Детската градина- всичко, което ни вълнува-12

  • 41 265
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 439
Моя за първи път имаше стихче в яслата на 2г и 7м беше.И си каза куплетчето от 4 реда.И досега не е имал проблем да се представи.Често е с главна роля.
За 8ми март правят големи тържества в зала в хотела на града.
Вчера пуснаха списък ,кой иска диск от тържеството.Аз не се писах.Снимам нашата група само.Тази вечер ми казват,че нямало да можем да снимаме с лични фотоапарати да не се пречи на снимането на диска.Стана ми криво.Не ми се даваха 12лв за един диск.И то нашата група ще има 20 мин. представяне от общо 2 часа.

Изобщо не бих се подложила на подобно изнудване  Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 5 513
Не зная какво да направя точно Тарти.Чак не ми се ходи.
Когато можехме да снимаме родителите си отстъпвахме място всеки да снима детето си.Дали 5 или 50 снимки всеки си решава.А сега ,колкото снима оператора.Аз на бабата и дядото ,какво ще покажа.И баща му не идва.
Ще ми мине.Да е жив и здрав.

# 17
  • Мнения: 11 571
Това ни дадоха скоро, много ми е сладко и го преписвам.
Мамо, тате, аз мога и обичам:
Да скачам,
да бягам,
да играя с топка,
да рисувам с пръсти и четка,
да моделирам с тесто и пластелин,
да играя с кукли и колички,
да редя мозайка,
да строя с конструктор,
да изрязвам,
да апликирам,
да пея,
да танцувам,
да задавам въпроси,
да споделям,
да разказвам,
да играя с деца,
да се гушкам,
да си поплаквам,
да искам, да моля,
да отстоявам себе си,
да бъда самостоятелен,
да поемам отговорности,
да гледам филмчета,
да играя на компютър,
да чета книжки,
да слушам приказки,
да си измислям истории,
да използвам АЗ,
да фантазирам,
да влизам в роли,
да уча,
да се смея и забавлявам,
да се разхождам на открито,
да си сменям често настроенията и интересите,
да редя пъзели,
да оцветявам,
да слушам музика и...
ДА ПРАВЯ ВСИЧКО ТОВА С ВАС!
ВИЕ СТЕ МОИТЕ УЧИТЕЛИ, А АЗ СЪМ ВАШЕТО ОГЛЕДАЛО!

# 18
  • Мнения: 29 640
Това за дете на 4 години !?!?!?!?  Shocked

# 19
  • Мнения: 5 513
И половината да не ги каже никой няма да разбере.

# 20
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 437
Тарталета   bouquet благодаря за темата  Heart Eyes

Хубава темичка сте подели и мен ме вълнува тези дни Simple Smile

Миналата година - беше 1 група, но от февруари единият педагог започна да излиза в болнични и така до края - напусна. Та децата бяха с един педагог и леля. ами - трудна работа е така и за педагожката и за децата .... Имаха тържество, което се изместваше назад и назад. Първо за децата. Моето дете беше козле в пиеската с думите:"Ах, каква е тази врява, дето вдига се тъдява?". Първо не разбираше какво казва, после му бяха сложни думите за артикулация  Crazy НАучихме ги обаче, обяснявах кое какво е. След 2 седмици му ги смениха с други. Е, хубаво - и тях научихме - вече не ги помня - 4 реда бяха. Репетирахме ги всеки ден - брилянтно научени.

Започва пиесата, по едно време чувам как едно дете казва първите му думи, друго дете каза вторите думи, които учихме и като дойде неговия ред се разсърди и каза, че неговите думи - еди кой си ги е казал.

Педагожката решила да му даде трета роля, ама ние не знаехме и той не искал да каже думи, които мама  не му казва и тропаше сърдито. Ама не ми беше и казал, че учат пак нови думи.

Та кофти беше първото ни тържество.

Сега 2 група - за Коледа имага пак пиеса. Имаше думички и участие в танц. Очаквах пак подобни изпълнения - всяка седмица питах дали има промяна в ролята. Помолих да видя името му в сценария. Но то самото тържество ахнах - брилянтно беше. А танцът беше изумителен - не съм предполагала, че тези деца ще изиграят нещо толкова сложно - като ансамбъл по художествена гимнастика - 4 снежинки и 4 снежни човека.

Но вече имат втори педагог и тя е музикалния педагог в детското заведение. Сега с нетърпение и не така свито сърце очаквам пролетното тържество. Дата не зная, нито са ми казали думите, но зная, че се подготвят  Blush

# 21
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 978
Тарталета, благодаря за новата тема!  bouquet
Моята дъщеря не е имала проблеми със заучаването на стихове, бързо учи и си ги казва без срам, което е голямо облекчение за мен. Участва още от яслата и засега се справя перфектно  Peace
Ние няма да имаме тържество за 8-ми март. Нямахме и за Коледа, само за 21.11., което мина идеално - децата бяха много добре подготвени, но все пак са 3-та група... Ще видим дали ще има за първа пролет... Whistling

# 22
  • Мнения: 847
Ние до сега тържество за 8ми март не сме имали Sad

# 23
  • shumen
  • Мнения: 18 121
Аз днеска се оплаках,че моето дете не иска да казва стихчето за 8 март и то взе,че тази вечер го каза,ама през ред и по негов си начин.Май ще има все пак някакъв смисъл от многото говорене вкъщи и ще му влезе нещо в главата.
При нас всичко тази вечер беше малка,черна маймуна.Като го питам кой казва така ми казва леля-госпожа,сестра.Май ще трябва да ги предупредя да внимават на кого и какво казват пред него,че току виж го изръсил някъде където не трябва.

# 24
  • Мнения: 3 965
Не зная какво да направя точно Тарти.Чак не ми се ходи.
Когато можехме да снимаме родителите си отстъпвахме място всеки да снима детето си.Дали 5 или 50 снимки всеки си решава.А сега ,колкото снима оператора.Аз на бабата и дядото ,какво ще покажа.И баща му не идва.
Ще ми мине.Да е жив и здрав.

Аз на твое място щях да снимам без да ми пука. Кой ще ти каже нещо?

# 25
  • Мнения: 5 513
Е къде ще го каже на подходящото място.
Моя втора група беше научил -Ало -На главата ти цукало.
Та в голям магазин без обхват една жена няколко пъти казва -Ало и моя не издържа и вика -На главата ти цукало
Аз ми идеше да се правя,че не съм с него,ама се извиних и изчезнахме.

Хриси ще го нося фотоапарата и ще махна светкавицата.Надявам се да снимат и други.Още размишлявам и ако мога ще отворя дума.Искат от нас гръбчета,книжки,като предложихме да съберем пари ,не се съгласиха,защото щяло да стане много.Ставаше въпрос за 3лв.Не всеки можел.А сега всеки трябва да може.Притискането до стената и липсата на избор и изнудването с нещо емоционално обижда.

# 26
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
В понеделник имахме родителска и сега ще се купува устройство за хартиени кърпи за бърсане и регулатори за радиаторите. В тая връзка да попитам вие ли носите хавлиена кърпа за бърсане или децата ползват хартиени салфетки на ролка?
Кухненска хартия и салфетки -да,хавлия не.

# 27
  • Мнения: 2 196
На нас за бърсане ни искат едни малки кърпички,подобни на хавлиени(китайски).Занасяш 15бр. еднократно и до там....те си ги перат и сменят  Peace

# 28
  • shumen
  • Мнения: 18 121
Яни,и при нас е така с кърпичките.Аз обаче не можах да намеря 15 и взех и занесох само 5 и никой повече не ме е търсил.
Деситка,абе ще го каже той на правилното място,но има хора от малцинствата и може и бой да ядем някъде,ако каже така.Оказа се,че госпожата го казвала на едно детенце от тях,ама ти иди обеснявай на едно 2,5 месеца годишно,че не се приказва така и да внимава.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 292
В колко часа обикновено се организират тържествата?

При нас са от 17 ч. Салончето е много малко, а охраната не пуска преди 16,50 ч. в салона. И се събира една огромна тълпа родители и баби, ужас... Ако си от последните дори не може и да влезеш...


Despina, в Козлодуй искаха хавлиени кърпи (бродирани с картинката от шкафчето), поддържаха си ги там. В София не са ни искали.


desitkata77, чия е тази инициатива за снимането на филм? Директорката знае ли  Whistling Whistling Whistling

Общи условия

Активация на акаунт