Детската градина- всичко, което ни вълнува-12

  • 41 295
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 352
Ние до сега тържество за 8ми март не сме имали Sad
И ние, но не страдам.
Най-мило ми беше, когато все още беше фъстъче, оправяше едно легло за лягане и като роботче си рецитираше "мила моя мамо" със сериозно изражение на личицето (заради отговорната основна дейност да оправи добре леглото, все пак Simple Smile). А и все още предпочитам да иска да се гушне в мен, а не да чуя някакви написани от друг думички. Или да си измисля сама някакви тематични рими, или да правят тайни изненади с таткото.
Миналата година едната госпожа беше взела много насериозно тържеството, което им се полага да представят веднъж в годината. Беше абсолютна досада подготовката за него. И не е почти всяко дете да не знаеше текста на цялата им пиеска, но тази аммбиция на госпожата беше прекалена. 

# 31
  • София
  • Мнения: 4 590
Тържествата са от 5 часа при нас, което ми идва малко раничко защото се налага да се обяснявам и да излизам по-рано от работа.

Сега разбрах, че в градина в съседния квартал по покана на директорката са дошли всички училища от района да се представят и хвалят. В нашата нищо не се чува по тоя повод.
И пак в другата градина - два пъти ски-училище, при нас - нищо. А съм сигурна, че и за 2-та вида мероприятие ще има интерес. Не знам защо тая нашата дир-ка така кротува.

# 32
  • Мнения: 5 513
В колко часа обикновено се организират тържествата?

При нас са от 17 ч. Салончето е много малко, а охраната не пуска преди 16,50 ч. в салона. И се събира една огромна тълпа родители и баби, ужас... Ако си от последните дори не може и да влезеш...


Despina, в Козлодуй искаха хавлиени кърпи (бродирани с картинката от шкафчето), поддържаха си ги там. В София не са ни искали.


desitkata77, чия е тази инициатива за снимането на филм? Директорката знае ли  Whistling Whistling Whistling

Мисля ,че е нейна или поне е разрешена от нея.И понеже няма желаещи ,защото има изградена система/ така да се изразя/ на снимане от самите родители и няма желаещи за диск и сега казаха ,че забраняват снимките.За да поръчаме.

# 33
  • Мнения: 107
Записвам се в новата темичка. Следя с интерес, но нямам много време да се включвам.   bouquet

# 34
  • shumen
  • Мнения: 18 216
Деси,аз щях да снимам без да ми пука.Никой нищо не може да каже.
Ние тази сутрин изръсихме репликата точно където трябва.Влиза моя и вътре до шкафчета имаше и още едно детенце и той му вика-млъквай,малка,черна маймуно.Леле умрях от срам,извиних се,а майката каза,че и нейното го казвало.Питахме госпожата като ги пускахме вътре дали наистина са го чули от нея,ама тя каза,че не е вярно и ще пита и лелята.

# 35
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 854
За кърпите - всяко дете си носи и си му седи в гардеробчето. Иначе имат и сешоар.
На нас не са ни казали нищо за тържество за 8-ми март. Снимки им правиха и отново снимката не ми харесва. Явно много бездарни фотографи. Аз като я снимам излиза чудесно, а на тази от градината хубавото ми дете е излязло все едно торба с лимони е изяла и е мнооого рошава. Сигурно след обяд след сън са ги снимали. За Коледа не поръчвах, но сега що се излъгах и аз не знам.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 609
Записвам се и аз в новата тема.

При нас за бърсане ползват хартиени салфетки. Имат и сешоар за ръце, но държат на салфетките. Събираме пари и ние купуваме.

За тържество и аз нищо не съм чула още. Миналата година, още в яслата беше, моята щерка толкова беше харесала стихотворението за Коледното тържество, че не пожела да научи това за осмомартенското. После като питах (в яслата не пускат родители на тези мероприятия, поне в нашето ОДЗ) дали е казала нещо - казала е коледното стихотворение.  Joy

Сега не знам ще има ли, няма ли да има; родителите ще присъстват ли, няма ли... Ще видим.

desitkata77, много е неприятно така да ви изнудват. И аз не бих купила диск при тези условия.

# 37
  • shumen
  • Мнения: 18 216
При нас в яслата на коледното тържество родители не присъстват,но на 8 март казаха,че ще присъстваме.

# 38
  • Мнения: 3 985
Днес успях да питам - тържеството, ще е на 4-ти от 17 часа.

И нашите са със сешоари. Кърпи, кърпички не сме носили. Но знам че 1-2 пъти в годината купуват, но не знам точно какво, събират по 2-3 лв.

Сега ме сюрпризираха, че утре имала някакво цирково представление, което ми прозвуча някак задължително. Ще се ходи няма как.

# 39
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 579
От два дни моята ми говори за някаква изненада за деня на мама. Снимки щели да им правят като принцеси, обяснява разни работи. И днес- изненада! Съобщение на таблото- дължите 5 лв за снимка  Mr. Green Няма не искам! Освен това и нашите фотографи винаги са крайно некадърни!

# 40
  • shumen
  • Мнения: 18 216
Аз питах,ама още не знаят в колко и кой ден ще е тържеството.
Тарти,ама то това си е чисто изнудване.Поне като ще е изненада да не искат пари,а и наистина фотографите са едни некадърни все.

# 41
  • София
  • Мнения: 5 303
Мисля ,че е нейна или поне е разрешена от нея.И понеже няма желаещи ,защото има изградена система/ така да се изразя/ на снимане от самите родители и няма желаещи за диск и сега казаха ,че забраняват снимките.За да поръчаме.

Без светкавица едва ли може да се попречи, струва ми се  newsm78 Друг е въпросът какво ще излезе на снимките...

# 42
  • Мнения: 29 966
Аз много се разочаровах от снимката за Коледа, както и други родители. Вместо да е само детето с Дядо Коледа, направили една обща и то всяко дете гледа на някъде или прави физиономии..... Crazy
Сега ще има за 8-ми март уж само с детето, но аз не поръчах....

# 43
  • Мнения: 11 577
Много скъпо бе, Тарти, 5 лева. Shocked Обирджии! Ние нямаме снимки за осми. Миналата година ни изненадаха с много хубави картички- всяко дете оставило отпечатък на ръчичката си във всички цветове /голямо мазане ще да е падало/, залепили по едно сърце и надпис Обичам те, мамо. В края на тържеството картичките бяха под столчетата и всяко си я взе и занесе на майката. Ама и госпожите ни се стараят, аз нали все ги хваля. Каквато е директорката, такъв и персонала, а нашата е перо, няма грешка.

# 44
  • shumen
  • Мнения: 18 216
На нас днеска ни казаха,че за 8 март пари няма да събират.Само ние да решим за децата дали да вземем готови торбички или всеки да вземе нещо и да занесе,а от там да направят торбичките.Също и някаква изненада щяло да има за майките.

Общи условия

Активация на акаунт