Как да постъпя?

  • 1 484
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
Аз пък не мисля, че 3-годишните са чак толкова социално осъзнати, че да страдат заради провалено планирано парти. За тях е важно да се чувстват специални на този ден, а това съвсем не става само и единствено с парти. Цвета също празнува с деца само в ДГ. Извън нея тя има още само 2-3 приятели, така че такова 'клубно' събиране беше излишно.
Та аз на твое място щях да отложа/или изобщо отменя така планираното тържество. Разбира се щях да й подаря прекрасен празник (може би само с братовчедката на сладкарница, или на друго място), но без приятелите на Вики. Също и малко семейно тържество, на което да са заедно. И изобщо нямаше да имам угризения, че й провалям празника, защото това не е така. Колкото до другите деца, те не са така навътре в подготовката, както е Вики, напр. и няма да страдат толкова, че тържеството ще бъде отменено.

Миленче, ама вярно много ви се събра на вас. Горе главата, ще бъде прекрасен празник, каквото и да решите.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 249
Милена, за празника и аз мисля като Тинкърбел.
За тежката ангина на Вики само да спомена, че дядото ни удома, педиатър, твърди, че след тежка ангина (и други разни), на организмът му трябват около 3 седмици, за да се възстанови.

Последна редакция: чт, 09 мар 2006, 15:28 от Iva_D

# 17
  • Мнения: 2 784
Ти как би се чувствала, ако някой прави парти за рожденния ти ден, за да може мъжът ти да прекара добре, кани приятели, с които на него му е добре "да се надивее" и когато той се разболее отмени празненството ти.  Thinking Не е въпросът там, доколко разбира малката, струва ми се някак много нечестно да правиш парти на нея, заради баткото и да искаш да отмениш рожденния и ден, защото той е болен. Подари му играчка, донесете му тората- да, но да отменяш всичко...
П.П. Сега прочетох всичко и установих, че звуча малко нападателно- не е нарочно!   bouquet

# 18
  • Мнения: 3 271
да мисли за цената, която ще плати като не мисли и не се пази сам....например пил студената вода в училище и после играл навън... е аз ли да съм му виновна, че няма да иде на екскурзия???Simple Smile))

С дребната разлика, че той още няма 5 г. и абсолютно никаква вина, че е алергичен по рождение, затова лепи каквото се сетиш и то винаги довежда до ангина  Sad И както казах като капак е свръх-емоционален

# 19
  • Мнения: 3 271
Неговото лишение нама да е нищо в сравнение с лишението за Катето

Ами точно това е, че тя не усеща така нещата, това мога да го гарантирам. Тя ще се радва много повече на парти-то с децата в детската градина, с тях прекарва 8 часа всеки ден...
Разбира се, че би се радвала и на другото парти, но съм абсолютно убедена, че няма да е никаква трагедия за нея, ако го няма, докато за Вики да го има и да не присъства ще е по-тежко.
То от това тръгна целият размисъл всъщност.

# 20
  • Мнения: 3 271
Аз пък не мисля, че 3-годишните са чак толкова социално осъзнати, че да страдат заради провалено планирано парти.

Точно това е, затова се изненадвам, че много хора мисля, че за нея ще е трагедия. Аз знам, че няма да е. Но не е само това въпроса, сега пък се чудя тя ли е толкова различна от другите 3 годишни  Thinking

Благодаря ти за мнението. Тъкмо се бях наклонила все пак да го правим и сега пак се чудя. Определено другите, по-големите деца ще се забавляват повече от нея, преди 2 месеца бяхме в друг клуб и знам много добре как мина. Не, че не се забавлява, напротив, но не посмя да дивее истински с батковците, сега случая ще е подобен.

# 21
  • Мнения: 3 271
За тежката ангина на Вики само да спомена, че дядото ни удома, педиатър, твърди, че след тежка ангина (и други разни), на организмът му трябват около 3 седмици, за да се възстанови.

Явно това има предвид и неговият лекар. Благодаря ти за включването.

# 22
  • Мнения: 3 271
Ти как би се чувствала, ако някой прави парти за рожденния ти ден, за да може мъжът ти да прекара добре, кани приятели, с които на него му е добре "да се надивее" и когато той се разболее отмени празненството ти.  Thinking Не е въпросът там, доколко разбира малката, струва ми се някак много нечестно да правиш парти на нея, заради баткото и да искаш да отмениш рожденния и ден, защото той е болен. Подари му играчка, донесете му тората- да, но да отменяш всичко...
П.П. Сега прочетох всичко и установих, че звуча малко нападателно- не е нарочно!   bouquet

Ами защото тя просто няма приятели момичета. Вината за това не е на никой. Родителите на децата в детската градина, с които играе не ги познавам, за да ги каня на такова парти. Нашите семейни приятели всички имат момчета приблизително на възраста на Вики. Е, вече се родиха и няколко момиченца, но още са бебета. Ето защо както казах средата от край време е момчешка. Не виждам какво мога да направя по въпроса. Другото е, че тя много е свикнала да е с Вики и да играе с него.
Наистина може би е нечестно, но не мисля, че мога да поема вина И за това.

# 23
  • София
  • Мнения: 13 206
Ами, не знам... ти си я познаваш!!!  Grinning
Също така мисля, че едно парти е преживяване за всички, не само за рожденика... Той е главно действащо лице, но гостите едва ли са проформа там... Т.е. човек трябва малко по-глобално да погледне нещата (според мен)... Аз ти казах как бих постъпила аз  Grinning. Освен това в яслата не очаквай да е нещо супер специално. Рожденния ден на Алексаднра с децата в яслата представлява песни, танци, торта, свещички в рамките на 1-2 часа, може и по-малко... Едва ли има нещо по-специално. Ще кажеш, че и другото парти е горе-долу същото. Да, ама специалното е присъствието на най-любимите хора на Катето. Самата атмосфера с мама и татко е съвсем различна. Дори от гледна точка на майката и бащата. Както се пее в руската песничка рожденния ден е един път в годината. Ако тя сега не осъзнава съвсем нещата като порастне ще й е интересно да види снимки, видеофилм от всеки свой рожден ден. А за Вики винаги можете да организирате среща с децата и  по друго време..

# 24
  • Мнения: 1 866
Извинявай, че така те питам направо, но от това което прочетох досега, останах с впечатлението, че ти всъщност организираш парти за сина си като поводът е РД на дъщеря ти? И непрекъснато повтаряш, че понеже синът ти е много емоционален, а дъщеря ти явно не й пука, може и да анулираш партито. Всичко това ми звучи странно. Като че ли всъщност синът ти е главното действащо лице, а пък нали ставаше въпрос за РД на дъщеря ти? Не разбирам наистина. Ти какво организираш всъщност? Парти за сина си или РД за дъщеря си? Мисля, че това е въпросът. Ако си отговориш на него, ще знаеш какво да правиш.

Само да не ме разбереш погрешно и да се обидиш. Просто ми се струва, че има нещо неясно в целите. За мен щом става въпрос за РД, рожденика е най-важният. Ако искаш това парти, за да бъде дъщеря ти щастлива, направи го. Ако го искаш заради сина си, по-добре не го прави. Иначе си мисля, че синът ти няма да се травмира от това, че не е присъствал на едно парти. Колкото и емоционален да е. Все пак децата трябва да се учат от малки, че не винаги нещата стават както на нас ни харесва, но в това няма нищо фатално. Това е мое лично мнение. Естествено ти си познаваш детето по-добре. С най-добри чувства  Hug

# 25
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
lala, нищо че не съм Милена, да ти отговоря.
Виждам, че имаш малко дете. Не мислиш ли, че на тази възраст партитата се организират основно за родителите. Да се видят и да го отпразнуват. Защото РД е толкова празник на детето, колкото и на майката (аз и до днес честитя на моята майка моя РД:) ) На децата им трябват игри и нежност, трябва да се чувстват специални. Нямат нужда точно от парти, просто това е нашата представа за това какво очакват от нас. На кю предложих на Милена да си спретнат пижамено парти с бой с възглавници, ядене на палачинки в леглото и други забранени в нормално време неща. Мислиш ли че Катето ще бъде нещастна след едно такова парти. Нали за нея най-важното е мама, татко и батко да я обичат, а другото...прекрасно е, но може и без него

Когато детето стане достатъчно социално, партито вече придобива обществен статут, става необходминост и носи някакъв заряд. Но щом НИЕ родителите сме избрали да има парти, къде да е и кого да поканим, това показва, че детето няма активно отношение по въпроса. Неговият ангажимент и съпричастност е 0, => вероятността да страда за проваленото събитие също клони към 0. Мислиш ли, че ако Катето беше казала мамо искам на рд да отидем едикъдеси и Милена щеше да отмени събитието. Аз не бих, предполагам и тя.

Тъй че преди да пишем "на кило", предлагам да се поставим на мястото на децата, ама не със сегашния си акъл, ами отчитайки и тяхната възраст.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 242
Тинкърбелчиту много си права, но и въпросът на Лала е основателен.

Още в началото е трябвало да прецениш, че за дъщеря ти едно такова тържество няма да е впечетляващо и да празнувате по друг начин.
да си спретнат пижамено парти с бой с възглавници, ядене на палачинки в леглото и други забранени в нормално време неща.
Аз все пак бих се чувствала задължена към гостите, които съм поканила. Дъщеря ми винаги очаква с нетърпение такова събитие, а аз обикновено планирам свободното си време както и купувам подаръка много дни предварително. Би ни било неприятно такова отлагане, при положение, че рожденничето е здраво и бихме го възприели като безотговорно.
Впрочем на няколко пъти съм била на РД на деца от градината на дъщеря ми без да познавам родителите им - запознавали сме се на място. Също по настояване на Цвети съм канила и дечица, без да познавам тях или някой от семейството им. И така са започнали някои трайни приятелства Grinning

Тинкърбелчиту било Тинкър, бе Grinning

И едно уточвнение - пиша като майка на 5 годишно. Спомените ми отпреди 2 години доста са поизбледнели. Имам едно дете и нямам представа за отношенията брат - сестра.

# 27
  • Мнения: 3 271
lala, честно казано малко се обидих, да. Точно защото си мисля, че обясних ситуацията максимално подробно няколко пъти. Партито си е за Катето, разбира се, но както казах тя няма да усети, ако го няма, а си отпразнваме само с бабите и дядовците, в съвсем тесен кръг у дома. Нейните приятелки са в детската градина, но аз не познавам родителите. Моите/нашите семейни приятели имат момчета между 4 и 6 годишни + братовчедката на Катето + 2 малки момиченца, които са бебета и едва ли ще присъстват. На събирания с момчета те обикновено дивеят много, а Катето също се забавлява, но по-кротко извън "джунглата" с топките, пързалките и т.н. ЗАтова в някакъв смисъл си права, че парти-то е повече за сина ми, защото той ще усети много повече от него
Мисля, че все пак ще направим парти-то, но не става дума за това. Чудя се толкова ли съм "лоша" и откачена аз и толкова ли е трудно да се разбере ситуацията?

# 28
  • Мнения: 3 271
Още в началото е трябвало да прецениш, че за дъщеря ти едно такова тържество няма да е впечетляващо и да празнувате по друг начин.

Какъв друг би могъл да бъде при положение, че няма как да стане у дома с всички?
А тя все още не настоява да каним някого конкретно, усещам че й е доста абстрактно, а с децата в детската ще си празнува там.

Аз също не искам да разочаровам приятелите, факта, че най-вероятно отдавна са купили подаръците също ме притеснява, да.

# 29
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
Аз съм, Лекси. Заради две теми в клюкарника си смених ника. Като им мине "актуалността" пак ще си стана Tinkerbell.

Общи условия

Активация на акаунт