ДА СЕ ЗАПОЗНАЕМ! Какво сме направили до сега?

  • 589 239
  • 2 270
  •   1
Отговори
# 1 350
  • Мнения: 364
Здравейте, минаха две години от последния ми опит ин витро, при който меко казано не се развиха добре нещата и имах нужда от почивка за да се възстановя. При жените фактора възраст е от огромно значение и реших, че е крайно време да продължа напред и да стартираме нов опит. Страховете естествено са големи, те най-трудно се преодоляват... Сега чакаме резултатите от спермограмата, при мен ситуацията е ясна, това поне може да се изтъкне като положително.
Успех на всички!  Hug

# 1 351
  • Мнения: 364
Благодаря Live_Love. Аз ще правя изследванията другата седмица. Без тръби съм и за съжаление загубих единия си яйчник след последната стимулация, заради което изисквам специално отношение и сериозни медицински грижи.
Ще правим вирусология и за двамата, микробиология за бактерии, за мен естрадиол, пролактин и прогестерон, LH и естествено ПКК. Успех и на вас.

# 1 352
  • Мнения: 2 571
Ането, от сърце ти желая да се случи най-накрая и да си гушкаш едно малко пухкаво човече !!! 🤗Заслужаваш го !!!И всички други които си МЕТАЧЕМ за това 💖😇

# 1 353
  • Мнения: 545
След тригодишен опит за забременяване и последна менструация на 31 май на 29 юни видях две чертички, преди това през април ми махнаха два полипа и  май направихме цветна снимка на която се оказа, че едната тръба пропуска леко, а другата е запушена.
На 30.06  кръвен тест ЧХГ 1240
На 01.07 леко прокървяване на прибиране от работа веднага преглед;Няма страшно изписа утрогестан 3 по 2.
На 02.07 няма кървене кръвен тест ЧХГ  3406
На 03.07  обилно кървене веднага при друг гинеколог в матката няма сак в дясно формация 2.7 на 2.3 мм,  ПУСНАХМЕ МЕ ДА СЕ ПРИБИРАМ.
На 04.07 кръвен тест ЧХГ 9214, обилно кървене отново при гинеколога от първия преглед.Няма сташно лежиш и почиваш така може и 9 месеца да кървиш божа работа е.
Решихме да отидем на преглед в Пловдив аз цялата в кръв оказа се мисед аборт изписаха МИФЕПРИСТОН И ТОПОГИН.Изхвърлих сама плода не са ми правили кюретаж , ходих на преглед след няколко дни всичко е добре, лигавицата възстановена, но хемоглобина ми беше мн нисък,много кръв изгубих , пих сега разни лекарства.От два месеца пия Логест, днес е последното ми хапче.Ще изчакам този цикъл и смятам отново да започнем опити.Мисля,че след като нямам кюретаж три месеца са достатъчни за възстановяване, какво е мнението Ви?

# 1 354
  • Мнения: 2 022
Оффф No_ela, много съжалява за случилото се Hug....
Ами тя лигавицата ако е готова за нова бременност ще се случи имплантация....ако не е готова - няма . Въпроса е каква е причината за този мисед. И дали няма да се повтори.

# 1 355
  • Мнения: 364
No_ela, съжалявам за случилото се.  Hug
Не съм имала спонтанен аборт, а две ивънматочни бременности и изживяването беше ужасно.
На твое място бих се поинтересувала за причините за аборта, и чак тогава да продължа с опитите.
Кураж ти желая.

# 1 356
  • Видин
  • Мнения: 247
Добър вечер на всички настоящи и бъдещи мами, от доста време следя форума, но все не се престрашавам да пиша.
Е дойде и този момент-със моят мъж повече от година и половина не се пазим и се надяваме на хубава новина, но уви..все разочарования.
Преди няколко дни посетих лекаря и запретнахме ръкави. Изпрати ме на хормонални изследвания, след това на фоликуметрия(на 11;13;15 ден след М), а пък моят скъп на спермограма.
Пия фолиева киселина по 1т.на ден (Abopholic Meta).
Моля, ако някой има полезни съвети, нека сподели, ще се радвам.

# 1 357
  • Мнения: 2 571
Добър вечер на всички настоящи и бъдещи мами, от доста време следя форума, но все не се престрашавам да пиша.
Е дойде и този момент-със моят мъж повече от година и половина не се пазим и се надяваме на хубава новина, но уви..все разочарования.
Преди няколко дни посетих лекаря и запретнахме ръкави. Изпрати ме на хормонални изследвания, след това на фоликуметрия(на 11;13;15 ден след М), а пък моят скъп на спермограма.
Пия фолиева киселина по 1т.на ден (Abopholic Meta).
Моля, ако някой има полезни съвети, нека сподели, ще се радвам.


Какви са резултатите? 

# 1 358
  • Видин
  • Мнения: 247
Утре ще правя първата част, този месец имах 10 дни закъснение. Хормоналните изследвания са ми разделени на 3 части, като някой от хормоните се повтарят.
За колко време се обработват резултатите г/д?

# 1 359
  • Мнения: 2 571
Спермогрома за 2 часа , хормони в рамките на деня. Имай предвид когато правиш пролактин :да не са докосвани гърдите, да не се натоварваш преди даване на кръв  (да не тичаш, да не си запъхтяна) и минимум 15'20 мин преди това си в покой  (тоест да седиш пред лабораторията ) 6 хормона правих на 4 ни ден от цикъла и на 20 и някой ден (ако не греша) прогестерон. Спермограмата я направете в репродуктивна клиника.  В никакъв случай не губи време и пари в обикновенна лаборатория .

# 1 360
  • Видин
  • Мнения: 247
Благодаря за съвета, утре щом излязът първите резултати веднага ще ги споделя. 😊

# 1 361
  • Мнения: 2 571
Благодаря за съвета, утре щом излязът първите резултати веднага ще ги споделя. 😊


Успех Simple Smile Дано всичко да е в норма.  Hug

# 1 362
  • Видин
  • Мнения: 247
Здравейте, бих искала да попитам дали и необходимо да се повтаря спермограмата? Забравих да попитам лекаря.. а ми направи впечатление, че при хормоналните изследвания, хормоните се повтарят.
Иначе за направата на спермограмата ни казаха да има пълно въздържание м-у 3-5 дни, пълна хигиена и че ако не се прави в лабораторията е необходимо да се отнесе до 1 час максимум.
Нищо не споменаха обаче за цигари, кафе, алкохол??? Някъде бях чела, че е добре и те да се избягват. newsm78

# 1 363
  • Мнения: 2 571
И защо да я повтаряте?  Ако сте я правили в обикновенна лаборатория. ..все едно не сте правили.

# 1 364
  • Видин
  • Мнения: 247
Ето резултатите от първата част от изследванията, моля за мнение:
Пролактин 531mU/l
LH 6.76mU/ml
FSH 6.80mU/ml
Естрадиол 33.9pg/ml
Testosteron-серум 0.29ng/ml
    Изследванията са направени на 3-я ден. Предварително благодаря

Общи условия

Активация на акаунт