС. Ако могат да потърсят голям заем...  Peace
Ками, колкото и да искам да е вярно това което казваш, то няма нищо общо с истинската ситуация. Ако беше така, едва ли щеше да има толкова кампании за набиране на средства за лечение. Банките също щяха да отпускат лесно кредити с тази цел( какъв по голям гарант от държавата, която би им върнала парите!?).
Истината е съвсем различна, казвам го и като родител лекувал, пък и все още лекуващ собственото си дете в чужбина. Държавата дава становище ( чрез фонда си) - отпуска или не отпуска средства. Това становище (без значение положително или отрицателно)  се получава след месеци чакане и стоене в нищото.... в неизвестното. А времето в този случай е враг и то от най-зловещите. Кой може да прецени за колко време, дали и кога може да метастазира тумора?

# 12
  • Мнения: 5 892
И аз така предполагах, но бях длъжна да споделя, ако има шанс да се помогне на детето...  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 6 365
в България има много добри хирурзи, които се занимават с бъбречни трансплантации на деца. защо операцията по отстраняването на бъбрека да не може да се извърши в България?

# 14
  • Мнения: 30
в България има много добри хирурзи, които се занимават с бъбречни трансплантации на деца. защо операцията по отстраняването на бъбрека да не може да се извърши в България?
Jam проблема до колкото ми е известно не е само в отстраняването на бъбрека. След  УЗИ на коремни органи е установена туморна формация в размер на 12 см, произхождаща от десен бъбрек. По късно някой от семейството може да влезе и да обясни с точност как са нещата. В фейсбукстраницата има доста по вече информация, както и всички епикризи на Йоан. Може да влезете и да се запознаете с подробностите. Линка е приложен в началото, но ще го пусна отново
https://www.facebook.com/helpforyoan

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт