Украса по дрехи - САМИ

  • 43 881
  • 96
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 269
а продават ли се някъде готови нарисувани шаблони. И аз искам да си разнообразявам разни работи ама хич ме няма в рисунките Embarassed
pazzza, виждала съм често съчетание велур и дантела, но не зная до колко ще върви на модела на полата. Прецени си. А дали няма да е добре да е дадеш на шивач и да разчиташ на неговите идеи Thinking
Да, наистина ще трябва да се обърна към шивач. Аз не съм много чевръста с  шиенето та... да не окепазя съвсем полата. Сега имам нова кадифена и пак на същото място избелява. А толкова ми се носи кадифе Crossing Arms !

# 61
  • Мнения: 245
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=13385&AlbumId=44820
  Confused дано не ви отегча,че аз малко ни падам по чиганийката.... Blush

# 62
  • Мнения: 245
pazzza ако снимаш полата,може и да мога да помогна.... newsm78

# 63
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
С голямо удоволстиве разгледах и изчетох всичко newsm10 smile3501!И аз обичам да използвам дантелки,ширити,тия с ресните са чудесни за пришиване на окъсяли ръкави/особено на дъщерята/,различни копчета има интересни,когато в пакетчетата "лъки бой " се паднат някакви гривнички или гердани ги запазвам и и после използвам манистата или въобще това от което са направени!
KelY ,апликации за дрехи за зашиване или залепване с ютия би трябвало да има във всяко магазинче за конци и копчета!

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 6 323
Я кажете за бижутата от тесто, че ми стана много интересно.

Brashno + sol, ravni kolichestwa, woda, kolkoto da stane twyrdo testo. Posle si prawi[ ot testoto kakwoto ti hrumne, az ocvetaiavam s wodni boichki, a otgore bezcvetel lak za fiksacia. Laughing Kato mi
ostane wreme shte nasnimam kakwoto sam prawila.
Izviniavaite za latinicata, kompiutara ne zarejda FlewTipe-a...a am s mozilla i kredora ne raboti....


а може и направо с лак да се оцветяват - сестра ми си прави такива фигурки като гирлянди - прави им дупка и после си ги навързва

друга идея в този стил / пак от нея / - могат да се оцветят с лакове  рапани и миди и си ги подреждаш в стъклена купа

моите пък са подредени в аквариум,заедно с морси звезди ,камъни и разни други

п.п възхищавам се на хора,на които им идва наум как да  си правят такива неща!!!

# 65
  • Мнения: 1 269
pazzza ако снимаш полата,може и да мога да помогна.... newsm78
Благодаря ти, нямам в момента цифров апарат и трудно ще я снимам. Днес ще мина през една шивачка и там ще умуваме Wink

# 66
Много сладка тема, с удоволствие изчетох всичко...
Аз като студентка се занимавах с такива дребни декоративни художества - във Варна поне на няколко места се намират дреболийки (циганийки) за пришиване към дрехи... ресни, ширитчета с двуцветни цветя, малки едноцветни фигурки за апликация, дървени мъниста (много ги тача!) и пр. И понеже обикновено ме мързи, почнах да си трупам напълно безидейно разни такива боклучета, пък като ме перне музата някой ден и взема, че им намеря и мястото по някоя дреха.....  Wink
Бабите ни са бродирали навремето - не виждам нищо лошо и ние да си разкрасяваме поовехтелите парцалки или просто едноцветни дрешки, нали. Flutter

Всички снимки, които видях, са разкошни!!!!! Моля ако има дами, които държат още фотоси "на склад", веднага да ги публикуват за пример, щот на мен меракът ми повече от идейките, уви... newsm78

# 67
Уф, забравила съм да се логна! Сори.

Та продават се наготово разни ширити - на цветя или просто декоративна лента няква, с кантове напр. Могат да се турят на съединителните ръбове на дрехи (отстрани на крачоли, на рокли с мн.висока талия под гърдите и пр.), долу по крачоли на панталони (ресни за по-къси поли), при семпли блузки - на деколте и с обход по ръкавчетата, да се пришиват връз тънки презрамки (или наместо презрамки) и т.н. Извинявам се, ако всички вече са се сетили за тез прости похвати, ама на мен дотам ми стига най-много фантазията... както казах, примързява ме и туй да шия мънистенце след мънистенце, уф... голяма кандърма ми се вижда!

Виж, ако някой ме светне как се сплитат гривни или герданчета от мънистенца (с ширина поне 1 см!), ще съм МНОГО задължена! Щото отдавна ми е дерт, пък не знам какви са пинизите... Някои има ли идея? Не че е важно.

# 68
  • Мнения: 409
М-ммммммм ... Каква готина темичка Simple Smile

Това е новото ми творение от миналата седмица Blush, използвала съм разни африкански семена, пера и т.н. Ще се постарая да ви снимам още гривни и бижута, в момента съм на тази "вълна". #Crazy

http://www.bgphoto.net/photos/15693/o632778498094062500.jpg

http://www.bgphoto.net/photos/15693/o632778499860000000.jpg

# 69
  • Мнения: 160
    Момичета някой знае ли как се известляват дънки? Някъде бях чела, че трябва да се стегнат на места с парче плат и да се потопят в белина. Интересува ме колко време трябва да престоят в белината дънките и изобщо всички други подробности? Имам едни дънки, които вече са ми омръзнали и като видях темата във форума реших, че мога да направя нещо с тях.

# 70
  • Мнения: 160
     Да взема да побутна тази тема, че нещо я позабравихме, а е много интересна. Моля ви споделете вашите интересни идеики не се стискайте.

# 71
  • Мнения: 174
Ами интересна е дам, ама аз нищо по нея немога да напиша в момента Tired

# 72
  • Мнения: 245
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=13385&AlbumId=45144
Малко нещица от по-миналото лято Rolling Eyes

# 73
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Поздрави и от мен за страхотната тема. Да попитам и аз:Имам панталони широки тип шалвари/путури, които са от плюш и за мое огромно съжаление много рано се притриха между краката и плюша падна. Сега там е тензух и освен за удома, за другаде не стават!!! Tired ИДЕЙКИ?
Много си ги харесвам и не можах да им се нарадвам

# 74
  • Мнения: 245
. Сега там е тензух и освен за удома, за другаде не стават!!! Tired ИДЕЙКИ?

Видях в "нови придобивки" едни дънки които са 2 в едно. http://bgphoto.net/photos/2817/t632777728183281250.JPGМоже да ни вземеш плюш и да направиш нещо такова като между вертикалните парчета може да вмъкнеш нагъната ленка,нещо като пандифлюшки...или просто кант който да влиза в шева и малко да стърчи, като също така може да добавиш и по джобовете,ако има,или отдолу и на колана за да се върже

Последна редакция: вт, 14 мар 2006, 23:24 от nelsan

Общи условия

Активация на акаунт